Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - Тема 15

  • 63 523
  • 766
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 353
Това е водещото, но не ми се иска да се проваля пак. Замислих се за помощни средства. Мислех за лепенки, спрейчета, но книгата избрах като безобиден вариант. Чудо няма да стане ясно ми е и воля. Вече ми пречат тези цигари. Вече е време да спра този порок. Планирала съм утре разходка до книжарниците ако не ще поръчвам
Аз 1вия път я изчетох онлайн, но аз работя на компютър и ми беше по удобно. Иначе и в тел я бях запазила а и шефа ми я беше дал на хартиен носител, но така и не я отворих. Много ми помогна, много ми беше интересна. Сега 2рия път се пробвах пак, но някъде към 5-6 глава изгубих интерес. Просто знаех какво да очаквам, имах психическата нагласа. Както с второ раждане Joy
Успех ян! Не се вманиачавай в нещо като никога повече и тем подобни. Карай в началото ден за ден.

# 721
  • Мнения: X
Има и такива дни - днес много се изтормозих със служебния компютър... от сутринта, чак досега се разправях с телефони, тикети, разнасях го от вкъщи до офиса и обратно... на фона на това настоящата работа ми е писнала до безумие и ходя по интервюта... и днес си похапнах доста повечко от обикновено, че и сладичко... и сега чак забавям темпото и навремето бих си запалила цигара точно сега... но няма, и затова пиша тука, за да ми припомните някои неща

# 722
  • софия
  • Мнения: 4 989
Браво, Спринг! най-важното ти го знаеш- ще отмине. Дръж фронта.

# 723
  • Мнения: 353
И както на мен отговориха в подобен момент не отдавна - допушва ни се и се сещаме като не сме заети. Запълни си времето дори ако ще и с гледането на филм-сериал. Аз съм фенка на "Приятели"  и си го връщам понякога. На НВО2 го дават всеки делник от 13:00 часа някъде.

# 724
  • Мнения: X
Мина ми. Няма цигари около мен. Излязох да напазарувам, и два часа се въртях в кухнята да готвя. Седнах, хапнах, и съм забравила за цигари 🍀

# 725
  • Мнения: 49
Здравейте. Нова съм в темата и ще разкажа на кратко моята история, която не е нищо специално. На 22 години съм, пуша от 16 годишна (най-голямата глупост). Преди време направих опит, който беше неуспешен, сега предстои да направя втори опит. Снощи си изпуших последната кутия, днес не съм пушила. Притеснявам се защото имам и здравословен проблем със стомаха и не съм много активна в момента (не излизам много, не тренирам и т.н.). Бих се радвала да споделите опит, хората, които не са много активни и имат някакъв здравословен проблем като мен. Как се разсейвахте, какво ви помогна, с храненето как сте? Ще ви бъда благодарна. Съжалявам за спама.

# 726
  • Карлово
  • Мнения: 4 666
Аз пиех вода, когато ми се допуши. Също първия път когато отказах цигарите вземах таблетки Табекс.
Не съм замествала цигарите с храна.
Споделяй с нас, ние ще те подкрепяме.
Успех.

# 727
  • софия
  • Мнения: 4 989
Браво за решението, DesJ !
Ще се справиш! Не се предавай и упорствай!

# 728
  • Мнения: 3 438
Първият път когато спрях да пуша ( за 11г) казах на всички, че съм спряла и така стана въпрос на достойнство да не хващам повече цигари.
След година и 1/2 пушене пак не пуша от 5 месеца Simple Smile

# 729
  • Карлово
  • Мнения: 4 666
Браво Ели.
Абе дори и да се поддаваме временно на лошия навик, важно е че се стремим да сме непушачи.

Ако знаете как ми се иска от близкото ми обкръжение да си направят план за спасяване от цигарите, например при пътуване да не пушат, след това при работа и т.н., но като не им идва отвътре не става.

# 730
  • Мнения: 215
Дес, може би няма рецепта. Редих пъзели, по добър съвет от форума. Ядох семки. Разхождах се вечер. Пробваш, но за мен беше важно да съм заета с нещо. Успех ти желая. Аз не съм пушила от 31.01.23. Не е много, но за мен е успех.

# 731
  • софия
  • Мнения: 4 989
Аз не пуша от четири години и половина и дори не съм имала ищах да запаля, но си признавам, че напоследък имах немалко ситуации, в които просто си представям как се предавам, паля цигара и край, всичките ми проблеми изчзват. Понеже знам, че няма да стане , естествено не паля, но си давам сметка, колко е лесно връщането към тях.

# 732
  • Мнения: 182
Повтарям се, но пак ще го кажа, пуши ми се, но като гледам как е обострена нервната система на обкръжаващата ме среда от пушачки, не, мерси. Възнаграждавайте се за малките усилия и всичко ще бъде наред. Наистина е грозно и гнусно да пушиш.

# 733
  • Мнения: 16
Здравейте,

Записвам се и аз в темата. Пуша от доста години и се усещам, че го правя от скука и от навик.
Спирала съм ги няколко пъти, от които последния беше през декември.
Улавям се да мисля за тягостни неща свързани със заболявания и смятам, че спирането на цигарите би помогнало за поне малко успокояване на тези мисли.
Стискам си палци да се отърва от гадното пушене завинаги този път.

# 734
  • Мнения: 215
Миглена 92, пожелавам ти този път да успееш. А ползите за здравето са безспорни, а и за красотата ни😜.

Общи условия

Активация на акаунт