Юлчето порастна вече, става палаво хлапенце! (Тема 4)

  • 14 426
  • 537
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 405
От първото дете знам, че в обувката трябва да има 1 пръст свободно място. И при бебетата и малките деца крачето се мери на два месеца, за да се види дали вече не трябва следващия размер.
Макар че моята госпожица си хапва с апетит, нито количеството е огромно и задоволително, нито имам заместено хранене, въпреки че яде по 3/4 пъти с нас. Дори да е след час, час и половина, си иска да си цокне, а за мен това значи, че не е заместено хранене. Ама аз и не бързам, след 3 месеца като се върна на работа ще се принуди да замести поне обяда. А иначе смятам да си я кърмя, както и баткото, до 2 години. Ако ме тревожи количеството кърма, си правя чай през няколко дни.
Иначе ако я пусна свободно из апартамента, не в заграждението й Joy, веднага се изправя по стената/стол/шкаф и почва да се придвижва. Ако аз я държа за ръце да ходим обаче сякаш не я радва толкова. Иска да е самостоятелна. За мен е добре, че фазата гръб не е така тежка. Синът ми някога от седеммесечен искаше по цял ден да го държим за ръце и да обикаля...
Моята нито пляска, нито дава чао или целувка Frowning1 сега като чета, че трябва почвам да я уча, ама не вдява много засега. Знае пет и боц. Играчките си не познава. Май само като я питам къде са й чорапите, знае да си погледне босите крака и да ми се хили.
За ваксините само да допълня - не сме ходили и хич и не смятам да бързам. Ние сме много назад с приема. Но докато още не се уталожат нещата, не смятам да поемам излишен риск, тъй като тя си има и здравословен проблем. Не е драма, че ще забавим още ваксините.

# 46
  • Мнения: 1 967
За отказа от сукане - и моята девойка имаше такъв период. Стигнах до извода, че не трябва да я приспивам точно след ядене, защото е пълна до горе, а освен със сукане, не заспива по друг начин. Просто след ядене я държа будна поне час и тогава приспивам с гърда. И проблема отмина.
Всяко бебе има свой темп на учене. Нещата се учат в много широки възрастови граници. Ако има по-голямо закъснение, чак тогава може да се мисли за консултация с невролог и пак не е сигурно, че има проблем. Учете ги на разни неща, пък те когато са готови го научават отведнъж.
С ваксините също сме изостанали, но в тази ситуация няма да рискуваме. Докторката смята, че ще става по-зле, но въпреки това, засега задържаме.
На колко капки вит Д са ви бебчетата? Ние сме на две и казаха да си продължаваме. Аз също приемам две капки и кърмя, но д-ра каза, че не мога да педозирам. Иначе фонтанелата е по-малка вече.
Хубав ден, момичета!

# 47
  • София
  • Мнения: 388
Аз давам по една капка витамин Д от няколко месеца. Имаше само един период като беше по-малка, когато ни ги увеличиха, но беше само за месец.
Момичета, при нас проблема с не искането гърда продължава. Днес за първи път предложих закуска. От 6:30 насам беба не иска да цокне и в момента ще ми гръмнат гърдите. В 18:00 се изцедих много малко с идеята, че в 20:30 ще кърмя, но получих няколко отказа. Заспа в 21:30 и от 17:00 не е яла. Май направих запушване, че напипвам бучки. Сега отивам да се изцеждам и ще се моля поне през нощта като е сънена да хапне, че не знам какво ще я правя 🤦🏽♀

# 48
  • София
  • Мнения: 405
Аз давам по една капка витамин Д от няколко месеца. Имаше само един период като беше по-малка, когато ни ги увеличиха, но беше само за месец.
Момичета, при нас проблема с не искането гърда продължава. Днес за първи път предложих закуска. От 6:30 насам беба не иска да цокне и в момента ще ми гръмнат гърдите. В 18:00 се изцедих много малко с идеята, че в 20:30 ще кърмя, но получих няколко отказа. Заспа в 21:30 и от 17:00 не е яла. Май направих запушване, че напипвам бучки. Сега отивам да се изцеждам и ще се моля поне през нощта като е сънена да хапне, че не знам какво ще я правя 🤦🏽♀

Чак такъв отказ не ми се е случвало. Да не избиват зъби? Мажи с гел да се поуспокои. Единственото, което ми хрумва, е да не предлагаш друга храна, а само гърда утре. Гладът ще си каже думата.

# 49
  • Мнения: 3 252
На мен ми звучи като кърмаческа стачка. Би трябвало сънена да яде. Друг вариант е да са зъби, но май като са зъби предпочитат мляко, дразни ги твърда храна.

# 50
  • София
  • Мнения: 388
Успяхме да се кърмим сънени 2 пъти до сега (в 22 и в 2 часа). Определено като е гладна си хапва. Вчера не успя да се изака, нещо се позапече, не знам дали да го отдам на това, че и предния ден ми правеше такива номера. Снощи си изкарах помпата, която не бях ползвала 3 месеца наред. Взех да си мисля, че ще се отбива сама това дете и почнах да се притеснявам...
~Лорелай~ с тебе мисля, че родихме в един ден 😊 Много време не се включваше, радвам се, че споделяш и ти с нас.

# 51
  • Мнения: 621
Оох аз сигурно само в сънено състояние го кърмех моя от 2рия до 5тия месец. Беше в една непрестанна стачка. Заради колики. Възможно е да е и от зъби, така че не се притеснявай, Habish. Аз пък вече искам да отбивам, а той отказва АМ или айрян... иска си гърдата и това е 😭 Добре, че не е много пристрастен - общо взето имам 3 кърмения в денонощието. Ама не искам от раз да го отбия, а постепенно...

# 52
  • София
  • Мнения: 388
И аз не искам да я отбивам от раз. Едвам правим и ние 3 кърмения за ден и то в заспало състояние - вечер, през нощта и сутрин рано. Много ми е странно понеже до преди 3 дена нямахме нито едно заместено хранене и си търсеше гърдата дори и да е хапнала 200гр. Изведнъж реши, че повече не иска да цока. Принудих се от понеделник да предлагам и закуска. Лошото при нас е, че ми направи алергия към млечните и не мога да ѝ предлагам разнообразна храна. А през деня като заспи тичам в кухнята да се изцеждам все едно съм с новородено. Много ми се препълват гърдите, не мога цял ден да изкарам без изцеждане. Днес реших да направя кашата с карма и се усети малката и не искаше да хапне, направих друга с вода и изяде цялата. Нищо ново не съм яла, че да кажеш че кърмата ми има друг вкус...интересна работа...в чуди се виждам тези дни

# 53
  • София
  • Мнения: 405
Habish_D, благодаря. Дълго време не ми се пишеше. При нас от 2 до 6 месец беше ужас - тя се оказа с някакъв неизвестен проблем, бяхме все или в болница, или в спешното. Но вече се поуталожиха нещата и ще споделям повече.
След доста усилия успях да я науча да маха с ръка за здрасти Grinning
За вит. Д - педиатърът от 6ти месец каза вече по 1 капка.
Я кажете какво давате за закуска? Различно от каша? Моята харесва макарони и плодове, ама не всеки ден и не знам какво друго да й давам. Все се мръщи.

Последна редакция: ср, 13 май 2020, 21:21 от ~Лорелай~

# 54
  • Мнения: 107
Лорелай, дано вече всичко е наред и да бъдете много здрави и щастливи!

Аз гледам да редувам за закуска - овесени ядки, кус-кус, юфка, булгур и рядко попара:) Смесвам ги с масло, сирене и плодче, че при нас ако не е сладко не се харесва.

А момичета колко мляко пият вашите човечета?

# 55
  • София
  • Мнения: 388
~Лорелай~ не знаех, че си преживяла истински ад, но се радвам, че вече всичко е наред. Вярвам, че с времето нещата ще се оправят, пък имай едно наум, че онзи отгоре ги пази тези малки същества.
За закуска ние все още сме на каши. Правя ѝ и ръжени ядки, взела съм също и овесени, но имам една кутия отворена с овесена каша. Взех и бебешки кус кус. Може и юфка, попара. Всичко става вкусно със сирене и масло, но ние като не можем да ги ядем, всичко го правя с плодово пюре.

# 56
  • Мнения: 490
Здравейте момичета !!! Найй- сетне имаме нова тема.. Дано всички юлчета са получили подаръците под елхата..( Все пак имахме многоооо месеци с елха хаха ). Не съм писала отдавна, нещо ми е много тегаво ежедневието 😞. Мелани се промени много. Събужда се през 10-15 минути. От седмица спи при нас на спалнята, и не иска в нейното легло. Като я преместя там, след 5 минути вече е изправена и мрънка. Какво да правя не знам. През деня има 1 до 2 спанета, като едното е сутринта към 10 до 10:30, а другото от 14- до 15ч. Вечер заспива рано, към 20ч. но ако не е на спалнята не иска да спи. Как да я откажа? Иначе през деня не се спира, постоянно иска да ходи, да скача, да лази и какво ли още не.. Вече казва някои думи от сорта на - Не, да, мама, тате, дай и дава ръка за здрависване, а ако някой много и е допаднал маха за чао. Струва ми се, че изоставаме с нещата които трябва да прави.. А и как правите кус куса и каква марка взимате? Още сме назад с яденето на макаронени изделия... Май ще почвам от утре..

# 57
  • Мнения: 621
Не мисля, че изоставате с нещо. Моят син не казва нищо от тези неща, но не съм се притеснила, защото израства с 3 езика (татко му е чужденец). Всъщност.... Казва “мама” де, ама не съм 100% сигурна, че е за мен 😃 За спането кофти... да не би да я мъчат зъби и заради това да търси вашата близост?

# 58
  • Мнения: 490
Не знам и аз.. Горните два зъба избиват от 2 месеца и все си седят като иглички и толкова.Мажа я с гел ама не знам дали изобщо действа. Снощи я преместих заспала в креватчето и след 5 минути вече беше станала и мрънкаше.. Сложих я на спалнята и за 1 мин. вече спеше... Но пак се събужда доста често.

# 59
  • Мнения: 388
Не знам и аз.. Горните два зъба избиват от 2 месеца и все си седят като иглички и толкова.Мажа я с гел ама не знам дали изобщо действа. Снощи я преместих заспала в креватчето и след 5 минути вече беше станала и мрънкаше.. Сложих я на спалнята и за 1 мин. вече спеше... Но пак се събужда доста често.

И аз се примирих със спането на спалнята. Иначе преди да родя бях твърдо решена да не го правя.. сега като се сетя и толкова смешно ми става. 😂 Поне така спя и аз.. иначе голямо ставане беше и бях в някаква просъница,а през деня нервна и недоспала. Една вечер просто реших да не си го причинявам повече. Казват ,че е период.. да видим колко ще продължи 😁

Общи условия

Активация на акаунт