Инвитро с донорски яйцеклетки в Биотекском, Киев - тема 2

  • 77 991
  • 776
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 41
Deli, сега ме заинтригува с “двете Виктории”. Нещо съм изостанала с материала. Може ли да поясниш? Да не би нашата прекрасна Виктория да са я клонирали? Stuck Out Tongue Winking Eye

# 61
  • София
  • Мнения: 7 496
Хах, за съжаление не са я клонирали, но от октомври има помощничка, която за късмет също се казва Виктория. Ако погледнеш коледното видео в сайта, ще ги видиш и двете Simple Smile

Как са разбойниците, Искре?

Flowers Hibiscus

Deli, сега ме заинтригува с “двете Виктории”. Нещо съм изостанала с материала. Може ли да поясниш? Да не би нашата прекрасна Виктория да са я клонирали? Stuck Out Tongue Winking Eye

# 62
  • Германия
  • Мнения: 79
На момичетата, които в момента са в Киев и скоро ще приберат дечицата в утробата си -изпращам ви най-чистите си и искрени пожелания за успешни и здрави бременостти на всички. Вълнувам се заедно с вас.

# 63
  • Мнения: 1 680
Дели, 🍀🍀🍀

# 64
  • Мнения: 41
Четох за Корона-вируса и се замислих дали клиниката ще направи временни ограничения за пациентите си от Китай като превенция.

# 65
  • Мнения: 322
Здравейте момичета, сега прочетох за трансплантация на ендометриум. Запознати ли сте с процедурата , цена , какви са вашите наблюдения като цяло. Аз съм с 11 опита и мисля , че проблема е точно в лигавицата, също така съм с двурога матка. Благодаря ви и успех

Здравейте отново, ако е удобно някой от вас които са в Клиниката да попита поне за цена на процедурата. Благодаря

# 66
  • София
  • Мнения: 7 496
Пиши на координаторката, информация има на първа страница на темата.
Аз лично не знам да правят подобно нещо в клиниката. И да го правят, няма да е отделна процедура само за това.
Ако си за операция, трябва да я направиш преди да започнеш процедура.

# 67
  • Мнения: 61
Успех и от мен Дели! Аз се движа 2 седмици след теб. Пункцията ще е 15ти, а аз ще пътувам на 19ти за трансфера.

# 68
  • Мнения: 41
Към всички, които са в процедура с ДЯ или се подготвят за такава, интересували ли сте се дали клиниката предоставя информация за заболявания в семейството на донорката? Като водя малките по ваксинации и ми зададат въпрос за заболявания в семейството, си давам сметка, че имам бяло петно в това отношение. Ако можете да получите такава информация, направете го за доброто на бъдещите си деца и да знаете за себе си какво да очаквате.

# 69
  • София
  • Мнения: 7 496
Искре, какви заболявания имаш предвид?

Дописвам какво ми каза Виктория:
На донорките в клиниката правят кариотип, серология, както и всички останали изследвания, които правят на нас. В допълнение носят бележка от личния лекар, че в семейството няма наследствени заболявания.

Последна редакция: чт, 06 фев 2020, 13:05 от delisardeli

# 70
  • Мнения: 8
Здравейте, момичета! Чета ви постоянно и се надявам при всички да има положителен резултат. И аз съм се насочила към клиниката, но в момента  нещата при нас малко се забавят. Ако има момичета с хипофункция, могат ли да кажат кой лекар е наблюдавал хормоните им. А и как стои въпроса с мъжете-след първоначалния преглед, ако при него нещо не е наред изписват ли добавки, лекарства?

Последна редакция: чт, 06 фев 2020, 15:43 от marsi.

# 71
  • Мнения: 41
В допълнение носят бележка от личния лекар, че в семейството няма наследствени заболявания.
Аз не се съмнявам в здравето на донорките. Имам впредвид заболявания в рода им. Няма семейства без болести.  Например идват ми наум най-често срещаните: диабет, алергии, астма, хипертония/ хипотония, мигрена, затлъстяване, автоимунни заболявания, вродени аномалии...

Моят личен лекар, например, не знае болестите на родителите ми.

Има клиники, в които донорките попълват на добра воля въпросник за болести в семейството, който се предоставя на ин-витро пациентите.
Това не означава, че децата ни ще се разболеят, а че имат такава предразположеност.

# 72
  • София
  • Мнения: 7 496
Помисли кои от изброените са наследствени.

# 73
  • Мнения: 41
Не казвам наследствени, а с предразположеност. Аз нямам медицинско образование, за да дам пълен списък на болести с терминологията им. Зная само, че такива въпросници съществуват. Чудесно е, че не смяташ това за важно.

# 74
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
Да, и аз се замислих за това.
Напр. онзи ден бях на ендокринолог и по повод прегледа ме попита - има ли някой от родителите ми или в рода с диабет, остеопороза... Питали са ме и за високо кръвно или ракови образувания.
Би било интересно дали предоставят такава информация, за да можем да даваме в последствие при посещение при лекар обратна връзка.
P.S. еле пък аз както планирам да съм с донор и от мъжка и от женска страна Simple Smile

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 13:56 от vel333

Общи условия

Активация на акаунт