Отговори
  • Тук и сега
  • Мнения: 446
Кой поема разходите за изследвания, медикаменти, посещения при лекари, превоз и т.н, мъжът ви или вие?
Понеже имахме лек спор и реших да пусна тема, много деликатна ситуация, но искам да чуя и други мнения по въпроса.

# 1
  • Мнения: 18 594
Като си делите и тези разходи  и ги смятате яко ,не си правете бебе...

# 2
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Как кой поема разходите? Що за въпрос? Парите ни са общи.

# 3
  • Мнения: X
Вие защо искате да имате дете заедно, след като спорите ЛЕКО за пари?
След това кой ще му купува памперсите? Бебетата ги мързи да работят и няма как да си позволят сами този лукс

# 4
  • Мнения: 3 743
Колко да е деликатна ситуацията, след като е вътре в семейството и е за пари?
Може свекървата да поеме разходите, нали иска внуче.

# 5
  • Мнения: 15 356
Нашия бюджет е общ,хиляди сме дали за две години ,проблемите бяха в мен.Той никога,никога не намекна даже нещо,на хиляда процента ме подкрепяше.Ако има значение,той изкарва повечето пари.
Но сега чакаме момиченце✌

# 6
  • Мнения: 2 490
Който ще поема и разходите, когато се роди бебето. Т.е. и двамата от общия бюджет. Аз смятам, че едно семейство трябва да има общ бюджет. Ако за такива важни работи, отсега започнете да си делите парите, не ви виждам , когато дойде детето(децата).

# 7
  • София
  • Мнения: 35 153
Аз си ги поемам, щото съм еманциПатка.
Ако те иска, ще те вземе, ако не те иска - за ко тий?

# 8
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Нашия бюджет е общ,хиляди сме дали за две години ,проблемите бяха в мен.Той никога,никога не намекна даже нещо,на хиляда процента ме подкрепяше.Ако има значение,той изкарва повечето пари.
Но сега чакаме момиченце✌

Страхотно! Леко бременеене и раждане! Да сте живи и здрави!

# 9
  • Тук и сега
  • Мнения: 446
Така, виждам че бързате да обвинявате...
Нямаме общ бюджет, всеки взема някаква цифра, когато при единият свършат другият подкрепя.
Но ми стана интересно, защото аз си плащам всичко и не му искам никакви пари, а те не са никак малко...

# 10
  • София
  • Мнения: 35 153
За бебе или изобщо?

# 11
  • Мнения: 2 490
А защо го жалиш? Най-малкото трябва да си ги делите. Това дете само твое ли ще е?

# 12
  • Мнения: 18 594
Не те обвинявам ,но това е голяма червена лампа.И все пак щом ви харесва така да си поемаш сама точно за бебе, трябва да е на двамата това бебе..Да сте живи и здрави ,дано нататък таткото не се дели.Успешно да  е всичко пожелавам.

# 13
  • Тук и сега
  • Мнения: 446
Предимно за бебето ме интересува...
За другите харчове всеки се включва.

# 14
  • Мнения: 427
Ще си кажа мнението, въпреки че звуми грубо, защото сама искате съвет. Ако за такова нещо сте имали спор кой да плаща, по-добре не си правете дете с този човек.
Как е протекъл спорът? Той е казал "ти искаш детето повече, значи ти трябва да платиш"? Или "много ясно, чи ти ще плащаш, нали ти ще го родиш"

?
Така, виждам че бързате да обвинявате...
Нямаме общ бюджет, всеки взема някаква цифра, когато при единият свършат другият подкрепя.
Но ми стана интересно, защото аз си плащам всичко и не му искам никакви пари, а те не са никак малко...


Това не е точно "общ" бюджет след  като се следите всеки да оставя и взима по равно. Другите спорове как ги решавате? Например ако трябва  нов миксер. Делите си сумата на две ?

Общи условия

Активация на акаунт