Сдружение „Фридрих Шилер“ прием, правила, мнения, всичко за училището.

  • 19 571
  • 130
  •   1
Отговори
# 30
  • sofia
  • Мнения: 1 187
И аз да помоля за актуална информация за 131-во? Чух, но препредадено през приятелка, че хората са недоволни и нивото било паднало особено след Ковид локдауните и ДО-то не било добро. Така ли е?
Аз пък чух същото за 145-то. И то не препредадено, а директно от моя приятелка, чието дете учи там.

# 31
  • Мнения: 1
Здравейте!
И аз да се включа - някой разполага ли с актуална информация за 55-о училище в ж.к. "Дървеница" - как са учителите, базата и всичко, което би било от полза? Понеже е на 1 мин. от вкъщи, мислим да го пишем като първо желание при кандидатстването в ИСОДЗ.
Отделно, ще съм много благодарна, ако някой сподели информация за протичането на изпита в онлайн среда Simple Smile

# 32
  • Мнения: 412
И аз да помоля за актуална информация за 131-во? Чух, но препредадено през приятелка, че хората са недоволни и нивото било паднало особено след Ковид локдауните и ДО-то не било добро. Така ли е?
Аз пък чух същото за 145-то. И то не препредадено, а директно от моя приятелка, чието дете учи там.
Моето дете учи в 145 - то, 6 кл и няма проблем с ДО. Имаше притеснения от страна на учителите, но всичко тръгна добре още от първия ден на ДО миналата година.

# 33
  • sofia
  • Мнения: 1 187
Говоря за по-малък клас и за конкретни учители. Обобщение за цяло училище не е правилно да се прави. Както за 145-то, така и за 131-во.

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
Тъй като темата е за сдружението, а не за едно или друго училище, ще дам мнение осномно за обучението в него. Синовете ми са в първи и пети клас в 145 -то . Големият нямаше много късмет и неговата група сменяше учители почти всяка година. Но другата група в неговия клас си изкара пет години при една й съща учителка. Малкият в ПГ беше при една, сега при - друга. Нямаме оплаквания от нито един от учителите. От организирането на ДО нямам също оплаквания - малките, вярно, че се обаждат повече  и трудно се контролират, но ученето върви. Тъй като първокласника го оставихме вкъщи през януари, имаше специално организирана група с деца от трите училища, които са вкъщи. Правиха тест, който беше даден и на присъствените деца. Моят син имаше само една грешка. Значи мога да кажа, че за ДО през декември и януари не е изостанал. Вкъщи не му се помага, аз немски не знам.
За ученето в училището като цяло - има какво да се желае. На първи клас ни се падна много амбициозна учителка. Сега с петокласника още влизаме в релси - преходът не е лесен и затова ми е трудно да бъда обективна, още повече, че са основно в ДО. Имам конкретни оплаквания от една учителка, но тя е заместничка. Иначе това, което не ми харесва, че оценките, които в момента им пишат са много високи и не отговарят на знанията им. Не ги изпитват много-много, като сравнявам с други училища. Но какво ще бъде присъствено, няма как да знам.

# 35
  • София
  • Мнения: 957
И аз да помоля за актуална информация за 131-во? Чух, но препредадено през приятелка, че хората са недоволни и нивото било паднало особено след Ковид локдауните и ДО-то не било добро. Така ли е?
Аз пък чух същото за 145-то. И то не препредадено, а директно от моя приятелка, чието дете учи там.
Говоря за по-малък клас и за конкретни учители. Обобщение за цяло училище не е правилно да се прави. Както за 145-то, така и за 131-во.

Къде са тези по-малки класове?!

# 36
  • sofia
  • Мнения: 1 187
desive78 говори за 5.клас. Аз говоря за 3.клас. А 3 е по-малко от 5.

# 37
  • София
  • Мнения: 957
По-малък се разбира като за брой деца в класа, затова ми стана странно и попитах.

# 38
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Моля някой ако може да се включи за 131-во, за 145-то е ясно, там нещата са отработени и изпитани. Лошото е, че за там дори 3 години уседналост не ти гарантират място, така че за нас отпадна като вариант.

# 39
  • Мнения: 1
Здравейте, може ли да кажете как преминава устният изпит и да дадете някакви насоки какво е включвал.
Например колко време продължава, какви въпроси задават, колко време има детето за отговор?
Благодаря предварително!

# 40
  • София
  • Мнения: 375
Както във всяко друго училище, бих казала без изключние - зависи от конкретния преподавател. Ако не е достатъчно мотивиран и читав приссътвено и ДО няма да блесне. Говоря от опит с две деца в 145 и 131.

И аз да помоля за актуална информация за 131-во? Чух, но препредадено през приятелка, че хората са недоволни и нивото било паднало особено след Ковид локдауните и ДО-то не било добро. Така ли е?
Аз пък чух същото за 145-то. И то не препредадено, а директно от моя приятелка, чието дете учи там.

# 41
  • Мнения: 2
Здравейте, може ли да кажете как преминава устният изпит и да дадете някакви насоки какво е включвал.
Например колко време продължава, какви въпроси задават, колко време има детето за отговор?
Благодаря предварително!

Устния изпит не е нищо особено - по скоро е събеседване с детето. Започва с някакви тривиални неща като например да се представи с 3 имена, от кой град е как се казват близките му и т.н. Доколкото си спомням трябваше да разкаже какво и колко неща вижда на картинки които показват или каква история вижда на тях.
Цялото нещо е около 10 мин. Най важно според мен е детето да е с добра комуникативност и да не се притеснява да общува с непознати.

# 42
  • София
  • Мнения: 5 477
Може ли да ми разкажете малко повече за предучилищните им групи?Децата кандидатстват за тях в годината в която навършват 5 години,нали?
Какъв е режимът и има ли значение адресната регистрация при кандидатстване?

# 43
  • Мнения: 176
Здравейте кандидатстват годината в която навършват 6г.
Някой знае ли кога излизат резултатите?
Уж до края на април...

# 44
  • Мнения: 291
Да, би трябвало тази седмица да излязат резултатите. Днес съобщиха резултатите от Луис Карол.

Общи условия

Активация на акаунт