Бъдещата мама започва да се пита, кога ли ДЕКЕМВРИйче ще започне да я рита ? {тема 5/2020}

  • 28 818
  • 767
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 128
Rave, благодарим за чудесната тема. Да я напълним с хубави емоции и енергия.
Презполовихме очакването и дано всички сме заедно до финал с пухкави бебоци. 😊

# 16
  • Мнения: 1 515
Rave, мерси за темата!
Да се похваля и аз - синьо щъркелче след прегледа вчера!!! 💙 Наред е бебокът, а преди седмица-две си го и усетих как ме рита, когато ме събудиха внезапно. Явно и на него никак не му хареса и се разбунтува.
Момченце ще раждам, а съм отраснала в такова Женско Царство, че се чудя мъж как се отглежда... Казват ми, че ще се справя, но аз засега не знам...

Последна редакция: вт, 21 юли 2020, 16:53 от HappyRSmile

# 17
  • Мнения: 507
Рейв, благодаря ти за новата темичка Simple Smile)
Отбележи, че чакам момиченце Simple Smile

# 18
  • Мнения: 85
Рейв, и аз благодаря за новата тема! Blush

Стискайте палци и на мен,за пола на бебетата. Утре съм на преглед.
Много се затъжих, искам да ги видя.
Все още не ги усещам, но все пак съм 17 +1г.с. Миналата седмица усетих нещо като леко погалване, но може и да съм си въобразила. Disappointed
Та, надявам се и аз да се запиша със щъркелчета.

# 19
  • Мнения: 104
Само хубави новини в новата темичка пожелавам! ❤️ Прекрасна е! Благодаря, Rave!

Аз от седмица, когато бях 16+4, всеки ден усещам бебка 😍😍😍 леко ме побутва и чувството е неописуемо приятно... 🥰❤️

# 20
  • Мнения: 49
Здравейте на всички мами! Simple Smile

Да се включа и аз, термина ми е за 1ви декември, в София, първа бременност ми е и ще е момиченце Smile

Всичко при мен тече напълно нормално, но още не я усещам. Ходих на фетална морфология миналата седмица в Майчин дом с надеждата, че ще ми дадат двд, да покажа на таткото, но не ми дадоха и направиха само 1 снимка 4Д, която дори не ми принтираха. И така последната снимчица на нашата госпожица е от началото на май Sad Та мисля да отида до Майчин дом да питам дали могат да ми принтират снимчицата и да занеса двд. На някого случвало ли се е, пазят ли записите в архив или по-скоро ще е неуспешен опита? Знам, че е малко притенциозно може би, но таткото е много развълнуван, а нищо не можах да му покажа. Но нищо, да е жива и здрава, това е най-важното.

И още един въпрос, някой ориентирал ли се е къде ще ражда, малко е рано още, но мисля че е хубаво да се има нещо в предвид.

# 21
  • Мнения: 86
Здравейте на всички мами! Simple Smile

Да се включа и аз, термина ми е за 1ви декември, в София, първа бременност ми е и ще е момиченце Smile

Всичко при мен тече напълно нормално, но още не я усещам. Ходих на фетална морфология миналата седмица в Майчин дом с надеждата, че ще ми дадат двд, да покажа на таткото, но не ми дадоха и направиха само 1 снимка 4Д, която дори не ми принтираха. И така последната снимчица на нашата госпожица е от началото на май Sad Та мисля да отида до Майчин дом да питам дали могат да ми принтират снимчицата и да занеса двд. На някого случвало ли се е, пазят ли записите в архив или по-скоро ще е неуспешен опита? Знам, че е малко притенциозно може би, но таткото е много развълнуван, а нищо не можах да му покажа. Но нищо, да е жива и здрава, това е най-важното.

И още един въпрос, някой ориентирал ли се е къде ще ражда, малко е рано още, но мисля че е хубаво да се има нещо в предвид.

Аз ходих на фетална в Стара Загора,но предварително си носих флашка и затова доктора направи запис на прегледа ...нямам представа в Майчин дом как е, дали не е трябвало предварително да кажете, че искате запис.Thinking

# 22
  • Мнения: 2 484
Нормално ли е да не качвам кг? На миналата консултация преди месец съм била 61 сега съм 62. Наядена. Почнах 57 бременността. Този по ЗК вика хм нищо не си качила. Иначе бебето беше към 400гр

# 23
  • Мнения: 49
Здравейте на всички мами! Simple Smile

Да се включа и аз, термина ми е за 1ви декември, в София, първа бременност ми е и ще е момиченце Smile

Всичко при мен тече напълно нормално, но още не я усещам. Ходих на фетална морфология миналата седмица в Майчин дом с надеждата, че ще ми дадат двд, да покажа на таткото, но не ми дадоха и направиха само 1 снимка 4Д, която дори не ми принтираха. И така последната снимчица на нашата госпожица е от началото на май Sad Та мисля да отида до Майчин дом да питам дали могат да ми принтират снимчицата и да занеса двд. На някого случвало ли се е, пазят ли записите в архив или по-скоро ще е неуспешен опита? Знам, че е малко притенциозно може би, но таткото е много развълнуван, а нищо не можах да му покажа. Но нищо, да е жива и здрава, това е най-важното.

И още един въпрос, някой ориентирал ли се е къде ще ражда, малко е рано още, но мисля че е хубаво да се има нещо в предвид.

Аз ходих на фетална в Стара Загора,но предварително си носих флашка и затова доктора направи запис на прегледа ...нямам представа в Майчин дом как е, дали не е трябвало предварително да кажете, че искате запис.Thinking


Здравейте, благодаря много за отговора.

И аз мислех да си донеса, но им звънях 2 седмици преди самия преглед да попитам специално дали ще получа двд, на което ми отговориха че дават.
Ще проверя утре все пак Simple Smile

# 24
  • Мнения: 5 234
Нормално ли е да не качвам кг? На миналата консултация преди месец съм била 61 сега съм 62. Наядена. Почнах 57 бременността. Този по ЗК вика хм нищо не си качила. Иначе бебето беше към 400гр
Не е проблем. Важното е бебето да расте. Майката, ако има запаси от преди бремеността, като мен, може да не качва или да качи малко. Акцентът трябва да е здравословното хранене сега.

# 25
  • Мнения: 778
Рейв, прекрасна тема.....бременната на плажа е тъкмо с нашите " 5 месечни" габарити Stuck Out Tongue Winking Eye
Елина, запомнила съм че ти винаги си няколко дни преди мен при Арабаджикова. Друго пускахте ли освен за антителата? Питам само от интерес.
Изгубен, мисля че си вървиш супер. Все пак си качила общо 5 килограма за пет месеца.

# 26
  • Мнения: 609
изгубен, супер си, аз съм качила само 1-1.5 кг от началото, а вече съм в 17 г.с., радвам се, че в тази жега не ми тежат излишни килограми. Щом бебето се развива нормално няма проблем. Пък ще видим накрая с колко в плюс ще приключим Grinning

# 27
  • Мнения: 535
Скруби пуснахме и микробиология, че миналия месец борих гъбички. Алелуя, преборих ги 😊 Каза ми, че другия месец ще правим глюкозова резистентност, че бебето расте с две седмици напред и е доста дебело 🙄😆 Ти запази ли си час за другия месец, че аз вчера май взех последния за 28.08.
Относно килограмите , на моменти малко се сдухвам, че всички бременни около мен до пети месец са качвали не повече от кило-две, ама каквото такова. Само да сме здрави с малкия 😊💙

# 28
  • Мнения: 67
Здравейте, момичета. Нека и аз да се похваля в новата тема. Днес бях на ФМ, всичко е наред. Бебка расте с почти седмица напред по принцип съм в 20+3 дни, а тя отговаря на 21+1 ден. Лапаше пръсти на ръце, крака, прозявки. 💗💗💗

Последна редакция: вт, 21 юли 2020, 21:43 от Mariya_89

# 29
  • Мнения: 2 484

Излезнаха ми резултатите. Притесних за левкоцитите в кръвта. Какво значат те,някаква инфекция ли? На ръба са на горна граница.

Общи условия

Активация на акаунт