Половинките ви подкрепят ли ви?

  • 11 729
  • 314
  •   1
Отговори
  • Мнения: 363
Здравейте,
Пиша просто да споделя и да ми олекне, защото съм много притеснена. От година и 4 месеца имам нова връзка. Не живеем в момента заедно, поради някои обстоятелства, но вечер или той остава при мен или аз в тях. Имаме 10на години разлика. Аз съм на 25г. Завърших бакалавър и магистратура. Имам си стабилна работа и жилище. Той също. От март говорихме да заживеем заедно. Обаче този месец цикълът ми закъснява с 10на дни. Усетих се вчера. Днес след работа ще си направя тест. Но съм изключително притеснена. Споделих му още вчера вечерта и той започна да се шегува, това било добра новина и т.н. Няколко пъти обясних, че се тревожа, защото според мен още е рано, не е подходящ момента и т.н. Днес се събудих в 4 сутринта и не можах да заспя. Сутринта му се обадих и му обясних колко съм притеснена и че довечера след работа ще направя тест, а той започна да се лигави, да ми говори как това нямало да го притесни, че се надявал да са 2 черти, колко щяло да ми отива и тем подобни. Няколко пъти му обясних, че наистина не ми е забавно, но не усетих да се трогва особено. Продължи да демонстрира веселото си настроение и да се смее. Обидена съм от реакцията му, защото досега винаги ме е подкрепял и ми е влизал в положение като имам проблеми или съм разтревожена, а сега буквално се почучвствах неразбрана. Колкото и да е сигурен в себе си, при условие, че не ползваме предпазни мерки, винаги е възможно да стане „гаф” и наистина не мога да проумея толкова ли е безотговорен или не си дава сметка как се чувствам. Хората до вас подкрепят ли ви и нормално ли е наистина да реагира така дебилски? Flushed

# 1
  • София
  • Мнения: 38 824
Човекът ти е казал 2 пъти Добре. Какво повече искаш? Предложение?

# 2
  • Мнения: 19 181
А ти, при условие, че не използвате предпазни мерки, действително ли си толкова изненадана и шокирана, че вероятно си бременна? Как очакваш да те подкрепи точно? Да зарони сълзи заради неочакваното събитие заедно с теб?

# 3
  • Мнения: 363
Човекът ти е казал 2 пъти Добре. Какво повече искаш? Предложение?
Ама не, не е добре. Точно това е проблема. Аз бих направила аборт. Много добре знае, че е рано и му обясних колко се притеснявам. За мен това изобщо не е повод за радост. А той абсолютно игнорира притесненията ми.

# 4
  • Мнения: 3 021
Ако беше казал нещо в негативна насока, нямаше да ти е по-добре. А и на мъж на 35 е вероятно да му се става татко в по-голяма степен, отколкото на 25-годишна девойка.

# 5
  • Мнения: 1 119
Повечето жени се оплакват от несподелена любов и от мъж, който не иска детето.
Мъжът го иска, щом се радва и надява. Имате и доходи, жилища. Аз проблем не виждам. Ти щом не искаш, да си се пазила.

Но нероден Петко не ми се коментира. Може да е стрес. Направи си тест и пак пиши!

# 6
  • Мнения: 19 181
Е, като ти е рано, защо не се предпазваш? Акъл имаш ли?

# 7
  • Мнения: 363
А ти, при условие, че не използвате предпазни мерки, действително ли си толкова изненадана и шокирана, че вероятно си бременна? Как очакваш да те подкрепи точно? Да зарони сълзи заради неочакваното събитие заедно с теб?
Например, да ме подкрепи емоционално и като вижда, че се тревожа да не ми се смее насреща. На фона на това, че съм на работа и нямам възможност да излезна, можеше да ми донесе тест, примерно... Сещам се за доста по-нормални вариант от това да се смее и шегува, докато вижда колко се тревожа.

Ксения, без значение от резултата от теста, обижда ме реакцията, неразбирането му в тази ситуация и дебилското отношение. Явно аз не обясних, както трябва, но докато аз му говоря колко ме е страх от резултата, той се смее и шегува колко щяло да ми отива. При положение, че аз изобщо не бих родила в този момент. И се замислих всъщност мога ли въобще да разчитам на този човек, дори теста да е отрицателен, аз ще имам предвид реакцията му.

# 8
  • Мнения: 3 758
Ох,рано й било.
Като ти е рано прави безопасен секс.
Що за безотговорност е това?!?

# 9
  • София
  • Мнения: 28 834
Човекът ти е казал 2 пъти Добре. Какво повече искаш? Предложение?
Ама не, не е добре. Точно това е проблема. Аз бих направила аборт. Много добре знае, че е рано и му обясних колко се притеснявам. За мен това изобщо не е повод за радост. А той абсолютно игнорира притесненията ми.
При такива обстоятелства, аз също бих направила аборт, но в случая еднакво не се подкрепяте, ако следвам твоята логика. Ти имаш една нагласа, той не я подкрепя, той има друга нагласа, ти не я подкрепяш. Защо обвиняваш само него?

П.П. Наистина е абсолютно безотговорно да не ползвате предпазни средства, след като не искаш да забременяваш. Отнася се и за двамата.

# 10
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 081
Имам позната, докато чака да дойде "човека и момента", се изредиха няколко човека, и на 42-3 се оказа, че не може да има дете, в момента са в процес на осиновяване. Ако не искаш бебе, ползвайте кондоми или друга контрацепция. Не виждам нищо ненормално, ако мъжа те харесва много, и иска да е с теб, да се радва на възможността да стане баща!

# 11
  • Мнения: 19 181
Да бе, 10 дни ти закъснява, ама точно на момента, докато си на работа, трябва някой да донесе на принцесата тест за бременност. Какво ще стане, ако си вземеш след работа тест и се тестваш на спокойствие в личната тоалетна?

# 12
  • Мнения: 1 119
Емоционалната подкрепа (thank God) на мъжете не се изразява в това да реват и да се притесняват с нас. А обратното - да успокояват и да са силна упора.

# 13
  • Мнения: 41 522
Здравейте,
.... не ползваме предпазни мерки, .... реагира така дебилски? Flushed

Значи ти допускаш секс без да се пазите, хем не искаш дете, а после той бил дебил???

П.П. Мъжете не я разбират тази емоционална подкрепа, поне не както жените. На мъж оплачеш ли се той схваща, че искаш помощ и решение, а не утеха и бърсане на сълзи. И почва да мисли какво да направи за да оправи ситуацията. Тук, ако си бременна, какво да направи, освен да покаже, че ще носи отговорност?
Та ти май, освен че не се пазиш, което е глупаво, и от мъже и мъжка психика не разбираш и сега се цупиш.

# 14
  • Мнения: 2 662
За 35 годишен мъж е напълно естествено и нормално да иска дете!
Ти като не си готова, защо не се пазиш? Не сте ли говорили преди това искате ли, не искате ли?
А и другото което е ти все още не  си правила тест, и реално нямаш основание да се притесняваш!
А и дори да си бременна, завършила си, работиш, имаш доходи, имаш мъж който е до теб, и до сега те е подкрепял и т.н..Аз наистина не виждам къде е проблема, освен това че не си готова!?

Общи условия

Активация на акаунт