Да сложа ли край?

  • 13 084
  • 601
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: X
Не трябва да се подхранва нездравото у човека. Ако го правиш, то значи не даваш шанс човекът да бъде истински свободен, вместо роб на своите комплекси и погрешни вярвания, че заслужава по-малко. Или че може да намери родителите си в лицето на поредния.

Осъзнаването не става с галкане с перце. Даже това задълбочава - все виновни са "лошите мъже".. Те, че са такива, такива са. Но защо ги избира? Защо няма очи за по-добрите, за по-младите, примерно? Тук да се заровим, ето това е неудобно. Защо 4 год. е позволявала и не се е защитавала?

Само повече ресурс да вложи да си отговори на тези въпроси (себепознание, терапия, медитация) ще е по-добре от всички тези 39 страници, и би могло да й осигури един по-добър, щастлив и автентичен живот.

# 586
  • София
  • Мнения: 35 163
Нищо ново не каза за тези 39 страници. Всички потребители ѝ казаха същото.
Да, без медитацията 😂
Никой не я погали с перце, ама и обидите са нередни, не терапевтични.

# 587
  • Мнения: 67
Скрит текст:
Аз мисля че авторката на темата доста добре ме разбра какво точно имах предвид и сама го усеща. Wink

Всеки в този форум иска да помогне, но хората имат различни начини и подходи как да го направят.


Хубаво е да се обръща внимание на начина, по който питащите пишат, отговарят, кои въпроси пропускат, а на кои се впускат да пишат обяснения. Дори стила по който един човек пише издава нагласите.

Следя темата от страница 1 и не е като да не съм предложила доста мило и със съчувствие идеи къде да си вложи енергията въпросната дама. Забелязвам, че пропуска всякакви малко по-дълбоки въпроси и казуси, кат напр. да се вгледа в себе си защо се привлича от възрастни мъже, и видимо идиоти. На такива въпроси отговаря с по една дума, ама стане ли дума за клюкарски подробности - кой как реагирал на разговора, дали пак ще се чуе с тоя и оня - не пропуска да отговори.

В ума ми изниква картина на човек, който си бие главата в стена, но вместо да приеме, че си блъска главата в стена, се занимава с безсмислени детайли - от какъв материал са направени тухлите, в какъв цвят, грапава ли е замазката, и т.н.


И това нейното не е само неин проблем, а на цяла плеяда жени-жертви, които са вечно ориентирани в процесите, детайлите и маловажните неща, и никога в същественото, никога в резултатите.

Резултатите са двама пълни олигофрени, поне по описаното от нея. Има ли постигане на целите , удовлетворяващи отношения - не.

Прави впечатление липсата на критичност към мъж, който иска деца на още на трета среща, но осъжда майката на собствените му като натрапница. Прави впечатление че НЕ й прави впечатление нередното поведение мъжът да се задява с нея, но да продължава да живее с бившата? Ало? Това ако не ти светва светофара, не знам. Липсата на здрав разум в авторката за мен лично е ужасяваща.

Да, трябва да се стегне и все някой трябва да й го каже.
Как искате да отговоря на въпроса "защо привличам само идиоти?" след като не знам отговора?
Стремя се да отговарям на всеки въпрос, отправен към мен, ако имам отговор.
Както споменах, била съм и с по-млади и какво? Някои кръшкаха, други искаха само купони и пиене, трети бяха отблъскващо глупави. Не мисля, че с по-младите сме на една вълна, не съм намерила до момента мой набор, който да се интересува от творчеството на Шуберт, например. За мен възрастта не е толкова голям фактор, колкото са общите интереси. Не намирам и грешки в започването си на връзка -  не се държа лепкаво, не показвам колко мила мога да бъда и т.н.
Ако знаех причината, надали щях да съм в това положение.

# 588
  • Мнения: X
Добре, ок, прекалих.

Но все пак човек трябва да си дава сметка с какво допринася за собственото си положение. Истината е, че човек винаги извлича ползи, когато стои в някаква ситуация, била тя и "неприятна". Тук какви са несъзнаваните ползи?

# 589
  • София
  • Мнения: 35 163
Може би съвсем не разбираш. Никой не подклажда уклона на вечните жертви, дадоха се и практични решения, адекватни мнения, споделен опит. Достатъчно ѝ начукахме канчето. Каза си и твоето мнение - твое право. Ама, понеже не беше достатъчно, та мина на лични обиди.
Теб, какво точно те бърка Добрева, че я обиждаш персонално? И не ми го провирай като побутване и че някой трябва да свърши “ черната работа”, че хич не хваща дикиш. Са, разбра ли?

# 590
  • Мнения: 3 186
Авторката, ти сериозно ли? Един бил тъп, друг кръшкал, трети женен... Мъж за тебе няма, тъй ли?

# 591
  • Мнения: 11 570
Авторката, ако може да попитам.
На опера, балет, театър, културни мероприятия ходили ли сте?

# 592
  • Мнения: 6 164
Добрева, разликата между чалгаджия на 29 и Шубертовия 45 годишен е в това, че единия е пластилин все още. Може да го накараш и Чайковски да заобича, докато при другия няма да ти се получи. Считай метафората и за онова другото, върху което се терзаеш. Но като прочетох последното разяснение - каузата е загубена.

# 593
  • Мнения: 715
Скрит текст:
Аз мисля че авторката на темата доста добре ме разбра какво точно имах предвид и сама го усеща. Wink

Всеки в този форум иска да помогне, но хората имат различни начини и подходи как да го направят.


Хубаво е да се обръща внимание на начина, по който питащите пишат, отговарят, кои въпроси пропускат, а на кои се впускат да пишат обяснения. Дори стила по който един човек пише издава нагласите.

Следя темата от страница 1 и не е като да не съм предложила доста мило и със съчувствие идеи къде да си вложи енергията въпросната дама. Забелязвам, че пропуска всякакви малко по-дълбоки въпроси и казуси, кат напр. да се вгледа в себе си защо се привлича от възрастни мъже, и видимо идиоти. На такива въпроси отговаря с по една дума, ама стане ли дума за клюкарски подробности - кой как реагирал на разговора, дали пак ще се чуе с тоя и оня - не пропуска да отговори.

В ума ми изниква картина на човек, който си бие главата в стена, но вместо да приеме, че си блъска главата в стена, се занимава с безсмислени детайли - от какъв материал са направени тухлите, в какъв цвят, грапава ли е замазката, и т.н.


И това нейното не е само неин проблем, а на цяла плеяда жени-жертви, които са вечно ориентирани в процесите, детайлите и маловажните неща, и никога в същественото, никога в резултатите.

Резултатите са двама пълни олигофрени, поне по описаното от нея. Има ли постигане на целите , удовлетворяващи отношения - не.

Прави впечатление липсата на критичност към мъж, който иска деца на още на трета среща, но осъжда майката на собствените му като натрапница. Прави впечатление че НЕ й прави впечатление нередното поведение мъжът да се задява с нея, но да продължава да живее с бившата? Ало? Това ако не ти светва светофара, не знам. Липсата на здрав разум в авторката за мен лично е ужасяваща.

Да, трябва да се стегне и все някой трябва да й го каже.
Как искате да отговоря на въпроса "защо привличам само идиоти?" след като не знам отговора?
Стремя се да отговарям на всеки въпрос, отправен към мен, ако имам отговор.
Както споменах, била съм и с по-млади и какво? Някои кръшкаха, други искаха само купони и пиене, трети бяха отблъскващо глупави. Не мисля, че с по-младите сме на една вълна, не съм намерила до момента мой набор, който да се интересува от творчеството на Шуберт, например. За мен възрастта не е толкова голям фактор, колкото са общите интереси. Не намирам и грешки в започването си на връзка -  не се държа лепкаво, не показвам колко мила мога да бъда и т.н.
Ако знаех причината, надали щях да съм в това положение.
Възрастта не е чак такъв непреодолим проблем, обаче задължително мъжът трябва да има цели като твоите. За целите - деца и семейство се ориентирай към 35 - 40 годишни свободни мъже. Най-добре около 35. Повтарям се. Този колкото и да е начетен, ерудиран, правещ супер секс, се е изтормозил от бащинство и целите му са съвсем други, разминавате се яко в това отношение просто.

И ти, дай Боже, да станеш на 45 с поизгледано детенце, и ти няма да искаш някой да ти врънка за бебенце.

# 594
  • Paris, France
  • Мнения: 14 094
Добрева, разликата между чалгаджия на 29 и Шубертовия 45 годишен е в това, че единия е пластилин все още. Може да го накараш и Чайковски да заобича, докато при другия няма да ти се получи. Считай метафората и за онова другото, върху което се терзаеш. Но като прочетох последното разяснение - каузата е загубена.

Не, 29 годишният е вече отдавна костилка и не може да си промени настройките. По дефолт сме програмирани да можем да приемаме в детството и отхвърляме в юношеството. След 20г край. Можем да надграждаме, да доразвиваме, но не и да променяме коренно.

М.Добрева, имам доста нестандартни и непопулярни хобита и интереси и ако държах мъжът до мене да е ас във всичките тези области досега щях да стоя сама. С мъжа ми имаме много малко общо културно и много малко неща правим заедно, като никой, обаче, не пречи на другия да си гони интересите и да общува с други хора по теми, по които другият нито е силен, нито го интересуват.

В днешния свят имаме толкова много избор, че е почти невъзможно да срещнем човек със същите интереси.

Имаш огромния късмет да си родена във времена на лесно достъпна информация и да имаш интернет. Сядаш и намираш групи по интереси - Шуберт, Шопен, Шумахер, Шумен, Шикалки, абееее, всичко, което те интересува културно. Започваш да си пишеш с хора в групите, споделяш и научаваш новости. Така развиваш още повече интересите си. Задоволяваш си потребностите от културно общуване в интернет, а постепенно ще започнеш и да се срещаш с такива хора.

Родителите ми са спецове по Шуберт, само дето баща ми живее далеч, но майка ми живее в София. Има приятели, с които ходи по опери в Италия, във Франция, по целия свят. Хората са ерудирани, знаят по 5-6 езика, но са на възраст 50-90г. Ако си намериш такава компания можеш да си излизаш с тях, а да си живееш доволно с някой млад чалгаджия, примерно.

Всичко, което изреждаш като качества е прекрасно за приятелство, но недостатъчно за връзка. За връзка ти трябва здрав, чист, спретнат, да те задоволява полово и финансово и това е.

И аз съм излизала с по-възрастни. Моите бяха щедри и искаха връзка. Никакъв интелект, социален статут и даже пари не компенсират липсата на свежест и потенциал. Честно. Не съжалявам, че излизах с тези мъже. Прекрасно беше, но не можех да остана с тях дълго. 4 години е много време на твоята възраст.

# 595
  • Мнения: 19 986
Глупости, Шуберт не е прерогатив на възрастните хора. У дома претендираме да не сме дъртаци и пак слушаме класическа музика. До интелект и среда е. А авторката да не поддава на провокациите, че отива да изплисква легена.

# 596
  • Бургас
  • Мнения: 3 593
Добрева, наистина е добре да приоритизираш качествата, които трябва да търсиш в надеждния за семейство мъж.
Остави Шуберт, Шопен и сие за приятелките си. Даже на тоз хипотетичния му дай пространство и възможност да постави теб в центъра на интересите и хобитата си. Повярвай, струва си! Позволи си да искаш, да изискваш, да зявиш себе си и своите нужди на първо място, да се глезиш, ако щеш повече ...Искай и време и внимание, не се задоволявай с трохите и остатъците от нечия вчерашна вечеря /тоз твоя бивш такива асоциации ми навява, съжалявам/. Преосмисли тази връзка и извлечи поуките.  Търси онзи, който ще те цени и иска, не заради нещо си, а и въпреки  нещо си ...даже.

# 597
  • София
  • Мнения: 38 604
Тя не е глупава, тя е милениал.
Открила е, че има Шуберт, уау.
А на мен вече ми е до гуша от романтизъм.

# 598
  • Мнения: 67
Хора, някой от вас май не могат да четат между редовете?
Вместо да използвате оригинални термини, погледнете какво означава "например". Защо се хващате за една дума и я дъвчете 2-3 страници?
Няма значение дали е Шуберт или Фики. Въпросът е, че не съм намерила човек, споделящ интересите ми и не съм на мнение, че общите интереси са само за приятелите, съжалявам.

А тези от вас, които целят да се присмеят на друг, с цел да забравят проблемите си, не е това начина.

Благодаря отново за полезните съвети!

# 599
  • Мнения: 6 166
Друг вариант е вместо да се правиш на голяма да прочетеш внимателно какво ти пишат големите, или ако не ти харесва и ти си знаеш по-добре да не пускаш теми, в които търсиш съвет от каките, които са вече женени с деца и може и да знаят едно две неща по-добре от теб.

Общи условия

Активация на акаунт