Страх ме е да не забременея

  • 3 418
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 271
Да си направи вазектомия. Другия вариант за 5 г е спирала
Спиралата май не се препоръчва за не раждали момичета. А и е като с хапчетата, само хормони. За разни други проблеми дето могат да станат, да не говорим.
МЛадежа като знае да прави секс, да се научи и да го прави отговорно.

# 31
  • Мнения: 801
Да си направи вазектомия. Другия вариант за 5 г е спирала
Спиралата май не се препоръчва за не раждали момичета. А и е като с хапчетата, само хормони. За разни други проблеми дето могат да станат, да не говорим.
МЛадежа като знае да прави секс, да се научи и да го прави отговорно.

Медната спирала е без хормони.

# 32
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 152
Противозачатъчните са много променени и са с пъти по-малко хормони от преди двайсет години.
Поздравления че си решила да се погрижиш за себе си. Има много гафове и в следствие на неправилно поставен презерватив така че противозачатъчните са най-добрия вариант за предпазване от нежелана бременност.
Събери смелост и отиди на доктор, ако се притесняваш от мъж, намери си доктор жена. Няма нищо срамно, не вярвам да се отнесат зле с теб. Ще получиш внимание и грижа. Ще ти изпишат хапчета и обикновено след шест месеца ще те викнат на контролен преглед за да прецени докторката да няма някои странични ефекти. Ти самата ще се чувстваш по-комфортно а и докторката може да ти отговори на всякакви въпроси които ти изникнат, може да ти смени хапчетата ако се наложи и като цяло е по-добре да се видиш с доктор. Не се притеснявай да питаш за нищо, докторите са за да помагат.
На самата листовка на хапчетата има упътване как се приемат както и информация можеш да потърсиш в интернет.

Последна редакция: сб, 01 фев 2020, 08:44 от Athena

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 271
Има много гафове и в следствие на неправилно поставен презерватив така че противозачатъчните са най-добрия вариант за предпазване от нежелана бременност.

Да де, ама тук не става дума само за бременност. От къде да е сигурно момичето, че въпросният младеж няма някоя полово предавана болест? Та той не иска и на лекар да отиде с нея, какво остава за изследвания да си направи. Така че е хубаво момичето и за това да помисли

# 34
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 152
Има много гафове и в следствие на неправилно поставен презерватив така че противозачатъчните са най-добрия вариант за предпазване от нежелана бременност.

Да де, ама тук не става дума само за бременност. От къде да е сигурно момичето, че въпросният младеж няма някоя полово предавана болест?
Напълно съм съгласна.

# 35
  • Добрич
  • Мнения: 400
След секс не се забременява само!
Пълно е с болести и болни от спин които даже не знаят,че са такива...

# 36
  • Мнения: 29 344
Авторке, купи презервативи и, когато дойде моментът, просто казваш, че иначе не си съгласна.
Хапчетата са хормони. Не, че нещо, но трябва да ти ги изпише лекар и пак не се знае как ще ти повлияят на килограмите или друго. Ако се спазва схемата, не се забременява.

# 37
  • Мнения: 5 820
И аз на вашите години бях много глупава и допусках да правя секс без предпазни мерки. Вярвах на мъжете до себе си, защото бях в сериозни взаимоотношения. Ето, че при последната връзка се сдобих с Генитален херпес. Бяхме заедно 5 години. Той изобщо не ми каза, че имаше Генитален херпес и до последно отричаше. Излезе ми с номера, че всеки от нас има такъв херпес. Щом един мъж прави секс без презерватив с жената до себе си, то тогава той и с други жени е правил секс без презерватив. Колко пъти съм чувала това, че им е стягало, неудобни са им и не усещат удоволствие.

    Ако не иска да прави секс без презерватив, разкарайте го. Пазете здравето си. На ваше място бих се изследвала.

    За противозачатъчните хапчета - твърдо съм против. Страничните ефекти са много повече от положителните ефекти. Гинеколозите предписват тези хапчета като "бонбони". Никога не пускат хормонални изследвания преди да бъдат предписани такива хапчета.

# 38
  • Мнения: 30 802
Повечето хапчета в момента имат почти еднакъв хормонален състав, няма чак такова разнообразие. Разликата е във вида прогестерон, който понася различно.

Във всеки случай страничните ефекти и риска са много по-малки от нежелана бременност.

# 39
  • Мнения: 27
В тази връзка има един слабохарактерен... Ха, познай, кой от двама ви е. Ще ти подскажа ... Ами не е той. Постави му условие - кондом или си оставате облечени. Ако не иска и предпочете да си тръгне от теб, то тогава го приеми като голяма услуга. Ще имаш време да намериш "Истинския".
Сега и сериозната част.
Човек, който наистина те обича, никога не би ти поставял егоистични условия. Още повече такива, които биха ти навредили. Научи се да казваш НЕ, винаги ще ти е от полза.

# 40
  • Мнения: 8
Здравейте искам да задам един въпрос най-вероятно ще бъда оплюта но.. та въпроса ми е следния.. преди 3 дни правихме секс с приятеля ми (това бешу 4 дни след овулацията ми)и накрая той уж да свърши на корема,но свърши под корема на сгъвката между корема и вагината(меката част по която излизат косъмчета) и се стече по гънката между бедрото и вагината не мисля че е влязло в влагалището ... веднага след това се изчистих с мокри кърпи. Моля дайте ми някъв съвет защото малко се паникьосах? Благодаря предварително!

# 41
  • Добрич
  • Мнения: 400
Бебе не се получава само от спермата.Може да се получи и от течността преди  "свършването".
Четете мили потребителки!!!
Преди секса е нужно малко ограмотяване за лично спокойствие!

# 42
  • Мнения: 8
Бебе не се получава само от спермата.Може да се получи и от течността преди  "свършването".
Четете мили потребителки!!!
Преди секса е нужно малко ограмотяване за лично спокойствие!
Ние го правим с презерватив!

# 43
  • Мнения: 2 081
Здравейте искам да задам един въпрос най-вероятно ще бъда оплюта но.. та въпроса ми е следния.. преди 3 дни правихме секс с приятеля ми (това бешу 4 дни след овулацията ми)и накрая той уж да свърши на корема,но свърши под корема на сгъвката между корема и вагината(меката част по която излизат косъмчета) и се стече по гънката между бедрото и вагината не мисля че е влязло в влагалището ... веднага след това се изчистих с мокри кърпи. Моля дайте ми някъв съвет защото малко се паникьосах? Благодаря предварително!

Малко е късно за съвет , не вярвам да си забременяла , но все пак трябва да се внимава и с това .

# 44
  • Мнения: 8
Здравейте искам да задам един въпрос най-вероятно ще бъда оплюта но.. та въпроса ми е следния.. преди 3 дни правихме секс с приятеля ми (това бешу 4 дни след овулацията ми)и накрая той уж да свърши на корема,но свърши под корема на сгъвката между корема и вагината(меката част по която излизат косъмчета) и се стече по гънката между бедрото и вагината не мисля че е влязло в влагалището ... веднага след това се изчистих с мокри кърпи. Моля дайте ми някъв съвет защото малко се паникьосах? Благодаря предварително!

Малко е късно за съвет , не вярвам да си забременяла , но все пак трябва да се внимава и с това .
Като се има напредвид,че бях и с свити крака незнам дали нещо не се  е стекло. И малко се паникьосвам..

Общи условия

Активация на акаунт