Страх ме е да не забременея

  • 3 386
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте. На 17 и 5м. съм. С приятеля ми от няколко месеца редовно правим секс. Постоянно го моля да ползваме презерватив, но понеже той КАТЕГОРИЧНО ми отказва всеки път, реших да почна да пия контрацептивни хапчета, и по-конкретно, Линдинет 20.
Та, имам няколко въпроса:
1.Той твърди, че има голям самоконтрол и досега никога не е свършвал в мен.
Има ли, обаче, вероятно да съм бременна въпреки това?
2.Какви са най-ранните симптоми на бременност?
3..Мога ли да започна да употребявам въпросните хапчета още днес или трябва да изчакам МЦ да започне и чак като завърши, тогава да ги почна?
Ще съм изключително много благодарна на абсолютно всяка една от вас, която си направи труда да ми отговори. ❤

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
1. Има вероятност.
2. Закъснение на менструацията.
3. Противозачатъчните се започват от първия ден на цикъла, така че не можеш да ги започнеш сега. Също така не предпазват от болести. И изобщо на сегашния си акъл не бих приемала хормонални таблетки заради някакъв льольо, въпреки че като по-млада съм пила.

# 2
  • София
  • Мнения: 28 106
Напълно съм съгласна с написаното от Козирогче.
Като е толкова отворен и не иска презервативи, му предложи да си направи вазектомия.
Неправилните за твоя организъм противозачатъчни могат да ти навредят сериозно. Това са хормонални таблетки. Всеки организъм има различно ниво на хормони, което се движи в определени граници. Кои са подходящите противозачатъчни конкретно за теб, може да се разбере единствено след преглед и хормонални изследвания. Приятелят ти се държи абсолютно егоистично и безотговорно спрямо теб.
Откажи категорично да правиш секс с него, докато не си промени поведението. Мъже много.

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Да има вероятност да забременееш с този метод на предпазване. Той може да си при казва какво ли не, но последствията са за теб.
За противозачатъчните, щом задаваш такъв въпрос, явно сама си си ги купила. Добре е да отидеш на лекар. Освен, че ще ти даде правилните хапчета, ще ти обясни някои неща за приема им. Това са хормони не е шега работа. И това, че някоя твоя приятелка ги пие и всичко е наред, не се знае след години до какво могат да доведат. Говори с приятеля си и му обясни нещата, които те тревожат. Би трябвало заедно да намерите решение. В момента той ти заявява нещо, а ти правиш компромиси със собственото си тяло. Не е много ОК.

# 4
  • Мнения: 2 064

1.Той твърди, че има голям самоконтрол и досега никога не е свършвал в мен. И без да свършва в теб пак може да забременееш .
2.Какви са най-ранните симптоми на бременност? Закъснение на менструацията
3..Мога ли да започна да употребявам въпросните хапчета още днес или трябва да изчакам МЦ да започне и чак като завърши, тогава да ги почна? Отиди на гинеколог противозачатъчните не са шега работа , може да имат лоши последици след време


Какво толкова ще му стане от един презерватив , освен от нежелана бременност предпазва и от болести , които не са за подценяване..

# 5
  • Мнения: 333
Здравейте. На 17 и 5м. съм. С приятеля ми от няколко месеца редовно правим секс. Постоянно го моля да ползваме презерватив, но понеже той КАТЕГОРИЧНО ми отказва всеки път, реших да почна да пия контрацептивни хапчета, и по-конкретно, Линдинет 20.
Та, имам няколко въпроса:
1.Той твърди, че има голям самоконтрол и досега никога не е свършвал в мен.
Има ли, обаче, вероятно да съм бременна въпреки това?
2.Какви са най-ранните симптоми на бременност?
3..Мога ли да започна да употребявам въпросните хапчета още днес или трябва да изчакам МЦ да започне и чак като завърши, тогава да ги почна?
Ще съм изключително много благодарна на абсолютно всяка една от вас, която си направи труда да ми отговори. ❤
Здравей,
Първо, както много пъти е писано, прекъснатият полов акт е ненадежден, защото може да се забременее не само при свършване, а по време и на самия акт, защото през цялото време се отделя предекулационна течност, в която също има сперматозоиди, да в по-малко количество, но ги има. А само един е достатъчен за да оплодо яйцеклетката и да забременееш. Затова е най-добре да се използва презерватив, освен от бременност, предпазва и от болести предавани по полов път. Това, че не иска да използва, защото виждаш ли, той се контролирал, не искам дори да го коментирам.
Второ,
Аз противозачатъчни на своя глава не бих пила. Все пак това са хормони и могат да ти навредят за в бъдеще. Ти си доста млада и според мен не е добре от сега да си блъскаш организма с хормони. Ако все пак решиш, че така искаш да се предпазваш , най-добре лекар да ги изпише.

# 6
  • Мнения: 1
Опитайте с женски кондом, ако му пречи на него да ползва  регулярен. Таблетките са изключително лош вариант, особено за младо момиче. Може да ти доведе на главата бая беди когато намериш човека с който ще споделиш живота си.

# 7
  • Мнения: 9 468
ами щом категорично отказва кондом, ти категорично откажи да му пускаш. дай сега да се натровиш, да хванеш нещо или да забременееш заради лигавщини.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 36 469
Златен ли му е на твоя приятел, че не си му била шута още? Този мисли само за собствения си кеф, не за теб. Прочети малко из форума и ще видиш колко такива деца има родени.

Пила съм хапчета няколко години подред. Мен лично от бременност ме опазиха, бяха ми изписани от лекар, но за сметка на това качих много килограми, с които после години наред не успях да се преборя.

Върви на лекар и сериозно помисли за този младеж.

# 9
  • Мнения: 12 622
Много ясно, че може да забременееш, щом правите прекъснат полов акт. Ниикой начин за предпазване не е 100% гаранция, но този е най-ненадеждния.
Ето тука изброени някои методи за контрацепция:
https://www.arsmedica.bg/seks/kontratseptsiya-kakvi-vidove-ima
Хормонални таблетки и аз не бих ти препоръчала, защото знам от моя близка, която е професор по онкология, че от таблетките се получава рак в голям процент от случаите. Това с естествения метод на семейно планиране също е бошлаф, ако нямаш съвсем редовен цикъл.
Защо не питаш гинеколог какво би ти препоръчал? Аз бих се доверила на специалист. Та ти си толкова млада, контрацепцията може да е опасна.

# 10
  • Мнения: 2 861
Аз не съм забременявала така , но гаранция няма , последствията са за теб , на него не му пука много .

# 11
  • Мнения: X
И аз на млади години заради един такъв пих хапчета. Минаха повече от 15 години оттогава и така си и останах с окосмението по брадичката и шията. Окосмение, не мъхче - дълги, черни, гъсти косми, които епилирам всяка седмица и при всяко докосване или целувка от любимия по шията, изтръпвам дали не му боцка... Помисли си добре за тези хапчета, страничните ефекти понякога са завинаги.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 770
Представи си какво може да стане, ако забременееш - сега си на 17, живота е пред теб и една нежелана бременност ще попречи на бъдещите ти планове.
Представи си, че направиш аборт (което никак, ама никак не е препоръчително, ако не си раждала преди това).
Ще мине време, ще решиш да създадеш семейство с вече твоята избрана половинка.. и греда- не можеш да забременееш..
Махай се докато е време от този твой пич сега. Повярвай ми - ще си направиш услуга.
Щом отсега не проявява разбиране, няма смисъл да теглиш сама каруцата.

# 13
  • Мнения: 427
ами щом категорично отказва кондом, ти категорично откажи да му пускаш. дай сега да се натровиш, да хванеш нещо или да забременееш заради лигавщини.

По-точно не може да се каже. Замисли се обаче колко му пука за теб, при положение че вижда, че ти е неконфортно и съвсем основателно се притеснявш и от заразяване и от забременяване. Но явно това няма толкова голямо значение за него, че да си сложи един презерватив.

# 14
  • Мнения: 1 269
.

Последна редакция: сб, 25 яну 2020, 18:33 от blackpearls

Общи условия

Активация на акаунт