За мама няма вече скука - ДЕКЕМВРИйче сладко неуморно гука! 🧸👶🍼

  • 18 723
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 210
Здравейте, жени! Честит празник🌷Пожелавам на всички да сте много обичани и обгрижвани🤗
От вчера се опитвам да понапуша нещо и и все ме пректсват - та честит имен ден на малки и големи!

Ние сега сме с Памперс премиум кеър, от емаг големите пакети. Ама.. Имам чувството, че стоят влажни. Не се е подсичала, но все пак.. Знам ли🤷
Преди това бяхме с little angels или лупилу. Нямам нещо фаворит сякаш. Само да не е подсечено детето.
Днес май няма да се излиза, че не спира да вали, само се опитва да изпече слънце, но за кратко. А пък аз тези дни свикнах да обикаляме навън. Малката не е от бебетата, които поставени в колипката магически заспиват😂 но пъък като е изморена, поревава малко и на възможно нааааай-разбитите тротоари се успокоява и заспива. Имам чувството, че ще се разглоби количката (дано не де)
Общо взето стм се вторачила в тоз нейния сън през деня, трудно ѝ е да де отпуска и да заспи, а търка очите и се нерви. Онзи ден ревах и аз от безсилие, че не знам как да я приспя. Много чувствителен слух има. Малко на моменти съм кълбо от нерви. Вчера тъкмо успях след голямо клатвне са я приспя в количката иии една аларма на кола се включи, куче се разлая, тя се разбуди и исках да изкрещя направо хаха ама заспа пак де.
Като цяло иначе си посъбира сън, нощно време спи по-добре, понякога на 3-4 часа, понякога спи 6-7.
Измрънках малко. Хубав празник Ви желая🌈

Редсктирам се, че се сетих и вчера какъв ужас нанесох на детето.. След баня пускам сешоара и като подскочи и изпищя.. Мале.. 😱Такъв рев, горката, едвам я успокоих.. Досега не е имало проблеми, даже успявахме да я успокояваме с него, ноо явно вече ще го включвам още преди да сме излезнали от банята.

Последна редакция: нд, 08 мар 2020, 14:27 от Магu

# 706
  • Мнения: X

Честит празник дами!
Гледам почти няма активност в темата, сигурно празнувате 😁
При нас съня през деня е много кратък, по-скоро е дрямка. Направи в чудо се виждам. А и нашето бебенце е от котките, все иска внимание иначе започва да плаче.. Поне за сега започна да спи през нощта и да не се буди за ядене. Храним го към 22, 22.30 и се буди в 6, 6.30.
Инапе се чувствам много изморена вече.
Хубава вечер 🍷💐

# 707
  • Мнения: 32
Маги, все едно описваш моя Александър....сънят ни е мисия невъзможна. От това постоянно да се чудя как да го приспя и някой да не го събуди вече започвам да се изтощавам.
Напоследък усещам някакво депресивно състояние. Уж се наспивам, а цялото това внимание към бебето и това със съня през деня ме изтормозват тотално. Чак започнах да се вторачвам и проектирам състоянието си върху детето. Все му търся разни кусури.
Дано да е кратък период....

# 708
  • Мнения: 489
Ние снощи бяхме на гости при кумовете и се пребрахме към 10. Малкия беше супер послушен и щастлив,но докато се оправим да легнем стана късно и въобще не се настапх. Хвана ме и мигрената и днес съм като парцал.
Три месеца след раждането и при  екслузивно кърмене ми дойде цикъла преди два дни. За мое щастие няма промяна от преди да забременея-слабо течение и почти без болка Simple Smile
Пожелавам спокойна вечер на всички и да идва хубаво време през новата седмица. Въпреки кошмарните новини с тези вируси все пак да правим малки разходки

# 709
  • Мнения: 230
Честит празник, мили дами Kiss пожелавам ни да сме едни много силни жени!
Относно спането-моят юнак е сънчо и все иска да поспива, но понякога не успява да заспо. Ето една идея как спи, която много често прилагам: слагам го на спалнята на неговата възглавничка и лягам до него. Той ме вижда, че спя и ако си отвори инцидентно очите това му е гледката. И така си заспива спокойничко като съм до него, въргалям се и аз с него 30 минути и ставам да свърша някаква домакинска работа, докато се събуди (час и нещо)

# 710
  • Мнения: 4 660
Добро утро
Понякога ме съветват да я люшкам и така да заспи. Бях чела някъде че с люшкане сънят става кратък и некачествени. Кумата онази вечер я приспа с люшкане и след 20 мин ококори очи. Ако много и се спи сама заспива без нищо иначе със залъгалка. Сега е 5 кг но не мога да си представя да люлея голямо дете над 10 кг. Голямата и тя заспива сама или с биберон.
Вчера заспа след 21:00 все още спи явно хремата малко поотихна.

# 711
  • Мнения: 347
Здравейте момичета.
Илко вечер прави 4-5-6 часова пауза и после си яде на 3 часа някъде и общо му се събират към 9-10-11 часа сън..
През деня ако не излизаме  никъде има 3-4 дрямки по 40-50 минути , а ако сме навън може да спи и 3-4 часа , но вкъщи не😃😃😃..
Сам в стая не мога да го оставя, въобще не му се стои сам, иска все да гледа какво правим и си търси внимание от време на време😃 иначе през деня спи в шезлонга или някъде другаде, но не и в кошетката😃само вечер спи там ,  сутронта стане ли 6-7 часа , не е спокоен и го местя при мен , иначе се буди и не може да заспи дъъъъълго врееме после.

# 712
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Моето човече през деня горе долу поспива на 2-3 пъти за около час, та успявам да посвърша нещо.
Даже го слагам на шезлонга (дори и да не спи. По начало не го оставям да спи там) и го оставям пред вратата на банята и аз така се къпя на отворена врата.
Като сме навън засега спи в количката. В момента, в който го сложа и заспива даже и да не се движа. Дано така да продължава. За съжаление днес и утре времето е ужас, та ще сме вкъщи.

Иначе още не се обръща от гръб по корем. Мисля, че му е рано.
А снощи добре спа. Яде към 22, даже не изяде всичко, около 80мл., защото пак заспа. И се събуди чак в 5.30 и хапна още ок. 120 и пак едва си държа очите, та после до към 7,30.

Виртуална почерпка, тъй като днес става точно на три месеца. 09.12 също беше понеделник. Родих следобеда.



Аз тези дни,иначе, усилено търся и поръчвам дрешки за 3-6м. основно от тези сайтове във ФБ, които внасят от Англия. Някакси качеството им е по-хубаво от повечето, които се продават тук, а и в повечето случаи са по-ниски цените.
Макар че онзи ден поръчах и зимно яке и блуза за 1г. от Окайди. Smile
Якето беше намалено на 35 лв., та ми се стори изгодно. Ще видим като пристигне как е на живо.

Оглеждам се, иначе и за дрешки 6-9м., защото нищо нямаме. Нямам по-голямо детенце да е останало нещо.
Имам близка приятелка с 3-год.момченце, но то е лятно бебе и няма много неща за даване.

Последна редакция: пн, 09 мар 2020, 10:17 от fam

# 713
  • Мнения: 210
Снощи беше екшън докато успее да заспи, ама след това 8 часа откарала😳 много беше изтощена и изнервена. Искаше само на ръце и даже да не си седнал хаха а понечиш ли да я оставиш легнала, още във въздуха яко рев, връщаш я и.. Спокойствие. Манипулаторка😂
Тя също изгуби ли ни от поглед и писва, понякога е на повече на кеф и успява да се занимава малко сама, ама си иска някой около нея да се занимава. Гукаме си и се смеем заедно, разговори водим😀
Очичките ѝ изсветляват още повече, имам чувството, че и косата малко😍
Трябва да ѝ купувам нови гащеризончета, че с тия нейните 64см, май имам 3-4 които не са ѝ къси😀

Имаме това устройство за бял шум, на някого може да му е полезно, затова реших да споделя. Малко е ~12см диаметър, става за разнасяне навсякъде и за закачване.
Скрит текст:

Последна редакция: пн, 09 мар 2020, 11:30 от Магu

# 714
  • Мнения: 367
Аз вчера успях да се разнообразя от децата. Сутринта ходий нанлекция за захранването, не толкова да науча кой знае нещо ново, а да изляза малко сама😁😁😁Вечерта пак ги оставих на татко им и баба им о се видях с приятели от детството.
Моя се събужда всеки път различно. На 3 часа през нощта. Оная вечер пък направи пауза от 23 до 4.След обед спим всички поне час най-малко и тогава дремвам и аз. Навън много много вече не спи, иска да гледа, да го вземам, но още е студено и няма как да го вадя много от количката.
Дрехи 3-6 имаме доста. Сега съм поръчала на брат му на моя, понеже е в Англия да взема 6-9 така по-летни неща.

# 715
  • Мнения: 4 660
Добре че свекървата ги гледа когато излизам до кухнята. Днес отидох и до аптеката до магазина, абе голяма разходка. Имаме коли но аз обичам да вървя пеш много добре ми се отразява и разходката и шопинга.
Относно дрехите и аз купувам от време на време. Каката лятно бебе беше, някои неща съвпадат някои не.

# 716
  • Мнения: 489
При нас спането си е на три часа,номвсе пак заспива към 10 и става към 7-8. Поспаливо си е детето,не се оплаквам.
Относно дрехите аз поръчвам основно от LC waikiki. Като съотношение качество-цена съм супер доволна. Тези дни имаше намаления в Кидсо на chicco и му взехме зимно яке за другата година за 16 лв. Много се кефя да поръчвам дрехи на оферта. Мъжа ми ще се изгони скоро 😂😂😂. Щом е намалено пазарувам нужно и не нужно-особено за детето

# 717
  • Мнения: 112
Аз да се похваля, че Алекс снощи за първи път си спа в леглото, даже си заспа сам. Е да бухалчето Оли беше пуснато(мн сполучливо излезе, преобуваме се на него също, че иначе е един рев...)  , както и лампа дето прожектира звезди. Доста се заглежда, а аз не очаквах даже.
Дрехи от некст взимаме и Hm.
Много се чудя, дали да не пусна една поръчка от george.Някой пазарувал ли е от техния сайт директо?

# 718
  • Мнения: 2 172
Здравейте!!😊❤

Нямам търпение да ви пиша, но този път реших да изчета всичко, преди да се включа🙂
Момичета, толкова си почивам с вас, че изчетох на един дъх всичките над 40стр...❤

При нас положението беше доста...интересно до преди седмица-две. Сестра ми абортира, имаше допълнителни усложнения и нямаше как да се грижи за близначките, баща им е в чужбина по работа, та така се обзаведохме с още две деца😁
На Алексчето лагерите ѝ се стопиха от четирите девойки ( 3 под 2г, а другото е съвсем бебе). ММ пък като се прибираше от работа само говореше колко му било гот с пълна къща, аз в онези моменти исках да си тегля ножа или да избягам. За щастие всичко се нареди и вече сме в обичайния състав.
След тази към 20-дневна тренировка започнах да се отказвам от идеята за още едно дете. Може и с две да си останем.

Мерси, момичета, че ме мислите!❤ Иска ми се да ви чета и пиша често, искрено се надявам да успея😊

Лани, извинявай много, но свекърва ти е голяма ов*а за това си изказване! Няма да се очудя ако има някаква родствена връзка с моята😐
И на мен ми ги е обяснявала тези с пола...първо преди да се разбере, че голямата е момиче се говореше нещо, че ако не е момиче не знам си какво...после и за момчето беше казвала нещо, но удари на камък.
Ланче, следващия път ако каже нещо такова или си замълчи, или ѝ кажи, че синчето не се е справило, защото в биологията принципно полът се определя от мъжкия материал, жените сме си все с една и съща хромозома.

Момичета, извинявам се, че повдигам темата, но как се чувствате с новините и цялата олелия покрай коронавируса? Точно в нашия район има и заболели. Хората се паникьосват и почват да пазаруват като обезумели. Реших да си задържим каката вкъщи, да не ходи на детска, а иначе ние в момента работим през нас, та и в офис не се ходи. Излизаме на разходки, където не е бъкано с хора.

Дрешки купувам главно от H&M, Next, George, Mamas&papas, Bonpoint, Okaidi и the white company.

Забелязвам, че Анна все повече се заиграва и радва на активната гимнастика, играчки, меки книжки( има и такива, които издават звуци), прожектори и какво ли още не.

Дами, оставям ви, че от съседното легло си поръчаха едно млекце и трябва да сервирам, иначе ще ме уволнят😁

# 719
  • Мнения: 270
Алексче, липсваше ни 😀  и много хубаво, че се завърна 😘 Надявам се всичко да е наред със сестра ти вече.

Сега да ви се оплача с това къпане пишмян станах. Купих подложка за ваничка с качки отстрани и пълнеж от стериопорни топченца, които скърцат и Вики се плаши 😆 и пак сме в изходна позиция - не плаче, но се стяга и напряга яко по време на ритуала.

Сладурче, прави опити да се обръща от гръб по корем, но не може още.

Симка, браво за успеха със спането в леглото на бебчо!

Харесвам дрехите на некст и hm, окайди, поръчвала съм и от джордж бодита, но не са нещо особено.

Да ви кажа, че ми се ще да мигрирам на друга планета. То с тия вируси, чуми, карантини не е живот. Брутална психоза, поне на мен така ми действа. И най-тъпото е фалшивото успокоение, че уж коронавируса бил едва ли не безобиден, вместо да бъдат искрени....
Отивам да си мечтая за слънце и море 😎

Общи условия

Активация на акаунт