Отговори
# 45
  • Мнения: 166
Момичета може ли да ми препиръчате пробиотик ,;вие какъв пиете? Тук като попитам за пробиотик на консултациите и ме гледат гръмнато ,а имам проблем със стомаха и преди ми помагаха пробиотиците .

# 46
  • Мнения: X
Мардина и екстрата с болките в кръста я имам. От една седмица и малко. Особено като стоя повече време права. Коремът ме опъва напред и надолу и натоварва кръста. При разходките, гледам да правя почивки и така няма проблеми.

Аз, хвърлям по един поглед и на майските мами и те все още си пишат в третата тема. Обаче нашата си ни е толкова хубава и всички съм приела присърце Heart Успех утре на прегледа!

Дриймче, много се радвам, че ФМ е минала и сте добре. Heart Eyes Кръвното може и да си го вдигнала от притеснения за предстоящия преглед, а и от мерене до мерене, може да се движи с единици. Апаратът, който си взела е хубав. Сега няколко дни го мери сутрин, обед и вечер по едно и също време, за да видиш като си в спокойна обстановка, дали пак го вдигаш или си е нормално.

Моето кръвно е също ниско. Около 80/50 сутрин и следобед, като съм била в движение - е около 90/70.

Аничк@ , много красотии си получила Heart Eyes От кой некст поръча? Некст директ ли? За колко време ти пристигнаха. Набелязала съм си толкова неща от там. Нямам търпение да ги поръчам вече. Grinning
Ще опитам с магнезиево олио. Обаче днес като бях на разходка коремът ми така се стегна. Не ме заболя, но доста некомфортно беше. Не мога да определя дали това са контракции...

Иринка, важно е как се чувстваш ти. Ако се чувстваш добре, просто няма причина да се отказваш от това да работиш, особено пък и щом ти харесва. Ама вече не ти ли се иска да си почиваш повече, не те ли боли кръста като стоиш права по-дълго време?

Астреа, браво за добрите новини. Добре започваме и тази темичка. За СУЕ съм чувала, че по време на бременност не показва съвсем реални стойности, но все пак го обсъди със следящия те лекар. На мен до момента не са ми го пускали. Нямам идея какви са ми стойностите. Но пък и моя хемоглобин все е на долна граница. Може би не приемам достатъчно желязо, въпреки че всекидневно почти ям месо.

А ако бебето е изцяло на кърма, дава ли се вода? Кърмата не е ли достатъчно течна?

Мариана, провери тази количка дали има напълно легнало положение без чупка в кръстчето? Аз бих ползвала за малко бебе до 6 месеца кош за новородено. Той е изцяло хоризонтален и закрит от всякъде. По-сигурен ми се струва.

Веси, от две седмици започнах Прокомбо прегна. На Нейчъръл факторс мултипробиотик за жени също е много хубав.

# 47
  • Мнения: 109
Дрийм, благодаря за интересната и цветна тема! 🤩
Относно главоболието - причините може да са много. Когато бях бременна със сина ми бях с гестационна хипертония. Изключвайте едно по едно нещата, но винаги първо мерете кръвното. Мери се след като поне 10 минути сте били в покой. Трябва да сте седнали на стола с облегнат гръб, краката добре стъпили на земята. Ръката трябва да е на нивото на сърцето, когато се мери и не трябва да се говори. Ако се хване по-високо кръвно от обичайното, тогава следващите няколко дни е добре да се мери сутрин и вечер. Ако се поддържа по-високо задължително се информира лекарят, който ви следи.

Аз имам болки в срамната кост. Понякога едвам мърдам в кревата. Предполагам, че е от килцата. Почнах от високи килограми, а днес установих, че до тук съм качила 6 😭. Като за капак с тоя грип не мърда  от вкъщи и съм се и обездвижила. Добре, че вчера и днес малко се поразходих. ММ се притеснява, защото не е свикнал да ме чува да охкам от болка.
Веси, аз пия Laktoflor.
Леле стана много дълго.🙄 Извинете ме!

Последна редакция: вт, 04 фев 2020, 17:11 от LoziPG

# 48
  • София
  • Мнения: 2 433
За пробиотик - започнах на Здравис този, който е с калций и фосфор. Мисля, че ми помага и за стомаха доста. И е неприлично вкусен с прясно или кисело мляко.
https://www.zdravis.com/product/905/biomilk-ostotonin-probiotik- … st-i-karmene.html

# 49
  • София
  • Мнения: 441
Веси, аз от началото на бременността пия Прокомбо Прегна и както се казва Simple Smile да чукна на дърво Simple Smile проблем със стомаха не съм имала...

# 50
  • Мнения: 68

Веси, аз пия Laktoflor.
[/quote]

Аз също съм с Лактофлор, комбиниран пре и пробиотик. За кратко смених с Прокомбо прегна, по настояване на АГ докато лекувах бактерии с антибиотик, но Лактофлор ми допада повече - усещам как изкарва газовете и ме облекчава. Сигурно има и още по-добри варианти, но за сега този работи добре при мен.

Аз да се оплача малко Sad не се наспивам, будя се рано и после започват ритниците от бебето и после целия ми ден се скапва. Още малко в офиса и ще си остана вкъщи, но пусти пари ... ще изкарам още месец.

# 51
  • Мнения: 439
Астреа, на моите последни изследвания,  СУЕ ми беше 28 ( 0-15 ). Тогава звънях на хематолога ми и ми каза да не се притеснявам, че за бременна е нормално да се повишат стойностите. Но не знам до каква стойност е нормално. Консултирай се задължително с лекар.

Хемаглобинът ти колко е ? Той пък пада при бременност.

Хемоглобина ми е 123, при най - ниска 120. Нисък е.

# 52
  • Мнения: 955
Уфф! И аз днес си мернах 2 стрии и то доста червени... Оня ден ги нямаше, не знам как се появиха от нищото. Мамицата им!

# 53
  • София
  • Мнения: 2 328
engruseva, ако наистина са внос от Англия съм склонна да вярвам ,че са истинки. За менте не съм чувала, но англичаните наистина правят добри намаления. Ако все пак ти се занимава, погледни и там директно офертите.

Астреа, СУЕто и на мен ми беше високо още октомври и тогава АГ каза, че няма смисъл да го пускам, защото на бременните е нормално да е повишено. Хемоглобина миналата седмица и на мен ми беше 119, АГ каза, че под 110 ще взимаме мерки, за сега ще го оставим да видим какво ще стане. Следващите котролни са ми около 15 февр. Тогава мисля да пусна и витамините да ги проверя за всеки случай.

Пламъче, от некстдирект, събота вечерта ги пуснах , днес на обяд бяха на адреса. Понеже и на баткото редовно поръчвам имало е случаи пускаш днес преди обяд и утре са при теб, но принципно им е 3 работни дни. Разликата в цените иначе с английския и превозвач са минимални. За контракциите , може да са подготвителни, говори с АГ. Моята без да имам симптоми си ми изписа Магнерота, но дори само за схващанията и изтръпването на краката ми е екстра.

Пия Омнибиотик панда, скъпичък е, доволна съм за мен, надявам се да се отрази положително и на девойката.

За водата и кърмата са на двете крайности мненията, аз мисля да си предлагам между хранения само, ако иска. Все пак ще са летни бебоци, ако е много топло.

# 54
  • Мнения: 205
Astrea моя е 106 и почнах да пия желязо 2х 1 дневно , и предния път ми беше нисък и пиех желязо до края и след това , надявам се да го вдигна поне малко

# 55
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Благодаря за новата тема 💐
Броя часовете до четвъртък за ФМ.
Налягат ме мисли дали избрах правилния доктор за фм, но каквото такова и дано  всичко да е наред. Нищичко не съм купувала още ама все си ми повтарят, че е рано. От утре съм 2 седмици в отпуск дано не откача много, че хич не обичам да съм затворена у дома.

# 56
  • Мнения: 498
Пламъче, вода се предлага също и след всяко кърмене по малко, колкото да се изплакне устичката. Иначе често се появява така наречената млечница по езика на бебето. Не че иначе пак не може да се появи, но така знам и така съм правила аз.

# 57
  • Мнения: 1 104
Astrea, и аз съм със завишено СУЕ, 31 при реф 0-20.
АГ каза, че е защото съм бременна. Нищо повече не коментира.
За хемоглобина, и моят е 123 при долна граница 120, но ми казаха, че е добре.
Аз ги следя тези показатели на 4 седмици, защото имам други задължителни изследвания, които вървят с тях.

# 58
  • Мнения: 240
Ето един линк от Световната здравна организация, относно даването на вода на кърмачета:

https://www.who.int/features/qa/breastfeeding/en/

# 59
  • Мнения: 584
АниАнгелова, линкът ти е право в целта! Аз все още не съм стигнала до книгата на Хедра за кърменето, а и не съм ходила на училище за родители, но предполагах, че вода не е необходима, защото ние все пак сме бозайници, а никога не съм виждала бебета животни да пият вода когато биват кърмени от майката.

Аз пия този пробиотик още преди бременността, а сега даже съм си увеличила дозата по 2 на ден 😊


Ани, страхотни са дрешките! Влизам и аз сега да си понапазарувам сладурски нещица от Некст 🤗

Ох, много е гадно с тези стрии! И аз само се оглеждам и се надявам да не виждам, но каквото стане стане, важното е кой ще гушкаме след няколко месеца 🥰

Общи условия

Активация на акаунт