Евтините козметични продукти, от които сме доволни - 59

  • 51 430
  • 731
  •   1
Отговори
# 720
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Другата седмица в Кауфланд ще бъде намалена мицеларната вода на Здраве.

Доволни ли се от нея?

тази от кога я търся - супер Е
от всички които съм ползвала - тази е най - почистваща
И не ми люти

# 721
  • Deutschland
  • Мнения: 5 417
И на мен ми се е случвало да плескам двойна маска наведнъж. Тази на Балеа с кактус, толкова рядка консистенция, че направо се стичаше по шията.
Капсулите на Шабенс Luxus са бая оръфани откъм течност и една не ми стига за цялото лице, не са и мазни, предпочитам маската откъм ефект.
Сега имам налични само Балеа с витамин С, скоро ще се ходи на шопинг 😄

# 722
  • Мнения: 697
Тези маски на Балея не са ли за плескане на 1 път след , като се отвори пакетчето ? Даже си го пише на опаковката , че са за 2 пъти двойните маски. Не ви ли засъхват, как ги ползвате по 3 пъти?

# 723
  • София
  • Мнения: 11 489
И на мен ми се е случвало да плескам двойна маска наведнъж.

Не, аз изплесках едната маска от двойната наведнъж. Добре ми дойде като количество, ама аз всичко плескам обилно. Маската беше една синя с морска кал ли Joy, довечера ще я погледна. Първоначално имаше някакво леееееко щипане докато стегне. Ама след измиване лицето ми наистина беше свежо.
Пробвах и една капсула good night (???), лилава на цвят. Мазна ми дойде при нанасяне, и то доста, но до сутринта всичко беше попило идеално. Кожата ми иначе е склонна към омазняване.
Пачовете не ги намерих къде са, също и серумът с витамин Ц.

# 724
  • Мнения: 211
Доволни ли сте от лавандуловата вода и наистина ли помага при акне?

# 725
  • Мнения: X
Не знам как би помогнала при акне, във фб доста реклами ми излизат как промотират точно лавандулова вода, за отърваване от акнето, което звучи абсурдно. Разлика не видях спрямо розовата вода, освен че лавандуловата на мен ми мирише на луканка.😂 Успокоява кожата, ако съм си стискала лицето, но нищо повече, поне при мен.

# 726
  • Мнения: 211
А можете ли да ми препоръчате нещо против акне? Появи се на ММ, взехме цялата серия против акне на Здраве, но не помага..

# 727
  • Мнения: 1 381
А можете ли да ми препоръчате нещо против акне? Появи се на ММ, взехме цялата серия против акне на Здраве, но не помага..
По-добре направете консултация с дерматолог,акнето може да е на хормонална основа. Иначе аз използвам серията на Юсерин (Дермо Пюр) и отделно (по предписание на доктор) Акне Аут.

# 728
  • Мнения: X
Ами моята кожа е нормална към смесена и нещото, което много ми помага ако имам пъпка е Niacinamide на The ordinary. Серум е, с лека текстура и не омазнява. Предлага се в Douglas и струва около 12лв. Друг хвален продукт е Effаclar Duo на La roche posay, крем с матиращ ефект. Отново съдържа Niacinamide, но една от първите му съставки беше силикон, та е възможно да запуши порите. И класиката в жанра активния лосион на Biotrade. Доста е изсушаващ, втора съставка е алкохола, но пък за една вечер пъпката изчезва. И аз бих препоръчала консултация с дерматолог, да се пусне едно ПКК и хормони, за да се разбере откъде идва проблема.

# 729
  • Мнения: 54
Благодаря Ви. Дано. Защото си изтеглих едно приложение INCI beauty и там дават , че съдържа
25 полезни ,  13 не толкова и една at risk - octokrylene . Малко съм страхлива🙂От скоро се запалих  да чета съставки на кремове.  Дано не ми повлияе зле на кожата. Така или иначе го взех вече заради добрите отзиви за марката като цяло. Иначе си ползвам серия New age Ecollagen на Орифлейм.  За втори път я взимам.
А на Орифлейм пускала ли си съставите в същото приложение:)? Ако не си, направи си този експеримент.
Освен октокрилена има още 2 слънцезащитни филтъра в крема на Биотен, иначе не би могъл да предендира за SPF,  а съставът определено не е 80% натурален произход. Има немалко синтетични съставки напред в него.
Това не е драма. Вместо съмнителни приложения, по-добре да се проверява в списъка с разрешени и забранени съставки, приложен към Директива 1223/ 2009. И без това на пазара в ЕС не може да се пусне легално продукт със съставки от списъка със забранени вещества, така че в крема на биотен следва всички да са одобрени за влагане.
https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2009 … :0059:0209:bg:PDF
Регулацията на потенциално рисковите съставки се осъществява по препоръки на Научния комитет за безопасност на потребителя SCCS.
https://ec.europa.eu/health/scientific_committees/consumer_safety_bg
Той издава мнения относно безопасността на дадена съставка, базирани на множество изследвания. Тези мнения се отчитат от Европейската Комисия и после се правят промени в регулацията, ако се налага. Това е процес и слава Богу не зависи от мненията на пишман "експерти" по блогове и нерегламентирани организации, а от дългогодишни квалифицирани експерти. Че си има и разни лобита и играят и пари на големите - вероятно да. Това е реалността.
Мисълта ми е, вместо да се шашкаш от оценки в нета, тествай продукта дали ти понася и съди по собствената си кожа. Той следва да има на опаковката всички реквизити на легален продукт, но това не гарантира индивидуална поносимост.

На орифлеймската серия не мога да намеря състава на ни един от 5 неща в пакета -new age  ecolagen и в интернет се опитах и ударих на камък. Както и да е. Кожата ми няма проблем с тях. Не знам защо изобщо започнах да ползвам anti age продукти от такъв вид. Един добър хидрантантен и изчистен от химия крем мисля , че пак е  по-добър вариант.   Не знам...

# 730
  • Мнения: 1 091
Никога не чета състава на даден козметичен продукт.
Или кожата ми го харесва или не.
Сега съм с крем на Арома с spf 30 и съм много доволна.

С каква цел се гледа състава?

# 731
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029

Общи условия

Активация на акаунт