Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? -Тема 40

  • 37 619
  • 740
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 858
До магазин Дар е много търсено място, Южния парк, Лидл, бул. "Черни връх" е мн. близо, има градски транспорт, училище наблизо и др. От както направиха мола и започнаха да застрояват блатата по Кръстова вада, цените там се вдигнаха доста и стана още по-търсено място.
Отделно поддържана стара тухла и в поддържан апартамент за тази цена - и както сте с познати, и като има и наематели, няма да има нужда да влагате в ремонти.
Цените в София нарастват, вече в северните квартали за 1-стаен старо строителство под 50 000 евро е мн. трудно да се намери даже и за ремонт.
Ако съм на Ваше място, бих го купила, - мястото и квартала го познавам много добре,  в много силен район е, важното е, че не е от новите ужасни сгради по Манастирските ливади в съседство по-нагоре, а е старо здраво строителство и най-важното Реална квадратура и нормални стаи и височина на таваните, а не новите миниатюрки кутийки с малки стаички и ниски тавани, с лошо качество.
Не се връзвайте на приказките на хора, които не живеят в София, не я познават, и не знаят къде са най-търсените локации.

# 316
  • Мнения: 5 639
Ако не е на първи етаж, съвсем си става.

# 317
  • Мнения: X
Здравейте , извинете за спама ,но понеже не съм наясно въобще с цените на имотите ,а тук като чета има доста компетентни и дълго наблюдаващи пазара хора та въпросът ми е мои познати продават спешно 3 стаен в жк.Гоце Делчев за 110 хил.евра  близо до магазин Дар ,стара тухла от 70-те ,има наематели дългогодишни (600лв) ,прилично състояние,поддържан вход ,свободно паркиране,няма да живеем в него заслужава ли си инвестицията ,половината пари ще са с кредит ?
Важно е да се знае колко м2 е. Разположението вероятно ще е добро.

# 318
  • София
  • Мнения: 878
Здравейте , извинете за спама ,но понеже не съм наясно въобще с цените на имотите ,а тук като чета има доста компетентни и дълго наблюдаващи пазара хора та въпросът ми е мои познати продават спешно 3 стаен в жк.Гоце Делчев за 110 хил.евра  близо до магазин Дар ,стара тухла от 70-те ,има наематели дългогодишни (600лв) ,прилично състояние,поддържан вход ,свободно паркиране,няма да живеем в него заслужава ли си инвестицията ,половината пари ще са с кредит ?
Стара "тухла" от 70-те около магазин ДАР??? Къде там има такава сграда- нали не става дума за едни стари двуетажни сгради??? В района около ДАР има панелки, има високи блокове (ЕПК или пълзящ кофраж)???  В района от една страна е скъпо, от друга не очаквайте чудеса по отношение на отдаване под наем.

# 319
  • Мнения: X
И аз се запитах същото като Раптор. Доколкото знам, там стара тухла от 70-те няма, има двуетажни къщи, които са много по-стари и чакат да станат НС. Има и НС на мястото на други подобни къщи. Но "около Дар" е все пак недобре дефинирано, та питащата е добре да уточни къде е това, ако иска да получи адекватни мнения.

# 320
  • Мнения: 25 750

Не се връзвайте на приказките на хора, които не живеят в София, не я познават, и не знаят къде са най-търсените локации.
Тъй като аз се изказах, без да съм с постоянен адрес в София, ще се допълня.
Най вероятно е ЕПК блока, и това не е минус. Цената и настоящия наем, са.

# 321
  • Мнения: 9 877
Оф, аз пак неразбрали.
Парите май бяха 110. А квадратите колко са? Вътре как е горе-долу?

# 322
  • Мнения: 25 750
Оф, аз пак неразбрали.
Парите май бяха 110. А квадратите колко са? Вътре как е горе-долу?
110 000 евро да, тристаен. Мисля, че състоянието го описаха прилично. Обаче наема е 600лв. Което ме навежда на мисълта, че ще иска ремонт.

# 323
  • Мнения: 1 684
Здравейте, не съм от София, но търся апартамент за дъщеря ми, която ще учи там следващата година.  Решихме че е по-добре да не плащаме наеми, а да си купим собствено едностайно илл двустайно жилище.  Харесах този имот, защото е близо до метрото.
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1a15426269631540 … k=57w67t&f1=1

Какво мислите за района, за само момиче става ли да се прибира вечер?

Или е по-добре да и купя двустаен, за да живее с още някоя студентка и да не е сама. Кой райони бихте ми препоръчали?

# 324
  • Мнения: 4 255
Не съм живяла в Банишора, но съм ходила на гости на приятелки там. Не бих взела на само момиче апартамент в този квартал.Погледнете някъде по-централно и освен това в блокче с малък брой етажи, близост до транспорт.То никъде нямаш гаранция да не те нападнат.

# 325
  • София
  • Мнения: 1 255
Здравейте, не съм от София, но търся апартамент за дъщеря ми, която ще учи там следващата година.  Решихме че е по-добре да не плащаме наеми, а да си купим собствено едностайно илл двустайно жилище.  Харесах този имот, защото е близо до метрото.
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1a15426269631540 … k=57w67t&f1=1

Какво мислите за района, за само момиче става ли да се прибира вечер?

Или е по-добре да и купя двустаен, за да живее с още някоя студентка и да не е сама. Кой райони бихте ми препоръчали?
Става, спокойно е. Сградата е съвсем близо до метрото. Руми има жилища там. Аз живея в квартала. Има си всичко, въпреки че се презасели мнооогоо за последните 2-3 години. Иначе кварталът е спокоен. Не се притеснявам да излизам сама вечер. Според мен е ок.

# 326
  • Мнения: 164
Здравейте, не съм от София, но търся апартамент за дъщеря ми, която ще учи там следващата година.  Решихме че е по-добре да не плащаме наеми, а да си купим собствено едностайно илл двустайно жилище.  Харесах този имот, защото е близо до метрото.
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1a15426269631540 … k=57w67t&f1=1

Какво мислите за района, за само момиче става ли да се прибира вечер?

Или е по-добре да и купя двустаен, за да живее с още някоя студентка и да не е сама. Кой райони бихте ми препоръчали?
Това не са ли бившите общежития на Столичен "Електротранспорт"? Ако става  въпрос за тази сграда явно е купена и обновена, иначе беше в окаяно състояние.Но може и да бъркам.

# 327
  • Мнения: 1 684
Протеснява ме това, че е близо до гарата.  Днес цял ден гледам и не мога да се ориентирам. Май ще имам нужда от брокер местен Софиянец, който да познава града .  В тази тема сте собственици, но ако познавате добър брокер, моля пишете ми на ЛС.

# 328
  • Мнения: 1 445
Здравейте, не съм от София, но търся апартамент за дъщеря ми, която ще учи там следващата година.  Решихме че е по-добре да не плащаме наеми, а да си купим собствено едностайно илл двустайно жилище.  Харесах този имот, защото е близо до метрото.
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1a15426269631540 … k=57w67t&f1=1

Какво мислите за района, за само момиче става ли да се прибира вечер?

Или е по-добре да и купя двустаен, за да живее с още някоя студентка и да не е сама. Кой райони бихте ми препоръчали?

Дали един район е добър или не е бая субективна преценка. Аз лично не бих купила там. Не само за само момиче ами изобщо.

# 329
  • Мнения: 18 526
Хубавото на тези блокове е, че входовете им са точно до метростанцията.

Общи условия

Активация на акаунт