Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - Тема 15

  • 63 514
  • 766
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 49
Днес стават 4 дни. Наистина доста ми се пуши, чувствам се изнервена, гледам да се разсейвам със задачи. Трудно ми е наистина, но съм мотивирана и вярвам, че ще мине и този период. Искам да ви попитам, имали ли сте болки в гърлото или корема, и ако да при вас кога спряха? С ходенето на тоалетна за момента нямам проблеми, но аз имам и разстроен стомах.

# 736
  • Мнения: 3 434
Des,физическата никотинова зависимост изчезва за 2 седмици... не мога да ти кажа, че като минат две седмици няма да ти се пуши повече, напротив, както съм казвала и преди и след 11г имах моменти в които ми се пуши много, просто свикнах с тях.
Но ако има някакво физическо отражение, ще изчезне до тогава.
Ако имаш моменти в които наистина много ти се пуши организирай си събития където е забранено пушенето.. например музей, театър, галерия.. нещо което да те разсея и където така и така нямаше да можеш да пушиш.

След две седмици обонянието ти ще е много по-добро, купи си хубаво кафе, чай, ароматни свещи.. наслади се на това, което получаваш като замяна да не пушиш.
Аз си бях направила и касичка с неизпушените пари:) след  4 месеца си купих доста скъпи обувки.. и като се замислиш, че тия пари щяха да заминат за цигари...  ( живея в чужбина, цигарите са доста скъпи)

Последна редакция: пт, 19 май 2023, 09:48 от Eli..........

# 737
  • Мнения: 16
И аз направих касичка/ буркан. Вече съм пуснала първите 5,80лв.
Все още съм в началото, ще се връщам да ви чета как сте се борили, но касичката си я бях намислила отдавна, искам да виждам нещо материално, което да ме мотивира.

# 738
  • Мнения: 49
Des,физическата никотинова зависимост изчезва за 2 седмици... не мога да ти кажа, че като минат две седмици няма да ти се пуши повече, напротив, както съм казвала и преди и след 11г имах моменти в които ми се пуши много, просто свикнах с тях.
Но ако има някакво физическо отражение, ще изчезне до тогава.
Ако имаш моменти в които наистина много ти се пуши организирай си събития където е забранено пушенето.. например музей, театър, галерия.. нещо което да те разсея и където така и така нямаше да можеш да пушиш.

След две седмици обонянието ти ще е много по-добро, купи си хубаво кафе, чай, ароматни свещи.. наслади се на това, което получаваш като замяна да не пушиш.
Аз си бях направила и касичка с неизпушените пари:) след  4 месеца си купих доста скъпи обувки.. и като се замислиш, че тия пари щяха да заминат за цигари...  ( живея в чужбина, цигарите са доста скъпи)

Благодаря за отговора, ще те послушам със сигурност. Ще направя и аз една касичка, за да се мотивирам допълнително.

# 739
  • Мнения: 182
Адмирации към всички, които пристъпват към махането на тази гад. Ще се убедите сами колко е хубаво, просто малко воля и търпение от ваша страна.
За миналите по този път, по моя също искам да ви кажа, че пушачите имат различно мислене. Не съдя само по мен, но и по други хора. Много се промених, откакто отказах цигарите. Сблъсъкът с проблеми и разумът вземат превес, емоциите са други.
Вие намирате ли разлика в себе си?
Надявам се положителна.
Приятни свежи дни!

# 740
  • Мнения: X
Намирам, че спя много по-добре и дълбоко; не се задъхвам по стълбите; не ми смърдят дрехите и косата, косата по-бавно се замърсява; кожата ми има много по-свеж вид; като цяло се чувствам много по-спокойна, и с чиста съвест си попълвам гардероба с онези 200лв на месец, които преди хвърлях на вятъра

# 741
  • Мнения: 49
Когато ви чета наистина много ме мотивирате да продължа по този път. Надявам се да успея и да не изкуша. Радвам се, че има такъв форум, в който да се подкрепяме.

# 742
  • Мнения: 352
Май май ни е време за нова тема Simple Smile Нека някой който е по активен пусне.
Аз не знам вече, 6 месеца станаха, и пак като предния път, на 6-тия месец почва много да ми се допушва, сещам се много често и направо съм на косъм... Нооо си казах този пък, че най малко искам да стигна поне до 7мия месец, да прескоча този 6ти който и предния път ме препъна. Заета съм постоянно, имам 2 деца, все съм на пред на зад по някакви задачи, работа, вкъщи ежедневните неща, но в момента в който реша да си почина и се присещам. Кога се предполага, че би трябвало да почваме по рядко да се сещаме? Мисълта, че не съм качила кг, ме държи най много от всичко. Онзи ден се пробвах да тичам с мисълта, че ще мога а аз издъхнах преди да тръгна Rolling EyesRolling Eyes Sweat Smile

# 743
  • Мнения: 558
Здравейте момичета, от днес ще се включа в редиците на опитващите да откажат цигарите.
Не знам дали ще се справя, защото на работа всички около мен пушат, а и волята ми да спра няколко пъти ме е предавала…
Отделно много лесно качвам килограми и ужасно трудно ги свалям. Последния път когато отказах да пуша беше за два месеца и качих 5-6 килограма. Sad После започнах да пуша отново, но килата си останаха 😂😂😂
И така, надявам се да удържа фронта, на фона на целия стрес в който съм от известно време…

# 744
  • Мнения: X
Не дейте да спирате навръх дандании и стрес, опитайте да си осигурите малко рутина, примерно належащите въпроси като смяна на работа, ремонти, големи покупки, са решени на този етап, и само ходите на работа. На почивка е може би най-лесно за старт - понеже аз обичам да ходя по здравословни ритрийти, ако отивате с компании по заведения, не знам 😀
Аз не знам защо сега май месец като се върнах от ритрийт, се присетих... та си деъпнах 1-2 пъти от една електронна цигара с течен тютюн, дето ми седи в чекмеджето ми беше патерица в началото. Може би заради емоции. Но ми мина.
Ако има нова тема, не знам дали да се записвам да ме подсеща 🥶

# 745
  • Мнения: 182
При мен точно от дандании и много стрес, бе решението да откажа цигарите преди години, когато само се опитвах да променя начина си на живот. Сега е друго, заради децата ми, но тогава беше период, в който буквално не спях, а само пушех. Много, много ми беше тежко.

# 746
  • Мнения: 352
Confounded И ми се пуши и ми се пуши, ужассссс Frowning1
Не разбирам какъв ми е проблема като стигна 6 месеца...
Онзи ден се събирахме и гостите бяха пушачи, интересното е че излизам на терасата да пушат, мирише ми на цигари и някак си точно тогава не ми се пуши, но ми се допушва на мен си ей така, не от нещо конкретно. Замислих се да си взема един вайп или нещо подобно. Някой пушил ли е нещо такова? Опастност сигурно крие да не се подлъжа на ново, но все си мисля, че поне по-добре ако тооолкова ми се допуши да дръпна от това, така и така тези които вече сме спирали цигарите знаем, че ако дръпнем сега от истинска цигара вкуса е отвартителен, само в главите ни е ''онзи вкус'' и че реално не е толкова хубаво виждаш ли онова по което изпитваме носталгия... Triumph

# 747
  • Мнения: X
Па защо не вайп без никотин, с плодов вкус. На мен ми липсваше усещането да си пълня трахеята с дим, колкото и отвратително да звучи. Иначе наистина обикновена цигара смърди отвратително. Явно периодично ще се появяват изпитания. Сега при мен беше, като се върнах от ваканция, нова дамска компания, айде на заведение, айде винце, айде цигарка... нито винце си поръчах (заради стомаха, иначе навик от едно време да питам дали бутилка ще делим), нито цигара запалих. И сядам онзи ден да гледам филм за 60-те години и ми става едно носталгично за летата от 20-те ми години (сигурно заради джаза, жегата и роклите ми прилича на 60-те), а във филма дамите разбира се с цигари... ммм устисквам. Изядох един цял тъмен шоколад с бадеми 😁

# 748
  • Мнения: 352
Да, аз вайп без никотин разбира се имах предвид, то иначе няма смисъл. Не знам само плодови ли са какви ли са, но ще се позачудя още малко

# 749
  • Карлово
  • Мнения: 4 666
Не са само плодови. Моя позната пуши с аромат на пуканки.

Общи условия

Активация на акаунт