Да сложа ли край?

  • 12 988
  • 601
  •   2
Отговори
  • Мнения: 67
Здравейте!

От почти 4 години съм във връзка, която е изпълнена с много хубави моменти, но половинката ми не желае да заживеем заедно, а за брак и деца да не говорим...

Доводите му са, че за да живеем заедно трябва да "си стъпя на краката" - да си намеря по-добре платена работа или да имам поне собствен дом, за да не разчитам на него и да не се чувствал "използван". (живея под наем)
Аз работя и имам доходи, които в сравнение с неговите може би са смешни, но никога не съм му искала дори 1 лв. за сметки, за храна или нещо подобно, плюс това се виждаме в "моя дом".

Предполагам, че всеки човек иска да получава най-малко 1500лв., но за съжаление за моята професия тези пари са недостижими, а харесвам професията и работата си.
Повдигнах въпроса за съвместно съжителство, брак, деца преди 1,5 г., но той категорично заяви, че жената трябва да бъде равна на мъжа и т.н. Не успяхме да се разберем, но не исках да приключваме, защото имам чувства и се надявах с течение на времето да осъзнае,че аз съм неговия човек и не е важно дали изкарвам 1000 или 1500 лв.
В началото на годината започнах да се чувствам подтисната и се запитах това ли представляват връзките, мерене на доходи? Имам чувства към приятелят ми, но годините си минават и аз не намирам спокойствие. Искам съвсем нормални неща като връзка - съвместно съжителство - брак -дете/деца. Той има зад гърба си брак, има и деца.

Преди 2 седмици се запознах с мъж, който проявява интерес към мен (далеч съм от мисълта, че той е човека,с когото ще създадем семейство), не съм влюбена, но не ми е и безразличен...Чувствам се странно и се питам,  когато не се получава трябва ли да си тръгна или да остана и да чакам.. Не се чуствам готова да сложа край, но нямам вътрешен мир, трябва да предприема нещо.

Моля ви за съвет.
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 1 502
Връзка, която не се развива рано или късно умира. Не е нужно да си губите времето в тази ситуация. Ако партньорът твърдо отказва брак, съжителство и семейство, а вие го желаете силно, това не е ли причина да търсите щастието си другаде?
1500лв ви делят от " семейство " с този човек ли ?! Я пак прочетете какви условия ви се поставят...
Вземете в ръце собствения си живот. Успех!

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 3 571
Четири години си във връзка с човек, който смята, че си под нивото му....и питаш какво да правиш?! На този човек си му била удобна само за едно нещо. Вероятността да ти даде това, което искаш, ако щеш и пет пъти по толкова да изкарваш е точно - никаква!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 508
Аз не разбрах кой трябва да си стъпи на краката, ти или той? Ти ли трябва да имаш повече пари? С деца, разведен, нежелаещ връзка, аз не бих се напъвала.

# 4
  • София
  • Мнения: 19 221
Щом първият се чувствал използван, освободи го от това усещане, като се разделите. Не е ли малко нагъл, вместо да е по-нисък от тревата, щом е разведен с деца?
Дори и да го мисли, е било много грозно да го каже така. И това го казвам аз, която винаги съм била ЗА еднаквите доходи и задължения.

# 5
  • Мнения: 715
Сложи край, да. 100 процента, твоят партньор НЕ иска други деца, щом пишеш, че има повече от 1. Това е нормално за човек, преминал през несполучлив брак и е видял какво представляват децата, отговорностите, свързани с тях и как се променят отношенията в двойката заради децата.

Ще си намериш друг, необременен от развален брак и деца, който ще иска от любопитство поне да узнае какво е да си татко. Пожелавам ти успех!

# 6
  • Мнения: 1 119
Как всичко е наред във връзката ти, като нищо не е наред.
Това си е направо изнудване за пари.
Егати наглостта!

# 7
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
"Звучи" като комплексар и манипулатор, който не те уважава. Ти решаваш дали да си губиш времето с такъв.

# 8
  • Мнения: 715
Може и това с доходите да е само оправдание и той само да го използва уж като аргумент защо не иска по-сериозно обвързване.

Най-вероятно човекът си знае, че не става за семейство, съвместно съжителство и деца. Нали се е провалил вече 1 път. И е решил да си кара втори ергенлък.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 931
Защо не си "починеш" малко от връзката ви? нали не живеете заедно?
Не е нужно да късаш... обясни му, кажи му че си объркана и искаш малко дистанция...временно, но че имаш чувства към него и засега не искаш да късате... т.е.както си е ...истината му кажи....

Бъди на дистанция и от "новата ти тръпка" или поне не я започвай.... Нека времето и разстоянието си покаже

Той, че има един брак зад гърба си и деца, може да не му се "хваща пак на хорото", може така да му е удобно, може да се плаши пак да не стигне до същото- скапан брак, деца и провалена връзка
Може с бившата му да са се развели именно заради финансови несгоди ( това често е част от проблема)
Т.е. не си проблема ти, нито заплатата ти, просто стари неща, за които не бива да носиш последствията ти


Отдалечете си, той да си прецени също какво точно иска.... щом сте говорили за семейство и деца, той знае какво очакваш, няма смисъл повече да му казваш нищо в тази връзка... но да си реши и той.... Така и ти ще погледнеш нещата отстрани и е по-лесно

# 10
  • Мнения: 29 276

Повдигнах въпроса за съвместно съжителство, брак, деца преди 1,5 г., но той категорично заяви, че жената трябва да бъде равна на мъжа и т.н. Не успяхме да се разберем, но не исках да приключваме, защото имам чувства и се надявах с течение на времето да осъзнае,че аз съм неговия човек и не е важно дали изкарвам 1000 или 1500 лв.


Много си чакала. Загубила си си времето с този човек. Според мен винаги ще се чувства нещо повече от теб и все ще е недоволен. Ако обичаш наистина някого, за теб няма значение колко пари изкарва и дали живее под наем.
Нямате бъдеще заедно, съжалявам, че ти го казвам....понякога е по-добре да приключиш, отколкото да влачиш нещата.

# 11
  • Мнения: 6 146
Ох, тия днешните да ги гръмнеш ли, с лопата ли да ги треснеш?!?
Не ти е мястото там, хващай новата тръпка и не се обременявай.  Понякога, въпреки скептицизма се развиват хармонични отношения.

# 12
  • Мнения: 8 937
От опит знам, че мъж тръгне ли да си търси оправдания за каквото и да е, не е моят... Да не говорим колко унизително е подобно отношение. Аз определено съм против само мъжът да издържа семейство, но има някакви граници.

# 13
  • София
  • Мнения: 11 977
Здравейте!

Скрит текст:
От почти 4 години съм във връзка, която е изпълнена с много хубави моменти, но половинката ми не желае да заживеем заедно, а за брак и деца да не говорим...

Доводите му са, че за да живеем заедно трябва да "си стъпя на краката" - да си намеря по-добре платена работа или да имам поне собствен дом, за да не разчитам на него и да не се чувствал "използван". (живея под наем)
Аз работя и имам доходи, които в сравнение с неговите може би са смешни, но никога не съм му искала дори 1 лв. за сметки, за храна или нещо подобно, плюс това се виждаме в моя дом.

Скрит текст:
Предполагам, че всеки човек иска да получава най-малко 1500лв., но за съжаление за моята професия тези пари са недостижими, а харесвам професията и работата си.
Повдигнах въпроса за съвместно съжителство, брак, деца преди 1,5 г., но той категорично заяви, че жената трябва да бъде равна на мъжа и т.н. Не успяхме да се разберем, но не исках да приключваме, защото имам чувства и се надявах с течение на времето да осъзнае,че аз съм неговия човек и не е важно дали изкарвам 1000 или 1500 лв.
В началото на годината започнах да се чувствам подтисната и се запитах това ли представляват връзките, мерене на доходи? Имам чувства към приятелят ми, но годините си минават и аз не намирам спокойствие. Искам съвсем нормални неща като връзка - съвместно съжителство - брак -дете/деца. Той има зад гърба си брак, има и деца.

Преди 2 седмици се запознах с мъж, който проявява интерес към мен (далеч съм от мисълта, че той е човека,с когото ще създадем семейство), не съм влюбена, но не ми е и безразличен...Чувствам се странно и се питам,  когато не се получава трябва ли да си тръгна или да остана и да чакам.. Не се чуствам готова да сложа край, но нямам вътрешен мир, трябва да предприема нещо.

Моля ви за съвет.
Благодаря предварително!

А сигурно ли е, че е разведен?

# 14
  • Мнения: 67
    Скрит текст:
    Здравейте!

    Скрит текст:
    От почти 4 години съм във връзка, която е изпълнена с много хубави моменти, но половинката ми не желае да заживеем заедно, а за брак и деца да не говорим...

    Доводите му са, че за да живеем заедно трябва да "си стъпя на краката" - да си намеря по-добре платена работа или да имам поне собствен дом, за да не разчитам на него и да не се чувствал "използван". (живея под наем)
    Аз работя и имам доходи, които в сравнение с неговите може би са смешни, но никога не съм му искала дори 1 лв. за сметки, за храна или нещо подобно, плюс това се виждаме в моя дом.

    Скрит текст:
    Предполагам, че всеки човек иска да получава най-малко 1500лв., но за съжаление за моята професия тези пари са недостижими, а харесвам професията и работата си.
    Повдигнах въпроса за съвместно съжителство, брак, деца преди 1,5 г., но той категорично заяви, че жената трябва да бъде равна на мъжа и т.н. Не успяхме да се разберем, но не исках да приключваме, защото имам чувства и се надявах с течение на времето да осъзнае,че аз съм неговия човек и не е важно дали изкарвам 1000 или 1500 лв.
    В началото на годината започнах да се чувствам подтисната и се запитах това ли представляват връзките, мерене на доходи? Имам чувства към приятелят ми, но годините си минават и аз не намирам спокойствие. Искам съвсем нормални неща като връзка - съвместно съжителство - брак -дете/деца. Той има зад гърба си брак, има и деца.

    Преди 2 седмици се запознах с мъж, който проявява интерес към мен (далеч съм от мисълта, че той е човека,с когото ще създадем семейство), не съм влюбена, но не ми е и безразличен...Чувствам се странно и се питам,  когато не се получава трябва ли да си тръгна или да остана и да чакам.. Не се чуствам готова да сложа край, но нямам вътрешен мир, трябва да предприема нещо.

    Моля ви за съвет.
    Благодаря предварително!
    А сигурно ли е, че е разведен?
    [/quote][/list]

    Не съм имала повод да се съмнявам.

    Общи условия

    Активация на акаунт