ОКТОМВРИйчето е упорито и инато, пази всичко свое като злато - Тема 17

  • 34 096
  • 218
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 18 548
Нощният памперс не съм го махнала. На няколко седмици има по няколко дни в серия, в които се буди с мокър памперс. Не ми се занимава с пране на чаршафи, само за да кажа, че го е махнала. Иначе от май месец е без памперс през деня и по време на следобедния сън. Напоследък обаче стиска до последно и отказва да пишка преди това. Понеже да си мие ръцете често и дълго ѝ е любимо занимание, вече 3-4 пъти се случва миейки си ръцете са се напишка. Явно и шума на течащата вода спомага, защото по друг повод няма инциденти.

Хитрушана, за колата вземете да сяда върху еднократна пелена.

# 196
  • Мнения: 834
Имам такова усещане..., да смятам, че е готова. Дертът ми с течностите е, че така се приспива и ме прави луда, ако не ги осигуря. За бадемово мляко с банан и ягоди иде реч... Пиеше по литър, сега ги намалих до 500, но не стигат винаги. Дори и с памперс леглото става на локва по някое време. Сменяме го поне веднъж през нощта... Но и тук май трябва да е от раз...

# 197
  • Мнения: 1 716
Напишкват се няколко пъти и минава нощното пишкане. То не се спи през напикаване, будят се, че им е мокро и студено. Да ви кажа не отнема време изобщо, нито е някакво геройство и постижение. Не се опитвам да ви убедя, че е време да го махнете, всеки си знае положението, просто наистина не е кой знае какво. И аз си мислех, че ще е голяма разправия и чудо, не беше, а Ради дори не говореше тогава, камо ли да си казва, че ще ходи до 00.

Ради иначе е супер, ходи на логопед сега, от септември полудневно на детска. Излизаме из квартала, но тази година не сме и няма да пътуваме лятото по ред причини, та добре се отразяват редовните занимания с някой освен нас - визирам логопедката. Още е злояда, но определено хапва по-добре. Тъжно ми е, че има братовчедка с 1 г. По-малка, а се виждат от дъжд на вятър. Едва ли ще отраснат близки както ми се искаше, но да си кажа усещам, че просто сме много различен тип хора с тези роднини и те просто не ни се кефят много 😁 . Пък аз понеже съм 1 дете и пак без близки роднини, ми се щеше да не е така и с Ради.

Чакаме детенце наесен ние, нпроблемна бременност. Притеснена съм Ради да не свърже тръгването на детска с раждането на бебето. От друга страна, тя е много грижовна към бебета по площадките 😁 и се надявам това да й помогне с адаптацията към новата ситуация. Мислех наесен да спирам логопеда, но ще дойдат твърде много промени както и да го гледам, та ще видя как ще се съчетава всичко- най вече финансово 😁

# 198
  • София
  • Мнения: 18 719
Хитруша и ние като вас даже ме вдига нощем към 02,30 ч.,да я водя до веце.

# 199
  • Мнения: 1 716
Хитруша и ние като вас даже ме вдига нощем към 02,30 ч.,да я водя до веце.
Ехааа, златно дете! Ама сигурно с буденето те побърква 😁 вариант ли е да й оставиш гърне в стаята или пак ще те буди?

# 200
  • София
  • Мнения: 18 719
О Джони не,тя изсипва,пуска вода,бърше се.

# 201
  • София
  • Мнения: 5 619
Joony, стискам палци всичко да е наред. То не останало Simple Smile

Аз съвсем изкуфях, не помня кога махнах памперса, май декември или януари. Не се е напикавал от март, една сутрин се беше изпуснал. Абе по-добре си е. Онзи ден бяхме при племенниците, чак ми беше странно да им сложа памперс Kissing Heart

# 202
  • Мнения: 35 140
И аз махнах памперса. И двата. Прах три дни подред чаршафите, че ставаше по- късно от мехура си и вече няма драма. Идва сутрин и си го изпишквам. Почна да става обаче по- рано заради това.
Джуни, дано при вас лесно мине напасването на дете и бебе! И моя така се радва на другите . Той и на брат си се радва ама ... Ние какво отнасяме. Мен не иска да ме погледне!

# 203
  • София
  • Мнения: 685
Честито, момичета и поздравления за куража. Ние ходихме на море началото на юли, там му го махнах памперса, започна да казва, но отивайки на ясла край, там ги държат с памперс, той отвиква да си казва, те не се сещат да питат и така...ту, казва, ту забравя и така. И той много пита и дърдори.

Последна редакция: нд, 02 авг 2020, 16:45 от AleksandraT

# 204
  • София
  • Мнения: 685
Как сте, прекрасни момичета? Надявам се всички да сте здрави.

# 205
  • София
  • Мнения: 18 719
Крепим се уж.
Пораснали вече,Алекс вие как сте?

# 206
  • Мнения: 35 140
Моя сополанко изкарва по седмица на градина и по 2 вкъщи. Сега чистим една много суха кашлица, която не знам от какво е..

# 207
  • Мнения: 18 548
Пораснали и ние. Сигурно повечето вече са чукнали третата годинка? И тук-там някое ноемврийче скоро ще има рожден ден.

Добре сме. Гледа се дребната с баба си все още. Иначе я приеха на емнайсто класиране на ДГ, но пък аз отново лекувам пролетната история с щитовидната, та вируси не ми трябва да мъкне. Броя тия дни кой е с ковид около мен, че за бая народ разбрах. Голямата вече ходи на училище в кваратала и ми олекна поне, че не пътува.

# 208
  • Мнения: 834
Здравейте, момичета! Малката вече втори месец е на градина и аз вече си поемам глътка въздух. Тя свикна, там се чувства прекрасно, но ей така сутрин за драмата не пропуска да прави сцени. Малкия стана на годинка и го пращам на бабин дом през деня, за да мога да уча. За конкурси, за работа. Решила съм, че ми е време да сменям попрището, но е тегава история. Следващата седмица ще им празнуваме рождените дни заедно, но ковида е на път да ме разколебае. Каката имат болно момче в класа и вече са на дистанционно обучение.

# 209
  • София
  • Мнения: 18 719
Ехе,позамря ни темата.
Как сте?

Общи условия

Активация на акаунт