Пазаруване от Aliexpress.com 58

  • 34 262
  • 722
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 373
Питах в пощата защо има такова забавяне, а жените ми обясниха, че на ден в България пристигат над 100 контейнера с пратки от Алиекспрес и съответно хората нямат физическата възможност да обработят всичко толкова бързо и да ги разпратят по клоновете. Склонна съм да го вярвам.
На жените в пощите им кажете да се снимат с тия приказки. Да ви дам малко факти: Германия 500 000 пакета месечно. Там що се справят? Нашите не знам дали стига 50 000. Според мен са много по-малко.
Скрит текст:

Разбрахте ли защо имат време да ровят по пратките и да се чудят на коя каква и е цената?
Та дали ви правят на балък не знам вие преценете сама.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 249
Питах в пощата защо има такова забавяне, а жените ми обясниха, че на ден в България пристигат над 100 контейнера с пратки от Алиекспрес и съответно хората нямат физическата възможност да обработят всичко толкова бързо и да ги разпратят по клоновете. Склонна съм да го вярвам.
На жените в пощите им кажете да се снимат с тия приказки. Да ви дам малко факти: Германия 500 000 пакета месечно. Там що се справят? Нашите не знам дали стига 50 000. Според мен са много по-малко.
Скрит текст:

Разбрахте ли защо имат време да ровят по пратките и да се чудят на коя каква и е цената?
Та дали ви правят на балък не знам вие преценете сама.
Не се имам за балък, не съм се опитвала и да търся опровержение, нормално е да има доста пратки. Цифрата не ми се стори абсурдна, за да тръгна да я проучвам. А и къде сравнявате развита държава като Германия с България?
Нека не забравяме, че освен хора като нас, които си поръчват, има много фирми, които масово пазаруват оттам и като цяло наистина е възможно да има огромни количества. Пък и системата тук и начинът на работа, както споменах няма как да се сравнят с тези в Германия, ние сме години назад.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 1 680
Контейнер в самолет - оттук си вади изводи, дали те мятат

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 877
Най-накрая си взех и последната пратка, от поръчките ноември/декември. Да кажа само, пратката беше на Бургаската митница една седмица, с попълнени документи и всичко, 1 седмица за да я освободят...
Хората пращат пратки от Европа за 3-4 дни, ние от нашата митница 1 седмица.....

# 34
  • Мнения: 765
Така! Здравейте и от мен! Поръчвам редовно от Али Експрес, дори този път ми се стори, че пратките дойдоха много бързо! Но децата снощи ме питат - може ли да се предаде вирусът от Китай чрез тези пратки? А очакваме още доста пакетчета...Може и да е обсъждано вече в темата, но нямам време да прочета всичко! Предварително благодаря за споделените мнения Simple Smile

# 35
  • Мнения: 20
Здравейте. Имам следната ситуация - поръчана е стока на 23ти ноември, 14 часа преди да изтече срока повдигнах диспут за връщане на парите ( продавача не удължи срока и не отговаряше на съобщенията ми). На 29 ти януари диспута е решен в моя полза - да се върне цялата сума. А днес получавам смс че пратката е в пощата! Сега как да процедирам - не виждам къде и на кого да пиша? За капак търговеца май вече е затворил магазина си!

# 36
  • Мнения: 43
Здравейте. Имам следната ситуация - поръчана е стока на 23ти ноември, 14 часа преди да изтече срока повдигнах диспут за връщане на парите ( продавача не удължи срока и не отговаряше на съобщенията ми). На 29 ти януари диспута е решен в моя полза - да се върне цялата сума. А днес получавам смс че пратката е в пощата! Сега как да процедирам - не виждам къде и на кого да пиша? За капак търговеца май вече е затворил магазина си!

Просто печелите един продукт безплатно щом продавача е затворил магазина си.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 1 680
Така! Здравейте и от мен! Поръчвам редовно от Али Експрес, дори този път ми се стори, че пратките дойдоха много бързо! Но децата снощи ме питат - може ли да се предаде вирусът от Китай чрез тези пратки? А очакваме още доста пакетчета...Може и да е обсъждано вече в темата, но нямам време да прочета всичко! Предварително благодаря за споделените мнения Simple Smile
Големи сте паники обаче, когато преди 1 година имаше до нас болни козички ви нямаше нищо, а сега когато болна козичка зарази китаец, треперите / колко лесно се манипулира човек, ситуацията е същата

# 38
  • Мнения: 2 373
Така! Здравейте и от мен! Поръчвам редовно от Али Експрес, дори този път ми се стори, че пратките дойдоха много бързо! Но децата снощи ме питат - може ли да се предаде вирусът от Китай чрез тези пратки? А очакваме още доста пакетчета...Може и да е обсъждано вече в темата, но нямам време да прочета всичко! Предварително благодаря за споделените мнения Simple Smile
Обсъждано е на всякъде. За разлика от децата големите могат да проверят колко време вируса остава жив извън тялото. Мисля е по-малко от седмица. За толкова време дали ще дойде нещо в бг от китай?

# 39
  • Мнения: 43
Това е нова информация, която днес я забелязах в новите ми поръчки. С две думи, китайците ще почиват до 18 февруари. Явно заради епидемиологичната обстановка там.....

Reminder:
Happy Chinese New Year from all of Chinese sellers at AliExpress! It’s been a challenging start of year, and we’d like to thank you for being with us. In response to newly announced extension of Chinese New Year holiday and related regulations, please kindly be noted that your order might be shipped with a delay due to the extended holiday (Jan 19th PT-Feb 18th PT). We are sincerely sorry for the inconvenience caused.

# 40
  • София
  • Мнения: 4 192
Така! Здравейте и от мен! Поръчвам редовно от Али Експрес, дори този път ми се стори, че пратките дойдоха много бързо! Но децата снощи ме питат - може ли да се предаде вирусът от Китай чрез тези пратки? А очакваме още доста пакетчета...Може и да е обсъждано вече в темата, но нямам време да прочета всичко! Предварително благодаря за споделените мнения Simple Smile
На ваше място не бих ги отваряла. Или поне ги напръскайте с оцет или нафта за по-сигурно

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 1 680
Така! Здравейте и от мен! Поръчвам редовно от Али Експрес, дори този път ми се стори, че пратките дойдоха много бързо! Но децата снощи ме питат - може ли да се предаде вирусът от Китай чрез тези пратки? А очакваме още доста пакетчета...Може и да е обсъждано вече в темата, но нямам време да прочета всичко! Предварително благодаря за споделените мнения Simple Smile
На ваше място не бих ги отваряла. Или поне ги напръскайте с оцет или нафта за по-сигурно
добре че не си, май някой е психясал

Последна редакция: пт, 31 яну 2020, 20:04 от musicdoubl3

# 42
  • Г. О.
  • Мнения: 1 721
Здравейте. След спечелен диспут от моя страна за full refund трябва ли да правя нещо допълнително или директно връщат парите по сметката, от която е платено?

# 43
  • София
  • Мнения: 1 420
Здравейте. След спечелен диспут от моя страна за full refund трябва ли да правя нещо допълнително или директно връщат парите по сметката, от която е платено?
Ще ги върнат директно по сметката.

# 44
  • Асеновград
  • Мнения: 513
Към @teta75
Нещо по старо . Намерих и моето съобщение :
Скрит текст:
Също ми е интересно дали ви пратиха пратките , защото май има ново увеличение до 18.02 заради вируса .

Общи условия

Активация на акаунт