ОКТОМВРИйчето е упорито и инато, пази всичко свое като злато - Тема 17

  • 34 073
  • 218
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 35 139
За сега издържа.. има дни, в които е много нервен. Почивните дни, докато баща му беше у дома не спря да реве. Не знам при мен не си позволява толкова капризи , колкото при баща му и баба му. Учим разни неща. Прибрах му половината играчки, защото ме ядоса и рязко започна да измисля игри с тези , с които не е играл отдавна и му останаха. Но... Видимо не му е приятно всичко това. Само иска да имаме гости и ме пита за приятелите си.. Sad

# 61
  • Мнения: 18 535
Ние някак свикнахме с новото ежедневие. Разгеле каката започнаха истинско обучение (по 20-30 мин. часове и после лафче със съучениците до следващия час...), та поне до обяд мога да се отдам "само" на готвене, работа и дребната. Следобяд, докато спи, пък учителствам и работя. След следобедното кафе минавам директно на вино. Време за смислени занимания с малката няма почти никакво. Каквото сама докопа покрай сестра ѝ - лего, да драска, да разглежда учебници, от време на време играе с пластелин.

# 62
  • Мнения: 834
Вчера не ми издържаха нервите и я плеснах. Докато й правя сок беше успяла да омаже цялото бебе с мазен крем, стените, стъклени повърхности де що види... Преди това се беше гримирала като индианка, включая огледало, тоалетка, дрехи и прочие. Много ми дойде и откачих. Телепортирах я мигновено към баба й. Беше се ожалила на всички, че мама я “набила”. Привечер аз гузна я гушкам и тя ми върти ушите, успокоявайки се “Ти много ме обичаш цял ден, нали? Аз искам да слушам вече!”
Какво да го правя, диване голямо е...

# 63
  • Мнения: 18 535
Hitrushana, отдавна нямаме кремове вкъщи. Joy Всички си ги измаза върху себе си. Колко рола кухненска хартия са отишли да я бърша от измазан крем здраве или пък от онзи мазния, макендонския. Вдигнала съм един нависоко за зор заман да има. Онази вечер готвя си аз и тя ентусиазирана готви на нейната кухня. По едно време ММ вижда, че тиганчето ѝ е цялото пълно със ситен бял прах. Отне ми известно време да открия, че ми е гепила една пудра за коса за обем, а тя е супер лепкава. Отворила капачката и ръсила ли ръсила (като солница е), докато не напълнила тигана.

# 64
  • Мнения: 35 139
У дома всичко е на високо. Иначе всичко се отваря, разпилява, омазва..
Мале, другата седмица го дават 20+ градуса. Направо гледам прогнозата и рева, честно!!!

# 65
  • София
  • Мнения: 5 619
И тук е мъка. Сама се оправям, ММ е в чужбина. Издивява, повечето неща му омръзнаха, но любимата му игра остава да ми лази по нервите.
Като е хубаво времето седим на терасата, той като излезе и крещи "ехаа, колко е фубаво" Kissing

# 66
  • София
  • Мнения: 18 717
Елени ми седи в краката като работя,лепнала се.Поне остави бибата сама вече седмица.

# 67
  • Мнения: 18 535
Браво на Елени, че сама се е отказала! Аз нали ви разправях, че майка ми ѝ пробута историята за феята на бибчовците и как ги е събрала и ги е раздала на бебетата. Малко след това разглеждахме книжка и в нея фея. Питам я какво носи феята и тя ми заяви “бибчо”. Joy

# 68
  • София
  • Мнения: 18 717
С памперса е до никъде,не и не.
Много говори,цели изречения прави с по 6,7 думи.И главно,вън не,тината не може..Иска на нунуната да се качи,мама,бати,тати,Ена.

# 69
  • Мнения: 35 139
Моето в повечето случаи се буди със сух памперс и пиша след като стане. И не млъква! Направо ми е надута главата

# 70
  • Мнения: 411
Ей момичета...тъкмо за памперса исках да питам....Моля ако няма има опит или просто да даде акъл или идея...Чакам !!
Без памперс е сигурно поне месец вече...Реших ,че няма да слагам и така ,на обяд изобщо не се напикаваше докато спи...две вечери му казах,че не трябва да пика и се будеше със сух памперс и го махнах направо. Но....идва и но-то Sad Преди поне ако не искаше да седне се напикаваше...Сега започна да се стиска и супер трудно го карам да отидем да пика . Не знам..срам ли го е ,какво е. Ставаше да ходим с играчка,да хвърляме топче...Но сега вече не иска да влиза в банята. Имаме и жабка да пишка прав..имаме и две гърнета ,имаме и седалка.Главно на седалката пишка.Моля ви за съвет Sad Отначало ми казваше ,че има ако (така казва за всичко) ,но като вече е свършил работата. После спря да казва ,само ние го караме да ходи,но не иска Sad Дори сутрин ми коства поне 30 Мин да го обеся да отиде .

# 71
  • Мнения: 834
Крис, за съжаление не мога да помогна, но да те успокоя, че и при нас са тегави нещата... Вие поне имате сериозен напредък... Напоследък с много уговорки се преследваме само заради измиването... При нас трагедията е голяма. Ака по 5 пъти на ден, памперсите ги пълни стабилно отделно. Не разбирам, знае да ме продаде, уж всичко разбира, но е толкова крива... Пие много течности, особено нощем поне литър. Но..., идва пролет, ще става топло, да се надявам че това лято ще се преборим с проблема...

# 72
  • Мнения: 411
Ще се получат нещата.Честно казано,аз пробвах с памперс да е...,защото уикендите използвахме да е с бабите,пък те не съм сигурна как щяха да се справят. Но просто виждах ,че няма да стане и затова изведнъж го махнах изцяло.Бях оставила само нощният памперс .Но всяко дете си е различно .Той акаше само веднъж на ден,сега е на два три дни...Иначе не пие много течности и си е злояд..Може би затова по рядко . Но сега го виждам,че сякаш нарочно не пие течности,за да не му се пика и се стиска.Санонказва вече няма ако...и това е. Пожелавам напредък при всички и лятото са се хвалим  ,че нямат памперс вече Simple Smile Сега идва по топло време и сме повече вкъщи...супер момент . Хитрушке ,а как е сладкото момченце ?

# 73
  • Мнения: 22
Здравейте момичета! Аз съм бодито, мамата на Будичко, не знам дали си спомняте. Реших да  ви чета отново, защото преди много ми помагаше да общувам с мами на деца на сходна възраст, а сега с тази социална дистанция няма с кого да си общувам по детски теми. Будичко вече има малко братче, което върви по-огромно и от него като размери. С братчето имахме някакви преживявания на тема здраве след раждането, но се оправихме, да чукам на дърво.  Иначе нито Будичко е спокоен, нито аз съм с хубава фигура на този етап, доста за сваляне имам този път. така и не успяхме да запишем Будичко на ясла, карахме с детегледачка до моето раждане, а сега пък нито върви детегледачка, нито ясла, гледаме се вкъщи и е леко лудница. Будичко уж говори, но честно казано, много от нещата, които казва, никой не му разбира. Знае много думи, но ги свързва в много странни изречения. Оплаква се от нас на баба си, звъни и по телефона и започва да се жалва възмутено. Засега не си личи да е много привързан към братчето си, нарича го бетето Фел, но по-често плаче за бетето, което е неговата кукла. Взима и играчките на братчето си, иска да го храни с какво ли не...изобщо на тръни съм и не знам как по безопасен начин да общуват. Голям проблем имаме с гърнето. Все още никакъв прогрес в тази посока и, според мен, окончателно сме изпуснали момента. Не знам какво да правя изобщо в тази насока. Момичета, които сте от София, къде разхождате децата? Паркове-градинки са забранени, Витоша забранена...ние ходим много рано сутрин за малко всеки ден  в междублоковите пространства, но всичко е оакано от кучета и има много боклуци...Вие излизате ли изобщо и къде? Отивам да ви чета Simple Smile)

# 74
  • Мнения: 411
Честита радост ,да сте живи и здрави всички!
Ние не излизаме ,само на терасата ,тя е слънчева до към 14 часа и седим на нея Simple Smile 
Хаха нашия калпазанин още не може да звъни по телефона.. сигурно ще успее де ,но са ни заключени и за сега не е звънял на никой Simple Smile иначе знае  на кой да се обади Будичко. Може и да ревнува от малкото си братче и затова да не е толкова привързан или просто да са малки за такава привързаност .
Аз моята фигура ...така се закръглих ,че ми се реве Sad никога не съм била такава .

Общи условия

Активация на акаунт