НОЕМВРИйчета 2❤️2❤️ - Тема 4

  • 32 137
  • 730
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 234
Да се запиша и аз в новата тема- супер е!!!
За сега нищо не сме купували, очаквам дрешки от 2 места. Отделно има шанс да се преместим в ново жилище, та....ще чакам . Пък и с моето професионално изкривяване.... Сигурно в 9ти месец ще пазарувам. Иначе чакам в четвъртък втората ФМ. Мъжът се движи изключително много. Всяка сутрин в 05ч ме буди и си поиграва до към 07. Simple Smile Аз после поспивам отново.
Бяхме на РД на един приятел на вила, толкова хубаво си изкарахме. Каката се налудува на воля , ММ разпусна с приятели , а аз мързелувах стабилно Simple Smile и двете вечери изкарах до към 2 през нощта, и бебока само чакаше да легна и той се разиграваше .

# 31
  • Мнения: 3 033
Моята ФМ е след 9 дни. Не усещам твърде движенията на бебето. Все се ослушвам. Ох, така бях и предния път. Вечно под стрес. Все още съм в 18 г.с. Вероятно трябва да минат още две-три седмици, за да започна да ги усещам по-осезаемо. Мисля съм с предна плацента, но не знам това какво значение има.

# 32
  • Мнения: 372
Прекрасна тема !!!Благодаря
За сега нищо не съм купувала.
Въпреки ,че ще е момиче ,А си имаме батко ще използвам много неща от него.
Чакам дрехи от племенницата и ще трябва да купувам само козметика,памперси,шишета и други дребни неща.
И моята госпожица много рита и вече нямам притеснения.
Нямам търпение да я гушна малката кукла🥰🥰🥰

# 33
  • Мнения: 63
Здравейте момичета! Аз съм в 21 г.с. и преди няколко дни пуснах изследвания- кръв и урина.  Имам проблем с отток на краката,  най- вече на левия, ще прикача резултати,  и се надявам ако някой разбира,  да сподели. Знам,  че това е работа на доктора ми, но имам 10- ина дни до посещението при него!     

# 34
  • Мнения: X
Аз съм в 20+3 и от два три дни малкият човек не го усещам и леко почвам да се притеснявам.
Вчера купих от Айко комплект в 4 части за легълце. Беше намален от 30 на 20 лв. Всичко беше намалено с 15 %.

# 35
  • Мнения: 3 033
Дух, и ти ли като мен много не усещаш движения? Аз предната бременност започнах да ги усещам по-късно от 20 г.с. и никак не беше от активните бебета. Всеки ден бях под напрежение. Сега се шашкам още повече, защото четох че при втората трабва по-рано да се усетят. А тези яки ритници, описани от другите мами, ехее чак след 25 г.с. да не и по-късно ги усетих и бяха много малко. Обикновено вечер ги усещах като легна.
Не знам дали са ви казвали, че е най-добре да се спи обърнат на ляво, заради кръвотока. Така бил най-добър. На мен ми е трудно. Свикнала съм по гръб или на дясно.

# 36
  • Мнения: 115
Helinor17, и аз знам,че на ляво е най-добре. Аз спя основно по гръб и сега някой път чак се стряскам насън и се обръщам на ляво.
С предна плацента съм и втора бременност,започнах да усещам движение в 18та седмица.
Бях на скан миналата седмица. Бебка е добре,прегледа беше много обстоен и продължителен. Плацентата ми е ниско,но доктора каза,че има време да се вдигне 🙏

Последна редакция: пн, 06 юли 2020, 09:01 от aniiliev83

# 37
  • Мнения: X
Ами миналата седмица го усещах на ден по е по няколко пъти, лекичко и сладичко Simple Smile от няколко дни я усетя веднъж на ден я не.

Това на коя страна да спиш само в нета съм го чела, лекар не ми го е казвал и си спя както си искам.

# 38
  • Мнения: 1 914
Това за спането на ляво и аз само в нета съм го чела. Когато се оформи корема ми реших да пробвам.
Първите пъти, като легнех наляво и усещах силен дискомфорт и болка.
Вече мога да кажа, че малкия сам си казва.
Като легна и ако усетя силно побутване и променям позицията.
Наскоро четох много хубава статия за бременността, а в точка 8 се обяснява и за усещането на движението на бебето, което забелязвам наистина е вярно:
https://www.idividishop.com/bg/blog_more/neveroyatni-neshta-koit … -bebeta-obojavat/

# 39
  • Мнения: 1 134
За спането на ляво и аз така знам, ама хич не ми е удобно. Страх ме е само да не се спя по корем, ама за това гушкам възглавницата, която ми пречи да се обърна.
Иначе според мен е нормлано да не ги усещаме постоянно, все пак са още много малки. Моите успявам с музика да ги активирам май и то определена Wink

# 40
  • Мнения: 606
Аз забелязвам, че след когато пия течности започва як "бой". Вчера ходихме много по магазини и като се прибрахме изпих една чаша студена вода и като се почнаха едни ритници, чак ММ се уплаши като го усети. 😂 По същия начин и сутрин, когато изпия повечко вода. През другото време ако усетя някакво обръщане то ще е за кратко или не го и усещам ако съм в движение. Аз също съм с предна плацента, не знам дали това е от значение. Някой спомен аза подуване, аз също имам проблем, но с десния крак, а в петък ми се подуха мн и ръцете чак усещах като иглички, когато се прибрах от работа. След като си полегнах на хладно в нас за 10-15мин ми мина. Според вас нормално ли е или да кажа на лекаря? Майка ми каза, че като е била бременна с мен така е имала и тя и е лежала в болница заради албомин (или не помня какво беше), малко се стреснах. Не смея да изляза сега никъде, че и бързо започнах да се измарям.
 Ние за сега не сме купили нищо, само някои дрешки, отделно имам доста, които са ми подарени. Мисля да започна с пазаруването другия месец или септември, следя някои неща за промоции, набелязали сме количка и креватче.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 791
Майка ти сигурно е лежала, защото са имали съмнение за прееклампсия, ако е имала албумин в комбинация с подути крайници....или пък по-високо кръвно.
Аз съм с високо и много флуктуиращо кръвно и ми казаха да внимавам за подуване. До сега нямах, но от оня ден имам в стъпалата. Отдавам го на това, че бях на море и не си мазах стъпалата със слънцезащита, та май поизгоряха.
Докато нямаме белтък в урината - всичко е окей. Ако имаме - много лошо. Иначе само фактор подути стъпала (особено ако е само едното), никак не е притеснителен по време на бременност; задържаме повече вода.

Nelina 90, моля те крий си инфото като постваш скрийншотове, че има сякви идиоти из нета. Иначе много яко, родена съм ден преди теб Heart
А за завишенията - хубаво е вместо СУЕ, да следите за CRP по време на бременност. Ако и CRP-то е високо като суе-то, говорим за някаква инфекция. С тия левкоцити в урината - си е добре да пуснеш една стерилна урина, според мен. Ама док ще ти каже.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Ами миналата седмица го усещах на ден по е по няколко пъти, лекичко и сладичко Simple Smile от няколко дни я усетя веднъж на ден я не.

Това на коя страна да спиш само в нета съм го чела, лекар не ми го е казвал и си спя както си искам.

И аз бях така, но питах моята лекарка и тя каза, че е вярно и да отбягвам спането по гръб. Но каза също да не се психирам прекалено. Ако се събудя по гръб просто да се завъртя и толкова. Каза, че много преди да се навреди на бебето, майката получава симптоми като например задух. Така че няма нужда да изпадаме в крайности и да се психираме много. Blush

# 43
  • Мнения: 397
За спането на ляво, и първия път и сега на мен ми е най-удобно. Преди това съм си спяла както дойде, но първата бременност спях само и единствено на ляво, даже съм убедена, че от тази поза по цяла нощ си има "мили" спомени. Споделям по-скоро хумористично, не искам никой да плаша, че и при него така ще стане ако само на тази страна спи.
Скрит текст:
Аз съм казвала и преди, че качих повечко килограми и корема ми си беше станал бая голям накрая. Родих той си се прибра, остана си малко кожа явно поразтегната, но като цяло беше Ок. Обаче в долната си дясна част се вижда как самата кожа е по-различна от тази в ляво. Изглежда си точно по-разпъната, аз си го обяснявам с това, че като съм  лежала само на ляво цялата тежест на корема е падала върху кожата от дясно. Не е някаква фрапантна разлика да седи грозно или супер несиметрично, но има определено Smile Smile

Последна редакция: пн, 06 юли 2020, 15:59 от Josefine

# 44
  • Мнения: X
Нелина; съветът ми съм теб е да не чакаш 10 дни и по-рано да се консултираш с доктора си. Левкоцитите и в кръвта, и в урината ти са завишени, завишено е и суе, без да съм лекар от моя опит мога да кажа, че това е индикация за някаква инфекция в организма. На твое място бих пуснала и стерилна урина, възпалителни процеси по време на Б. са нежелателни и трябва да се реагира бързо.

Моето човече в последно време мърда най-много, когато съм добре нахранена. Сега в горещините нямам апетит нещо и енергия нямам и то също пасува. Но последните три дни добре си похапнах готвена и питателна храна, която мама ми прати, е няма такива пируети Grinning Съответно коремът мина един месец напред .

За позата много обичам да спя по гръб, въртя и наляво , явно от нета ми се е запечатало, че наляво трябва да се спи. Ще питам док. другия път доколко е вярно.

Последна редакция: пн, 06 юли 2020, 13:06 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт