В коя седмица родихте? 😊

  • 11 417
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 521
38+5, първо раждане. Тапата ми започна да пада 10 дни преди раждането. Вечерта преди раждането имах подготвителни, без никаква болка на 3 минути, продължиха около 10 Мин и спряха и на сутринта рано се спукаха водиха с лека болка. Раждането мина леко и бързо.
Късмет и дано е бързо.

# 31
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 030
40+5 първо дете. Бях в болница с контракции от 19 дни преди това,но бебето не искаше да се ражда.Накрая ми предизвикаха раждането със системи.Родих доста голямо бебе-54 см и почти 4 кг...Самото раждане почна в 9:30,към 14 ми изтекоха водите и в 18:30 се появи моят сладък мъж.

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 23
Родих скоро, първо дете 40+1 гс 😂

# 33
  • Мнения: 2 220
Първо дете, 40 + 3 дни. Не съм имала изобщо контракции през цялата  бременност, в полунощ ми изтекоха водите и на следващия ден родих.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 83
Първо дете на датата на термин, изтекоха ми водите, без грам болка за два часа. Второ дете 26 г.с. екстремно недоносено. Адски ме болеше.

# 35
  • Мнения: 54
Първа бременност в 38г.с термина ми беше на 23.11 за 10.11 бяхме планува ли секцио, но агто го отложи за 12 понеже и правиха операция на крака, но госпожица та тогава си беше решила че ще излиза и това е. Вечерта страшни болки в кръста и през 30,40 мин в тоалетната, следобяд ми изтекоха водите, събирахме екипа уж за 19.30 за секцио, но си родих нормално бях с 8 разкритие в болницата. Сега живот и здраве чакаме второто раждане на още 2 госпожице в 29г.с+4д съм и се надяваме да до чакаме до началото на април. Успех и леко раждане

# 36
  • Мнения: 147
На мен водите ми изтекоха 12 дни преди термин (и 26 часа по-късно отдъхнах), 39та седмица ли се води 😆
Леко раждане желая и спокойствие преди, по време и след него 🤗
Мисля, че е 38 😀

Не. 39та е. 38 + нещо си е 39тата седмица. Hug

# 37
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Първото една седмица след термин.
Второто точно на термин - 48 ч след изтичане на водите.

# 38
  • Мнения: 5
Първите два пъти родих точно на термините които ми бяха дали, като по учебник. Нямах никакви проблеми с бременността, качих килограми само на бебетата, родиха се по 3,200 и двете ми дъщери. Ражданията започнаха с контракции, водите ми ги спукаха в болницата. Общо взето бременност мечта. Но не е така с третото! Имах проблеми от първата седмица с гадене и всички екстри. В 8 месец получих разкритие, казаха ще лежиш и така до сега вече съм в 37 гс и честно казано ме боли постоянно кръста имам контракции доста често през деня и нощта и дори след две раждания идея си нямам кога и дали да тръгвам за болницата. Така че от опит, всяка бременност е абсолютно различна. Надявам се когато стане време интуицията да ми подскаже 😊

# 39
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Един път засега съм раждала. Родих 39-та седмица.

Имах контракции от 6-ти месец някъде, от тези подготвителните. Малко след това на преглед докторът констатира, че ми се е скъсила шийката и нач.на 8-ми месец лежах в болницата 2 дни за задържане.
Никакви признаци нямах за самото раждане. Освен скъсяването и изглаждането на шийката, което де факто не се усеща.
Нито води са ми текли, нито тапа ми е падала.

# 40
  • Мнения: 2 050
Първото - 41,второто първият ден от 37-ма.

# 41
  • Мнения: 1 190
Едно бебче имам и го извадиха в 41г.с. и седмица отгоре... Исках да родя нормално и точно вечерта, преди да ме вземат в болницата за предизвикване, ми изпадна тапата и започнаха зверски контракции, но уви след 12 часа мъки и като спряха да чуват тонове, извадиха бебка 4,200кг...

# 42
  • Мнения: 28
Хайде да се похваля вече моята принцеса се появи на бял свят на 10.03.2020, 3 дни преди термина в 39+4г.с с секцио 4,010 кг и 52см

# 43
  • Мнения: 1 190
Хайде да се похваля вече моята принцеса се появи на бял свят на 10.03.2020, 3 дни преди термина в 39+4г.с с секцио 4,010 кг и 52см
Поздравления!!! Да ти е живо и здраво бебочето!!! Много късмет и щастие!!! Kissing Heart

# 44
  • Мнения: 1 380
В 36 седмица и 3 дни ми изтекоха водите и родих много бързо.Сега се надявам пак поне тогава,а най-много искам да стана 37,че да не се води преждевременно в епикризата,само 4 дена не ми достигнаха, Grinning, проблеми никакви не сме имали със сина ми, съвсем доносен и здрав си беше.

Общи условия

Активация на акаунт