ОКТОМВРИйчето е упорито и инато, пази всичко свое като злато - Тема 17

  • 34 097
  • 218
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 5 619
То май направо есента ще отворят. Не знам откъде ни стигна това чудо, но искам вече да се маха.

# 91
  • Мнения: 35 140
Не знам родителите как ще изкарат до септември. Не всеки има баба или дядо , а и не всеки може да е на хоум офис

# 92
  • Мнения: 766
Моята майка работи, предполагам повечето баби са така. Малоумно е септември да пуснат градините, есента има повече вируси от лятото. Ако ползват този довод, че сега е опасно, не мисля, че септември ще бъде по- безопасно. Вирусът няма да изчезне ей така,  но финансово хората няма да издържат няколко месеца неплатена, за да си гледат децата. Според мен трябва да отворят и който има възможност да си гледа детето вкъщи, да не го пуска, ако толкова го е страх, така поне хората ще имат избор. А относно учителите, тези, които ги е страх да си ползват отпуски и неплатени, ако не да си сменят професията. Целогодишно сме атакувани от всякакви вируси, всеки си преценява риска, но много домакинства ще останат без доходи, държавата няма да ги обезпечи, докато не работят и си стоят вкъщи.

# 93
  • Мнения: 411
Попи ,желая ти бързо възстановяване. Дръж се . Ако можеш мисли положително, то е доста важно според мен,да не се предаваш духом.
Ние също кандидатстваме. Има само една детска в района с 16 места ,като има 11 деца с 13 точки и остават 5 места за 39 деца.. Мисля ,че няма шанс ,но все пак Simple Smile И аз си искам да сме в близката детска ,защото ще има кой да помогне ,в случай че ние с таткото няма да можем да го вземем примерно Simple Smile
Не ми се вярва ,че всичко това ще отмине скоро ,дори мисля,че по зле ще става,но ще видим. Аз съм неплатена , ако всичко това продължи на дали ще искат да ме държат на работа . Ще видим как ще се наредят нещата. Успех на всички с кандидатстването и с всичко.Бъдете здрави !

# 94
  • Мнения: 18 554
То и тия с бабите не сме на кой знае какъв готин хал, да ви кажа, защото си поставяме родителите в доста голям риск, особено с работа, на която щеш, не щеш трябва да общуваш с бая хора. И аз не знам какво да правя. Надявам се да ми разрешат да ползвам хоум офис още време, ама...я камилата, я камиларя.

Днес си пуснах тест за антитела, защото другата седмица няма да се справя с работата без помощ с детето няколко дни, а ММ започва да работи. Отрицателен е, нищо не сме изкарали с моето семейство, или поне аз. Това възпаление, което получих сега, се появявало от прекарана вирусна инфекция в последния месец, ама явно друга ще да е била. Не че съм усетила, каквото и да е през последните месеци.

# 95
  • София
  • Мнения: 5 619
Цвети, а как стоят нещата с учителите и непедагогическия персонал в яслите и градините? Тоест, ако не ви е свършил годишният платен отпуск, то все някога ще свърши. И вас ли ще ви пускат неплатен?
Много е недомислено всичко.

# 96
  • Мнения: 766
Цвети, а как стоят нещата с учителите и непедагогическия персонал в яслите и градините? Тоест, ако не ви е свършил годишният платен отпуск, то все някога ще свърши. И вас ли ще ви пускат неплатен?
Много е недомислено всичко.
Ужас, Криси, изтича платения и сигурно минаваме неплатен отпуск. Кандидатствали сме за 60/40, 2 пъти ни върнаха, сега чакаме 3-ти отговор. Мисля, че и този проект е само за богопомазани, дано не съм права.

# 97
  • София
  • Мнения: 5 619
Така и предположих, но някъде ми беше попаднала статия, че на персонала в държавните градини ще им плащат заплати за срока на извънредното положение, без да това е неплатен. Ти работеше в частно заведение, нали? Не съм сигурна и за тази информация де.

# 98
  • Мнения: 766
Така и предположих, но някъде ми беше попаднала статия, че на персонала в държавните градини ще им плащат заплати за срока на извънредното положение, без да това е неплатен. Ти работеше в частно заведение, нали? Не съм сигурна и за тази информация де.

Да, в частна градина съм.

# 99
  • Мнения: 18 554
На сайта на изд. “Просвета”, в частта с електронните учебници, е наличен и учебникът за 2-3 годишни, вероятно предназначен за яслите. На пръв поглед е интерактивен (поне в частта с песничките), но не съм имала време още да го попрегледам. Мисля да се възползвам точно от песничките, защото български не иска да слуша. Даже ме спира и ми казва да не ги пея. А не пея фалшиво. Joy Иска си и пее много от тези на английски, които гледа я ютюб, което пък мен ме дразни. Ако пеем rain rain go away, се радва, ако запея “дъжд дъжд, отивай си” и следва “мамо, спри да пееш!”. Joy

# 100
  • Мнения: 35 140
Моето дете слуша песни от много отдавна. Сега ги знае почти всички, плюс няколко приказки, но не се престрашава да пее сам. Пеем заедно. Има една колонка с песни, която я разнася вече около 2 години. Взех я точно с цел да не гледа Ютюб, а да слуша . Периодично сменям песните.
Сега е на вълна приказки. Обаче го е страх от вълка. Ако слуша за " Трите прасенца" и дойде вълка направо замръзва, докато не си отиде... Карам го да сменим, да не ги слуша. Не! И не само, че ги слуша Ами ги слуша по цял ден.. уж го в страх и пак..

# 101
  • Мнения: 411
Успех ако има кандидатстващи за градина Simple Smile

# 102
  • Мнения: 35 140
Нашите резултати излизат началото на Юни. Искам да ходи в градината, в която съм ходила аз. Не е лукс, но поне е близо , има двор и добър персонал

# 103
  • Мнения: 411
Дано го приемат Peacock. Ние кандидатстваме за най-близката ,тази която съм ходила аз ,не съществува вече. Аз съм била в апартамент ,но имам хубаво спомени и имах прекрасни госпожи. Имаме 13% шанс...,но все пак опитваме. Още не сме мислили какво ще правим .

# 104
  • Мнения: 18 554
Благодаря, Крис! Успех и на вас! Ние също кандидатстваме в най-близката зада блока и в една малко по-далечна по второ желание за половин ден. Така или иначе изобщо не държа да ходи някъде за цял ден, така че квот-такова.

Общи условия

Активация на акаунт