Юлчето порастна вече, става палаво хлапенце! (Тема 4)

  • 14 427
  • 537
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 528
Това за мен са пълни глупости..на моя му казвам да стане той почва да се търкаля.. знае си името, знае да пляска и песента хей ръчички, хей ги две.. всяко дете различно се развива.. а и мъниците си пробират кое да научат и кое не, не са глупави.. поне моя син е така. Пример: казвам му да ми даде бибата, ако иска ще ми я даде, ако не иска въобще няма да ми обърне внимание.. както и когато му казвам името и му кажа да дойде..

# 31
  • Мнения: 107
Хей момичета, напълно подкрепям мнението.. всяко детенце си е различно. Нашата лекарка още преди два месеца ни питаше показва ли животните Сави, когато го попиташ. Ами не, и сега не ги показва. Той в момента е на етап пълзене, изправяне, късане на книжки, събаряне, мрънкане 😊 отскоро баща му го научи да прави конче с устата и до там.. аз му показвам пляскане, целувки, чао, здрасти, но са му скучни. Оставила съм го да прави това, за което е готов Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1 134
И аз подкрепям масовото мнение, че децата се развиват строго индивидуално. Малката от скоро се научи да пляска с ръце и да маха за поздрав(въпреки че маха и на телевизора), и не е много убедена защо трябва да го прави изобщо, но знае, че се радвам. Joy Знае си името, върти глава за отказ, но и когато й се играе. Изправя се, кляка, прави по няколко крачки с придържане, но никога не е изпълнявала някакви команди, а и аз не го изисквам от нея.

# 33
  • Мнения: 528
Ходихте ли вече за ваксина? Аз много се колебая.. бити са му общо 5 за последно януари месец. Сега трябва последна пневмококова и проверка на белег, който няма и не знам какъв трябва да е (първо дете ми е)

# 34
  • Мнения: 1 134
Ходихте ли вече за ваксина? Аз много се колебая.. бити са му общо 5 за последно януари месец. Сега трябва последна пневмококова и проверка на белег, който няма и не знам какъв трябва да е (първо дете ми е)
Ходихме още миналата седмица. Мислех че ще слагат само една, а пък те се оказаха 2 - Синфлорикс и Инфанрикс(слагали се едновременно). Поне организацията беше супер - нямаше 1 човек в поликлиниката, чакахме в пуст коридор и само се засякохме с родителите преди и след нашата консултация.
За белега от БЦЖ не се тревожи, и аз нищо не виждам, но педиатърката каза, че е погледнала и детето си го има. Питай я директно, за да си знаеш.

# 35
  • Мнения: 388
Ходихте ли вече за ваксина? Аз много се колебая.. бити са му общо 5 за последно януари месец. Сега трябва последна пневмококова и проверка на белег, който няма и не знам какъв трябва да е (първо дете ми е)

Не е задължително да има белег. По скоро на мястото на убождането когато се пипне трябва да има уплътнение. 😊 Като малка подкожна пъпка.. дано да си ме разбрала.

# 36
  • Мнения: 528
Ходихте ли вече за ваксина? Аз много се колебая.. бити са му общо 5 за последно януари месец. Сега трябва последна пневмококова и проверка на белег, който няма и не знам какъв трябва да е (първо дете ми е)
Ходихме още миналата седмица. Мислех че ще слагат само една, а пък те се оказаха 2 - Синфлорикс и Инфанрикс(слагали се едновременно). Поне организацията беше супер - нямаше 1 човек в поликлиниката, чакахме в пуст коридор и само се засякохме с родителите преди и след нашата консултация.
За белега от БЦЖ не се тревожи, и аз нищо не виждам, но педиатърката каза, че е погледнала и детето си го има. Питай я директно, за да си знаеш.
някъде четох че пневмококова се бие в 12ти месец, което означава, че за сега вървим добре.. моята педиатърка бие по 1 на месец.. 2рия месец бише хепатит Б, 3ти беше пневмококова, 4ти хепатит б, и т.н завършихме с 2ри прием пневмококова на 6тия месец от раждането.. сега по мои сметки остава бцж-то.. ще и звънна в понеделник да се уверя и ако е така ще отида.. но няма да позволя да бие 2 ваксини на веднъж..

# 37
  • София
  • Мнения: 388
Ние приключихме с ваксините януари месец. Следващата, като питах тогава, е на 13 месеца. При нас само първия път ѝ биха две наведнъж и после вече само по една.
Относно развитието ни, малко сме назад. Само се върти и скоро почна да прави опити за пълзене, но все още без успех. Тръгва назад вместо напред. За изправяне и дума да не става. Нито подскача, нито обича да стои седнала. Иначе съм я научила да дава боц и от седмица я уча да пляска, но сме до никъде. За разпознаване на играчките не съм я учила. Взех ѝ книги с твърди корички с животинки, но освен да ги лапа друго не прави.
Момичета аз имам друг проблем. Като цяло вървим по-бавно със захранването. От няколко дена мога да кажа, че имаме заместени О и СЗ. Закуска ще почвам сега да предлагам. Лошото е, че малката вече не иска да цока. Снощи едва я накарах преди лягане, а през нощта ми отказа. Имахме едно нощно кърмене. Добре, че сутринта си цокна. Аз обаче взех да се притеснявам, че ще се отбие сама, а сме до никъде със захранването. Тази седмица приключваме с глутена и ще почвам млечните (сирене, масло, извара). Жълтък все още не съм давала. Направила съм и списък с още зеленчуци и плодове. Не знам какво да правя, ако не иска да сучи. Не е пила АМ от родилния дом, а знам че до 1,5год е хубаво да има поне едно млечно ядене 🤷🏽♀🤷🏽♀🤷🏽♀

# 38
  • Мнения: 528
И аз съм заместила само обяд и СЗ.. закуската сутрин скоро ще я почвам, защото ме беше страх да не ми спре кърмата като му заместя повече хранения.. ама и моя епристрастен към цокането..дори да е преял на обяд трябва да цокне за да заспи.. вземи и 1 кутия хумана и я опитвай, пък ако неиска да я пие и прави мляко с ориз или кремчета с нея

# 39
  • София
  • Мнения: 388
Sneji.23 и аз като теб все отлагам закуската, за да не ми намалее кърмата. И моята до преди 3 дена си цокваше нищо, че преди това си е хапнала 190-220гр. Спането на гърда беше до 3-тия месец. Сега се случва много рядко, ако вече ѝ се спи много и е дошло време за кърмене, иначе се приспиваме на ръце с бибата. Днес пак продължавам да предлагам гърда след ядене, но не иска. Добре че след 3-4 часа като огладнее вече поне не се дърпа. Ще видим тази нощ дали ще се кърмим. Не ме притеснява, че ми отказва нощното, държа сутрин и вечер да си цоква. Не знам дали ми е намаляла кърмата, но гърдите ми са супер отпуснати. Знам, че вече се е регулирала и това не трябва да ме притеснява, но почвам вече да се филмирам. Няма да бързам да предлагам АМ, може пък да е от зъби (няма още) или период, че тези дни сме особено кисели, просто ще продължавам да съм настоятелна.

# 40
  • Мнения: 528
За майките на момиченца: в Sport Depot има обувчици на КК 19/20 номер за 16лв.. според мен офертата не е за изпускане Wink https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.sportdepot.bg%2 … EviOjpsWaTz1f6IaE

# 41
  • Мнения: 3 252
За майките на момиченца: в Sport Depot има обувчици на КК 19/20 номер за 16лв.. според мен офертата не е за изпускане Wink https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.sportdepot.bg%2 … EviOjpsWaTz1f6IaE
много се замислих.. Но айде ще реша утре, ако ги има.

# 42
  • София
  • Мнения: 388
Офертата е супер. Ние в момента носим обувки 18 номер като излизаме, но са само за красота и да топлят краченцата. Все още не се изправя и не знам кога ще проходим. Чудя се дали ще ѝ порастне толкова крачето, иначе не бих се замисляла.

# 43
  • Мнения: 3 252
Офертата е супер. Ние в момента носим обувки 18 номер като излизаме, но са само за красота и да топлят краченцата. Все още не се изправя и не знам кога ще проходим. Чудя се дали ще ѝ порастне толкова крачето, иначе не бих се замисляла.
нашия е 11.5,все за 2 месеца ще стане 12.5. Не съм сигурна как се избират тези обувки, трябва ли да има място или трябва да е точно по крака? Някой от по-опитните мами може ли да се включи?

# 44
  • Мнения: 388
Мен ме посъветваха да не бързам с обувките за прохождане. Когато направи първите си крачки тогава да отида в магазина и да ги премеря на крачето й. Трябва да й са й точно,една идея по-големи,но не с един номер. 😊

Общи условия

Активация на акаунт