127 СУ

  • 17 608
  • 113
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 469
Здравейте,
Ще съм ви благодарна, ако споделите дали в крайна сметка тази година се изучаваха някакви разказвателни предмети на английски език. Благодаря ви!

# 16
  • София
  • Мнения: 38 515
Да, в 9 клас почти всичко е на английски. Ох, тръпки ме побиват като се сетя колко пари отидоха за учебници тогава - 2 на български - за 8, за 9 клас и един на английски. 3 броя на предмет.

# 17
  • Мнения: 4 967
Позната с дете в 9 клас ми беше казала, че тази година са учили история, география и биология на английски. Дали ще остане така и за следващата година, не се знае.

# 18
  • София
  • Мнения: 38 515
Ние имахме и химия и физика миналата учебна година.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 391
Здравейте,
Ще съм ви благодарна, ако споделите дали в крайна сметка тази година се изучаваха някакви разказвателни предмети на английски език. Благодаря ви!
Биология, история, география и философия - паралелката е с профил АЕ и биология

# 20
  • Мнения: 469
Много ви благодаря за отговорите!

# 21
  • София
  • Мнения: 2 351
С математиката положението е трагично. Не разбират материала, преподаването е трагично, оценките са много ниски. На тестовете дава задачи, които не е преподавала. Признава си, че ги е писала от сборник и не ги е решавала лично. Просто гледа отговора на детето дали съвпада с отговора даден в сборника. Ще са ви необходими частни уроци. Средна оценка на класа е 3. 40. На най високият по успех клас. Избутват с допълнителни уроци. За 11 клас говоря. И предните години беше така.

# 22
  • София
  • Мнения: 38 515
Така е с математиката! Пълна трагедия и в 10 клас. Имаха един единствен блок от 2 часа в седмицата, за който точно нищо не научиха целия клас. Ще им пише тройките, колкото да не се разправя с поправки лятото.
Дано МОН им наложи някаква санкция като види резултатите от НВО 10 клас!!

# 23
  • София
  • Мнения: 2 351
Няма да им наложи нищо. В МОН ми казаха, че има глад за математици и се примиряват с всякакви некадърници по училищата. Добрите математици се издържат от частни уроци. Дано директорът се самосезира и преосмисли нивото на персонала си. За жалост рейтинга на училището спадна само за две години от 20то е вечна 60то място по рейтинг. Няма повече време да се учи, а да действа. В негов интерес е. Дано един ден не се срамуват децата ни, че са учили там.

# 24
  • Мнения: 4 967
Само се надявам, че имате предвид същата математичка, която преподава и на 8-ми клас. Иначе ще ме отчаяте съвсем. Нашата "учителка" щяла да се пенсионира май или поне нямало да им преподава догодина в 9 клас (не помня кое), каза директорът.

# 25
  • Мнения: 179
Няма да им наложи нищо. В МОН ми казаха, че има глад за математици и се примиряват с всякакви некадърници по училищата. Добрите математици се издържат от частни уроци. Дано директорът се самосезира и преосмисли нивото на персонала си. За жалост рейтинга на училището спадна само за две години от 20то е вечна 60то място по рейтинг. Няма повече време да се учи, а да действа. В негов интерес е. Дано един ден не се срамуват децата ни, че са учили там.
Здравейте, моля за линк към този рейтинг.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 391
Само се надявам, че имате предвид същата математичка, която преподава и на 8-ми клас. Иначе ще ме отчаяте съвсем. Нашата "учителка" щяла да се пенсионира май или поне нямало да им преподава догодина в 9 клас (не помня кое), каза директорът.
Ако е същата, която беше и класна на дъщеря ми миналата година (8клас), не ви завиждам. Не знам дали преподава на по-горни класове.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 351
http://alekdimitrov.com/uchilishte/rezultati-NVO.asp  Ето една класация по години. Има класация след матури 7 клас, след матури 12 клас и в различните години са различни. Пуснете едно търсене в Гугъл и ще се ориентирате.

За математиката. Имаше един невероятен господин Данчев по математика. Всичко си разбираха децата. Препоръчваше да не даваме пари за частни уроци и наистина не беше нужно. Знаеха си децата. Напусна и рязко спряха да разбират математиката. Разболя се основната госпожа и я замести някаква зам. директорка. Веднага почнаха да разбират отново математиката. Върна се титулярката и пак се закъса по математика. Това с първото ми дете там. Сега второто е там и с възрастната за която пишете брахме ядове.Зарадвах се, че в 9 клас вече не е тя, ама за жалост положението е по зле с новата. Млада, с фамилия на зеленчук и без надежда за скорощно пенсиониране. Децата са умни и при добър преподавател си вървят нещата. Ниската оценка за жалост е провал на преподавателя, а не на детето. Особено, ако оценките на целият клас са ниски. Ел. дневник е школо и лесно се вижда среден успех на класа, на ученика и училището.

Последна редакция: вт, 15 юни 2021, 14:24 от Катина

# 28
  • Мнения: 240
Здравейте! Синът ми е приет в предприемаческата паралелка с АЕ. Кога ще стане ясно какви учебници ще са необходими? Много се надявам учителите да са дейни и да мотивират децата. По това което виждам, директорът е много амбициозен.
Моля, който има възмоност,ако може да сподели положителни и отрицателни впечатления.

# 29
  • София
  • Мнения: 38 515
Учебници - след началото на учебната година - 16-17 септември.

Общи условия

Активация на акаунт