НОЕМВРИйчета 2❤️2❤️ - Тема 4

  • 32 129
  • 730
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 7 496
За спането на ляво си има анатомично обяснение - vena cava, която се намира под дясната част на матката, може да се притиска от тежестта на бебето, и с това да причини падане на кръвното, оттам прималяване, припадък и т.н. Обикновено при тези симптоми майката усеща, че не й е добре, и се обръща.

"A pregnant woman woman's belly can compress the inferior vena cava, a large vein running under the right side of her uterus; and compression of the inferior vena cava can cause a drop in blood pressure."

Нелина, в допълнение от написаното от MrsAlwayssRight, премери също общ белтък и албумин и следи как ти се движи кръвното.

# 46
  • Мнения: 139
Здравейте момичета!
Моля споделете стойностите си на СУЕ по последни изследвания. В почти 20 г.с. съм и съм със СУЕ 75..., притесних се. Знам, че се покачва, но ми се струва, че това е мн висока тази стойност! Sad

# 47
  • София
  • Мнения: 7 496
ElitsaD,
Височка е стойността, ето референтните за бременност:
http://perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/ESR.htm
Свържи се с АГ да ти пусне допълнителни изследвания.

# 48
  • София
  • Мнения: 114
Ами почнах лека полека, че направо свят ми се зави колко различни неща има. Оня ден си поръчах камера от алиекспрес за бейбифон. Свързва се с  wifi и може да се следи от навсякъде през тел. А и цената е 30лв, за разлика от бейбифоните, които почват май от 100лв. Верно не пее песнички ама... 🤣
п.с. Ето малко електронни книги за бебета, ако на някой му е интересно да чете Wink https://dox.abv.bg/download?id=dfd164ab34#


Може ли линк към бебефона Simple Smile
И да допълня списъка - термин 09.11 с момиче, първа бременност Simple Smile

# 49
  • Мнения: X
Моето CRP от днес е малко завнишено, 2.18, на намерих линк, че референтните норми за бременни и тук са различни. Ще питам доктора като се видим, но не мисля, че е притеснително.
Дели, какво мислиш?

http://perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/C-reactive%20protein.htm

# 50
  • София
  • Мнения: 7 496
Я дай едни мерни единици, мойто изследване е в mg/l и референтните са до 5. Твойто 2,18 ми се вижда ниско даже Joy

# 51
  • Мнения: 1 134
Evelinka33, ето линк, но не е пристигнала все още и не мога да дам впечатления Wink

# 52
  • Мнения: X
Я дай едни мерни единици, мойто изследване е в mg/l и референтните са до 5. Твойто 2,18 ми се вижда ниско даже Joy

Дели, ето го:

C-реактивен протеин/CRP        2.18       mg/l     < 5

# 53
  • София
  • Мнения: 7 496
Еми съвсем ниско си е, няма кво да му се притесняваш. Flowers Hibiscus

# 54
  • Мнения: X
Влача една остатъчна кашлица целия юни буквално след лека настинка иии колкото и да е, го мисля. Тя може и да се окаже алергична накрая или от секретите в носа през нощта. Една приятелка ми сподели, че също е имала такива секрети засилени, на хормонална основа се променяла.лигавицата на носа. затова всеки път проверявам суе и срп.

# 55
  • Мнения: 141
И аз опитвам да спя на лявата си страна, но обикновено се събуждам по гръб (преди само странично спях и то надясно).

Миналата седмица, 28 юни, пуснах микробиология, но резултатите още не са готови... Също от 29 юни съм болничен, но нямам върната амбулаторна карта и ми действа много стресиращо. Утре пак ще звъня на АГ, дано всичко да оформили вече. Уверяват ме, че всичко е подадено към НОИ, но нямам нищо писмено...

От сряда, 2 юли, започнаха зверски болки в гърба, ако стоя/седя повече от час и половина. Толкова боли, че не се търпи и трябва да легна. След известно време минава, стоя/седя час-два и пак болки, та лягам.
При някоя има ли нещо такова?
До 13 г.с. активно се занимавах с йога, въпреки гаденето и повръщането. После започнаха различни болки и спрях всичко. Да уточня, че от 3-4 години преподавам йога и знам как да я съобразя със собственото си моментно състояние и не съм прекалявала.
Това за йогата го казвам, защото всички (включително и аз) се изненадват, че постоянно нещо ме боли, знаейки, че съм спортна натура (за удоволствие практикувам и други спортове, а йогата не ми е само релаксиращата част).

Относно покупките - поръчахме количка 3 в 1 и сгъваема кошара. Много ми се иска да мога пътуваме с бебето, затова да имаме и такава кошара. А Какво ще се получи - ще видим Simple Smile

Определено имам нужда да отида във физически магазин за бебешки дрехи, защото не разбирам голяма част от описанията Grinning Та на място да ми ги покажат.

Дами, чудесни сте, много полезна група сте!
Тук ми хрумва да попитам как сте със социалния живот? При мен запустя силно, особено, че съм кажи-речи вече изцяло при приятеля ми, а в неговия квартал не познавам никого. То и той не познава, но някак това него не го бърка.
Кварталът е Дружба 2 (София). Някакви идеи? Да водя йога за бременни, за огромно ми съжаление, не ми е вариант, защото тези болки ме подлудяват.

Да, най-важното е бебето да е добре, неродената ми мома е идеална, затова съм спокойна (дори когато имам коремни болки, на прегледите се вижда, че бебето е добре).

Важното е да сме спокойни и да не се впрягаме излишно, за да не си отнемаме от времето за усмивки Simple Smile

# 56
  • Мнения: 3 033
Интересна тема подхвана за социалния живот, Аниа.
Аз мисля, че откакто родих преди две години, се лиших от такъв. Нямам време, детето поглъща цялата ми енергия. Понякога се срещам с познати, но ....не е същото. За някои дейности, за които преди имах желание, сега подобно ми липсва. Някои неща се променят. Приоритетите и нагласите не са същите.
Относно сгъваемото легло мисля, че си направила удачен избор. Много са удобни. Ние имаме и сгъваемо и дървено легло.
Що се касае до спането на ляво - научих за него не от нета, както повечето от вас споделят, а от акушерката, с която контактувах по време на първата бременност.

Последна редакция: пн, 06 юли 2020, 22:51 от Helinor17

# 57
  • Мнения: 397
Социалния живот след раждане е трудна работа, но не и неизпълнима. Много зависи има ли кой да те отменя,
да можеш да намираш време за себе си. Това е много важно според мен, за да не се обезличи жената и да стане просто майката на Х. Интересите се променят за някои и се търси предимно компанията на други майки, а разговорите са за памперси, колики, пюрета и пак същото в обратен ред. Разбира се не на всеки интересите му се изчерпват до дундуркане на бебе и пак стигаме до това има ли кой да те отменя, да изпиеш едно кафе с приятелка.
Същото се отнася и за отношенията с партньора. Трудна работа е да се намери баланса, но трябва да си намирате време един за друг. Имам няколко двойки в приятелския кръг, които буквално са станали като  съквартиранти с дете. То е центъра и всичко се върти около него, а те собствените си отношения са ги оставили някъде мноого назад, и нещата си охладняват в двойката. Детето не е центъра, майката и бащата са центъра, а децата са резултат от тази връзка, те някой ден ще си вдигнат чукалата и ще се изнесат, и пак ще си останат само двамата да си кукуват.
Днес бях на втора фетална всичко си е наред, полът за пореден път си беше момче и това е Grinning
Като казахте чувалчета за сън, много са хубави на Angel baby - чувалчета с кауза. Гледам сега в сайта им почнали са да правят комплекти за изписване, малко са скъпички, но пък са много красиви, че масово готовите комплекти са грозни и с един куп излишни неща.

# 58
  • София
  • Мнения: 2 497
Anninya, ,колко добре те разбирам! Аз ходех редовно на йога, фитнес, народни танци и въздушна акробатика. Сега не мога да се разпъна сутрин. Правя няколко асани и разни елементарни разтяжки и така ме болят кокалите..... Най-много ме побърква една болка, явно е от разтягането на таза - костите отдолу много ме болят. Мислех, че ще съм по-подвижна сега... Спървата бременност ходих на народни танци почти до седми месец, на йога... Шантава рработа!

Аз съм близо до теб, от другата страна на Горубляне, както се казваказва, освен да се събираме в парка да ми даваш частни уроци Simple Smile

Пускам тук това, подхванали сте моя любима тема за социализацията и бебето: https://www.innerlab.eu/privyrzani.html

При първата бременност на двойката това обикновено е период, свързан с много промени, трусове, напасвания, обърквания. Често не можем да намерим себе си, караме се,.недоспиването ни убива, детето се превръща в център и ако този порочен кръг не се спре навреме, извличайки уроците, може да забравим за себе си и това,.което сме. Последното не върши добра услуга нито на нас, нито на папартньора, нито на детето. Двойки, които превръщат бебето, а не себе си, в център, са изключително токсични. Защото бебето идва на този свят първо, защото аз съм аз, а той - той, после, защото сме станали двойка, семейство и сме фона сътворили. Ако някой от компонентите се разпадне, разпада се и резултата. Няма как да не се мине без кризи, липса на социализация в началото, най-малкото докато се влезе в ритъм. Но после всичко може да се моделира. Много семейства се отказват изцяло от социалния живот, ако нямат баби под ръка, не искат да излизат поотделно.... Това е ок, но до един момент. Да, децата като поотраснат лесно има на кой да ги оставиш, но защо не си позволи една майка да остави тримесечното си кърмаче на таткото, за да излезе с приятелки? Или таткото да не остави майката за малко, за да потича или да пие бира с момчетата?
В началото е много трудно, аз самата съм изпадала в дупки тип „Ааа, не, бебето си е наше и ще стоиш тук да го гледаме„. Докато не започнах да усещам в себе си разни нужди.... и после осъзнах, проявих емпатия, че таткото може би също ги има. Имайте предвид, че за повечето муже тези промени и липсата на социализация са доста по-стресиращи, отколкото са за нас, макар и да звучи странно.

С първата бременност именно в бг мама намерих приятелки, с които сме във връзка и до ден днешен. Излизахме бременни, после с новородени, после и сега по женски, някои се сближиха семейно. Едната година успях да събера над 25 семейства от цяла България с едногодишните им бебета, барабар с някои батковци и каки, в един комплекс. Не знам дали ще ни приемат пак, може да пробвам с тази група. Simple Smile
Ние нямаме отделно много семейни приятели с деца, които да са ни по-близки. В последните години се появиха, сега ше видим как ще е с новите бебета. Но се събираме както преди с тези без деца, почти без проблем. Намалили сме само нощните иЗлизания, все по рядко го правим, като има кой да гледа Вики, или си излизаме поотделно по направления. Първата година беше критична, после сякаш всичко се нареди. Въпрос на нагласа е всичко. Животът с бебе имаили нужда само от малко fine tunning.

Последна редакция: вт, 07 юли 2020, 00:50 от Po3u

# 59
  • Мнения: 3 033
Всичко, което сте написали за социалния живот след раждане, е вярно. Убедена съм, че при правилна организация на ежедневието и желание, и разбиране между партньорите това почти всичко е възможно.
Проблем се появява, когато разбиранията им не се препокриват.

Общи условия

Активация на акаунт