Да сложа ли край?

  • 13 083
  • 601
  •   1
Отговори
# 570
  • Paris, France
  • Мнения: 14 094
Скрит текст:
А с кого го сравняваш за тези неща, колко е интелигентен и т.н.? в смисъл най-общо..... опит колко имаш в сферата? Ако едва ли не е първият и единствен, няма как да не е по - по - най-  Thinking
Както бяха споменали в предишните страници, девойка и девица са две различни неща.
Не е нужно да го сравнявам с друг, той е като енциклопедия.

Аз също съм като енциклопедия, само дето съм жена. Ако търсиш интересни събеседници, такива има, мъже, жени. Ако мъжът наистина е такъв, какъвто го описваш, няма никакъв проблем да си намира приятели за излизане и разговори и жени за секс. Силно популярните мъже и жени трудно се вързват с човек, когото възприемат като не особено добра партия във важни за тях аспекти. На него едва ли му се е налагало да прави компромиси и няма и мотив в случая. Ти си му дала всичко на тепсия, което той вероятно възприема като ниска популярност и липса на конкуренция.

Авторката не бива и да забравя, че с възрастта при мъжете оплодителната способност също намалява. Абе, много са минусите за нея ако реши да му дава шансове и възможности.

А, това може да го забрави. Мъжът си има деца и не изглежда като да иска още ходещи издръжки. Казал и е, че не е достатъчно осигурена за сериозна връзка, какво остава за допълнително, излишно за него, дете. Той деца си има предостатъчно.

# 571
  • София
  • Мнения: 38 604
И аз мислех да го кажа, ама си викам хайде да съм добра.
Авторката сама се е поставила в това криво, но комфортно положение. Хем боли, хем сърби. Хем се усеща, че не всичко е наред, хем й е добре в тази роля - някой друг да е виновен, че животът й е бъркотия.
Но в живота идва момент, в който трябва да станеш и да тръгнеш сам. Понякога боли. Но порастваш.

# 572
  • Мнения: 67
Скрит текст:
Писането на не знам колко мнения и оправдания е незагряване. За чудесния чичак, енциклопедия, изтъкване на позитиви и затваряне на очите за негативи. Оправданията към новия, който върти две. Липсата на критичност.
Все едно се пишат мнения ей така, на стената.


Постели ми, няма проблем. Не се притеснявам от форумен линч.

За мен поведението на авторката е едва ли не някаква перверзия. Трудно съчувствам вече на оплакващи се жени, непредприемащи никакви действия, и отказващи да променят сбъркания си мисловен модел. Съжалявам, но не съжалявам.
Само вие ли не разбрахте, че предприех действия още вчера?
"Изтъкването на позитиви" беше отговор на отправен към мен въпрос! Ако искате да участвате в темата, моля поне четете какво се случва. Не пишете наизуст.

# 573
  • София
  • Мнения: 5 970
Извинете ме, но интелигентен мъж , зрял, с деца, енциклопедична личност.... който след 4 години връзка с момиче... което момиче е хлътнало и го боготвори ........ изтъква дохода й като основна пречка за развитие на връзката им и дете което тя много иска да има, и което тя НЕ може да издържа.
И това се изтъква като грижа за самата нея.... Thinking
Дали нещо куца в схемата?

# 574
  • Мнения: 3 186
Чудя се какво не му е наред на този, че е опрял до авторката!  Това ми понакуцва на мен.

# 575
  • Мнения: 2 039
Свършиха ли се свободните мъже,че си губите времето с разведен с две деца,който явно нито иска още деца,нито иска вас.Явно сте му удобна за секс компания.

# 576
  • Мнения: X
О не, нямам цел да обидя, по-скоро да провокирам.

Интересна е трансформацията от приятно разсеяна, наивна, обясняваща безкрайно неприемливи неща с равен тон, до защитаваща се и "озъбена" в момента, в който се поставя под въпрос нейното жертвеническо отношение. В момента, в който е конфронтирана. Това го нямаше при безкрайното дундуркане страници наред, и съжаляване.

Ми интересно е, да, струва си да се замисли и по тоя въпрос.
Ако с тоя хъс се защитава и от неправдите, които преживява, ще е супер.

# 577
  • София
  • Мнения: 35 163
Интелигентната провокация не се състои в обиди, ама ти как да разбереш? Grinning

# 578
  • Мнения: 6 164
Въпросът е обратен, Тайничка. На този нищо му няма, съвсем средностатистически екземпляр.

# 579
  • София
  • Мнения: 35 163
Трият ни, хубавото ми мнение го няма Grinning Адьо!

# 580
  • Мнения: 3 186
Въпросът е обратен, Тайничка. На този нищо му няма, съвсем средностатистически екземпляр.

Така описаният мъж отдавна би я разкарал и сменил с нова.

# 581
  • Мнения: 5 234
Въпросът е обратен, Тайничка. На този нищо му няма, съвсем средностатистически екземпляр.

Така описаният мъж отдавна би я разкарал и сменил с нова.
За какво му е друга, която най-вероятно ще му иска и пари.

# 582
  • Мнения: X
Аз мисля че авторката на темата доста добре ме разбра какво точно имах предвид и сама го усеща. Wink

Всеки в този форум иска да помогне, но хората имат различни начини и подходи как да го направят.


Хубаво е да се обръща внимание на начина, по който питащите пишат, отговарят, кои въпроси пропускат, а на кои се впускат да пишат обяснения. Дори стила по който един човек пише издава нагласите.

Следя темата от страница 1 и не е като да не съм предложила доста мило и със съчувствие идеи къде да си вложи енергията въпросната дама. Забелязвам, че пропуска всякакви малко по-дълбоки въпроси и казуси, кат напр. да се вгледа в себе си защо се привлича от възрастни мъже, и видимо идиоти. На такива въпроси отговаря с по една дума, ама стане ли дума за клюкарски подробности - кой как реагирал на разговора, дали пак ще се чуе с тоя и оня - не пропуска да отговори.

В ума ми изниква картина на човек, който си бие главата в стена, но вместо да приеме, че си блъска главата в стена, се занимава с безсмислени детайли - от какъв материал са направени тухлите, в какъв цвят, грапава ли е замазката, и т.н.


И това нейното не е само неин проблем, а на цяла плеяда жени-жертви, които са вечно ориентирани в процесите, детайлите и маловажните неща, и никога в същественото, никога в резултатите.

Резултатите са двама пълни олигофрени, поне по описаното от нея. Има ли постигане на целите , удовлетворяващи отношения - не.

Прави впечатление липсата на критичност към мъж, който иска деца на още на трета среща, но осъжда майката на собствените му като натрапница. Прави впечатление че НЕ й прави впечатление нередното поведение мъжът да се задява с нея, но да продължава да живее с бившата? Ало? Това ако не ти светва светофара, не знам. Липсата на здрав разум в авторката за мен лично е ужасяваща.

Да, трябва да се стегне и все някой трябва да й го каже.

# 583
  • Мнения: 19 985
Има нещо нездраво, да.
Аз усещам нещо като пасивност. Приятна пасивност, която дава заявки за пасивна агресивност.
Истината е, че няма как все никой да не става. Обикновено сами се нахлузваме точно на това от което бягаме.
Усеща се наивитет в нея. Дали е нарочен или неосъзнат, не мога да преценя, но го има.

# 584
  • София
  • Мнения: 35 163
А, не бе! Ние на хурки предяхме. И никоя не се сети да я нарече глупачка, само ти. Язък! 😕

Общи условия

Активация на акаунт