Мъжът ми няма да е до мен известно време.

  • 5 690
  • 111
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 112
Не мога да разбера какво точно те притеснява...? Че ще ди намери друга или че няма да се виждате по 2 дни? Или че ще ти е трудно с бебето сама?
Аз съм с мъжа ми от 4 години, имаме син на 2г и 6м и дъщеря на 9 месеца. Теглихме ипотечен кредит и...познай. Парите не стигат, естествено...
Реши, тоест решихме, не че го искахме, но се налагаше, за да е финансовата агония по поносима да се качи на ТИР за няколко години и да обслужим поне потребителския кредит, който трябваше да изтеглим за да доплатим за жилището. И...замина, когато малкия беше на 1г и 3м. Оправям се сама с децата, вече 2. Връща се на 3м и е тук по месец и половина. Но 3 месеца са нищо в сравнение с 2 дни. Влизаш някак в ритъм. Свикваш. Не мисля изобщо, че може да ни остави и да си гледа живота. Просто защото има любов. Чуваме се постоянно. Знаем защо го правим... ама теб ако много те притеснява - вървете всички в София. Не знам какви са коментарите преди това, извинявам се, ако се повтарям. Но - има ли любов, не се притеснявай. Имай предвид, че ви очакват най-хубавите моменти, които ще ви сплотят още повече. Внимавай със следродилната депресия и не ставай прекалено мнителна към него за да не го отблъснеш. Гледай с усмивка на всичко. Правите го за да сте по-добре. Няма да е все така. И не забравяй, че винаги може да е и по-зле!
Поздрави!

# 76
  • Мнения: 10
Много е важно мъжът да поеме не по-малко от 50% от гледането, 48% си е чисто използвачество. По-важно от добрите взаимоотношения в семейството и адекватността на мъжа на работа.
А възможно ли е да поеме 50% от гледането и да ходи ежедневно на работа...

# 77
  • Мнения: 9 356
Мисля, че поста на Cuckoo беше ироничен.  Освен това някои съфорумки, както и мъжете им, работят от вкъщи и затова по-лесно могат да си поделят задълженията през работната седмица.

# 78
  • София
  • Мнения: 19 249
Мисля, че поста на Cuckoo беше ироничен.
Hands Plus1
Форумен опит:
1. За мъжа е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да поеме 50% от домакинството, но виж, за жената НЕ Е задължително да поеме 50% от бюджета... Дори е препоръчително да не го прави, за да не попадне на някой използвач
2. Мъж без кола е гола-вода, но жена без кола е.....най-нормалното нещо на този свят, което не й пречи да претендира да я развозват

# 79
  • Мнения: X
За мъжа, по принцип няма нищо задължително. Но за мъжа станал съпруг и баща - абсолютно Доброволно, все пак никой не ходи окован към гражданското, е задължително да бъде наистина съпруг и баща. Не само като статут по документи...

# 80
  • Мнения: 24 467
Ми то и за жената, която се е засемейничела, същото важи, когато стане "съпруга и майка". И тя го прави доброволно и от този момент е задължително и тя да си поема лептата - и за домакинството, и за бюджета, и за колата и т.н.
Важи за двата пола, еднакво.
Разбира се ако единият е повече зает с домакинството, другият е нормално да влага повече в друго енергия и време. Няма как и не е нужно да се мери с хронометър кой какво и колко. Но днес да се делят по полове ангажиментите е несериозно.

# 81
  • Мнения: 2 749
Абе не знам за вас, но за мен колата си е задължителна, като живееш отдалечено и си с бебе. Особено пък за майката, защото тя ще е постоянно с бебето.

# 82
  • Мнения: 9 356
Абе не знам за вас, но за мен колата си е задължителна, като живееш отдалечено и си с бебе. Особено пък за майката, защото тя ще е постоянно с бебето.

Жената май беше написала, че мъжът и няма книжка, за себе си нищо не е казала. Може тя да има. Проблемът е, че него го няма 2 дни от седмицата и тя се притеснява, да не би пак да почне да хойка по чуждо. Какви бебета, какви помощи? Цялата тема е за липсата на доверие. Тя не се притеснява, че няма кой да и помага, а дали мъжът и си няма любовница.

# 83
  • Мнения: 2 749
То ясно, че счупеното и да се залепи, остава следа. Като се е издънил веднъж, няма да му има доверие. Той пък, ако е решил, винаги може пак да кръшне. Там аз мнение не мога да дам. Но поне да помисли какво я чака, все пак е в 9-ти месец.

# 84
  • Мнения: 6 126
Мисля, че поста на Cuckoo беше ироничен.
Hands Plus1
Форумен опит:
1. За мъжа е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да поеме 50% от домакинството, но виж, за жената НЕ Е задължително да поеме 50% от бюджета... Дори е препоръчително да не го прави, за да не попадне на някой използвач
2. Мъж без кола е гола-вода, но жена без кола е.....най-нормалното нещо на този свят, което не й пречи да претендира да я развозват

Много точно казано. И на мен би ми било кеф да си стоя до г*за на жена си и да се миткам из вкъщи покрай децата,  ама не, блъскам до 8-9 вечерта и като се прибера съм тотално скапан. За сметка на това жена ми след майчинството успя да си намери хубава работа, с много свободно време и без някакви големи напрежения, даваща също и възможност за кариерно развитие. Обаче не особено добре заплатена поне в първите години. И при тва положение от време на време се намира по някоя кокошка да и намила как може да ме оставя да не върша почти нищо от домакинската работа. Всеки си има някакви виждания по въпроса, ама при нас са така нещата.

# 85
  • Мнения: 3 120
Скрит текст:
Мисля, че поста на Cuckoo беше ироничен.
Hands Plus1
Форумен опит:
1. За мъжа е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да поеме 50% от домакинството, но виж, за жената НЕ Е задължително да поеме 50% от бюджета... Дори е препоръчително да не го прави, за да не попадне на някой използвач
2. Мъж без кола е гола-вода, но жена без кола е.....най-нормалното нещо на този свят, което не й пречи да претендира да я развозват

Много точно казано. И на мен би ми било кеф да си стоя до г*за на жена си и да се миткам из вкъщи покрай децата,  ама не, блъскам до 8-9 вечерта и като се прибера съм тотално скапан. За сметка на това жена ми след майчинството успя да си намери хубава работа, с много свободно време и без някакви големи напрежения, даваща също и възможност за кариерно развитие. Обаче не особено добре заплатена поне в първите години. И при тва положение от време на време се намира по някоя кокошка да и намила как може да ме оставя да не върша почти нищо от домакинската работа. Всеки си има някакви виждания по въпроса, ама при нас са така нещата.
Само 1 въпрос имам - ако нямаше жена, кой щеше да те пере, да ти чисти, да ти готви и т.н.
Иначе интересна логика - щом жена ти не се изцежда като лимон на работа, ти не трябва да пипваш нищо у вас.

# 86
  • Мнения: 24 467
Защо отивате в такива крайности и до днес за толкова години не разбрах?
Обаче разбрах, че нещастните връзки се крепят доста добре на подобни крайни схващания. Аз само..., той/тя никога... Логично е да има разпад при подобен начин на мислене.
...
Всеки може сам да се обслужва с готвене, чистене и т.н. Трябва много да е осакатен, че да не може.
Дори и да ходи човек на работа, мъж, жена, напомням - за мен няма никакво значение днес, все трябва да си даде лептата и в къщи. Но каква и колко ще е тя - всяко семейство само си решава за себе си. Дано по-малко кокошки и телета има, да се връзват на чужди акъли по въпроса.
Рядко съм виждала и чувала за такива хора, които буквално "нищо не пипват" вкъщи.

# 87
  • София
  • Мнения: 19 249
Истина е и това, че домакинската работа е всекидневна, все има нещо за правене
Мъжете закарат веднъж месечно колата на поправка и смятат, че това е достатъчно.

# 88
  • Мнения: 24 467
Ами на поправка съм карала колата и аз, както и за смяна на гуми.
Мъжът ми пък готви.
Децата и готвят, и простират, и от простира дрехи свалят, и пазаруват. Ужас някакъв просто!
Всички, също така, сервираме, отсервираме, зареждаме съдомиялна и я подреждаме...
А сега де? Какво ще правят любителите на прокурорския език във форума? Такава нестройна семейна фигура, как да я определи човек с не особено гъвкавия форумен речник и съобразно дуалистичния форумен правилник, знаещ само "правилно" - "грешно", "може - не може"?

# 89
  • София
  • Мнения: 19 249
Джуди, струва ми се, че покрай форума се губи връзка с реалността. Има си хора, които рипат като ощипани само при споменаване на мъж, който и ден отсъства от великото семейство, дори и за да спечели някой лев.
Нали четеш - за 2 месец щяла да се разруши връзката с детето и после кво праим

Общи условия

Активация на акаунт