Кой пол гледа по-практично на връзката - жените или мъжете?

  • 8 762
  • 421
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 30 802

 Нали по-горе ти писах относно преувеличенията ти? Simple Smile Никъде не съм разказвал историята отново. Предложих мен да ме почерпят, защото явно за някои жени черпенето на непознати с по над 100 лева е нищо. Аз ви предоставям възможността да докажете твърденията си на практика. Simple Smile

Пак разказа. Две.

# 331
  • София
  • Мнения: 35 101
Жребчо, колко си ги опознал, преди тази крачка? Че нещо, нещо...
Вики, много хубаво мнение.

# 332
  • Мнения: 15 356
Жребчо,ти с колко дами си съжителствал?И при какви условия?
Накрая се оказваше, че с нито една дама не съм бил, макар в началото да са се сържали като дами. Simple Smile Съжителствал съм с 5 жени: с 2 в 3 мои квартири и с 3, които имаха наследствено жилище или закупено за тях от родителите им. В условия на лъжи (на някои от тях), непредизвикана с нищо ревност към мен (на всички от тях), постоянна смяна на настроенията и мненията (отмятане от дадената им дума), щурави изисквания (към мен, не към тях) и все такива забавни изпълнения. Simple Smile Защо питаш?
Защото ми е любопитно какъв е твоя опит в съжителството,от предния ти пост ми се стори ,че не си живял с дама/жена.
А се оказа,че имаш богат опит .

# 333
  • Мнения: 7 946
Интересна е тенденцията, че от 5 различни жени (с които твърди, че е съжителствал), все в тях са проблемите, според Пирончо. Сигурно ще каже, че и с 5-те той е прекратил взаимоотношения.. Wink

# 334
  • София
  • Мнения: 35 101
Разбира се, щото лъжат. Орални душове за тях няма.

# 335
  • Мнения: 427
Интересна е тенденцията, че от 5 различни жени (с които твърди, че е съжителствал), все в тях са проблемите, според Пирончо. Сигурно ще каже, че и с 5-те той е прекратил взаимоотношения.. Wink

Изядохме го с парцалите човека:smiley:
Но за да сме съвсем честни, в повечето случаи всички ние си вярваме, че не е бил в нас проблема.

# 336
  • Мнения: 7 946
Най-съмнително ми е как така и 5-те го ревнували абсолютно безпричинно? Това някакъв нов похват за самореклама ли е? Joy
Вики, доста обрани сме дори, бих казала.

# 337
  • Paris, France
  • Мнения: 14 028
Допел, само петък е! Още не е пролет!

Да задам един практиче н въпрос - кога е редно една двойка да заживее заедо и редно ли е въобще преди предложение за брак /ако има такова/ или за дете.

Зависи. Всяка двойка решава за себе си според възможностите и желанията. Съветвам младите жени, които държат на подпис и законен брак преди да имат дете с даден мъж да не съжителстват с него. Могат да се виждат всеки ден, да прекарват заедно уикенди и даже 10-15 дена в жилището на единия или другия, но да не отиват да живеят у мъжа или да му позволяват да се нанесе при тях с все партакеши и покъщина.

С мъжа ми живяхме заедно преди да се оженим, но не държах на брак и нямаше да се чувствам ощетена ако ме беше напуснал след 5-10 години. Той искаше да заживяваме заедно още първия месец. Обясних му защо не искам да заживяваме заедно веднага и че държа в началото всеки един от нас да прекарва поне 3-4 дена седмично без другия, в смисъл да си гледа хобитата и да излиза сам или с приятели за да не сме лепнати заедно всеки ден. Личното пространство и време е важно за да няма омръзване, досада и безпричинни скандали.

Имам чувството, че двойките, които не живеят заедно преди да се оженят имат по-добри и трайни бракове. Може би си имат доверие или чувстват, че нямат нужда от изпитания.

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 23:38 от Nevena Virolan

# 338
  • София
  • Мнения: 35 101
Невена, моето мнение абсолютно се припокрива с твоето!
Дума по дума ♥

# 339
  • Мнения: 427
От една страна двойките, които заживяват заедно често не стигат до брак. Защото " абе така си ни е добре". И това по-често идва от мъжете. Защо да си купиваш крава като си пиеш бляко безплатно. Но го има и фактора, че колкото по-дълго време си живееш индивидуално, толкова повече се питаш защо ти е да си разваляш рахата. Предпоследната ми връзка като приключи и заживях сама все едно се родих. Лично пространство колкото искаш, не се съобразяваш с никой, никой не те пита къде отиваш, кога ще се прибереш. Три години си живях без сериозна връзка. После като се запознах с мъжа ми, му трябваха почти 2 години да ме убеди да заживеем заедно. И в началото ми беше доста неконфортно докато се нагодя.

# 340
  • Мнения: 7 946
Личното пространство трябва да го има, спор няма. Такова залепяне, всеки ден заедно и всичко да се прави заедно, води до преблемни отношения и отклонения.

Познавам жени, дето правят ужасна драма за 3 дни командировка на мъжа си. Сякаш на война го пращат. Рев, сълзи, сополи. Не можели без него да живеят. Като стоиш с тях (двойката) и се усеща напрежението помежду им, което е замаскирано със сладникава, обсебваща любов. Нямат си грам доверие. Не, благодаря.

Иначе - според случая, дали преди или след предложение за бебе, сватба ще е съвместно живеене, зависи от ситуацията, чувствата и възрастта донякъде. Аз живях с бившия мъж отделно първо, после заедно няколко години, после дете, сватба, после още толкова години и до там.Blush

# 341
  • Мнения: 6 166
Защото ми е любопитно какъв е твоя опит в съжителството,от предния ти пост ми се стори ,че не си живял с дама/жена.
А се оказа,че имаш богат опит .

Ама не казва колко от 5те са били за една нощ и колко от 5те не са знаели, че са във връзка  с него.

# 342
  • Мнения: 15 356
Защото ми е любопитно какъв е твоя опит в съжителството,от предния ти пост ми се стори ,че не си живял с дама/жена.
А се оказа,че имаш богат опит .

Ама не казва колко от 5те са били за една нощ и колко от 5те не са знаели, че са във връзка  с него.
Ехооо,Елфичкеее!Това е Жребчо бе,ти да не се бъркаш?Жените са били влюбени,ревнували са,направо ти казвам с две думи-сериозни връзки са били,просто с щурави изисквания.

# 343
  • Мнения: 2 857
Личното пространство трябва да го има, спор няма. Такова залепяне, всеки ден заедно и всичко да се прави заедно, води до преблемни отношения и отклонения.
...

Според мен не е абсолютно правило. При нас личното пространство е за общо ползване и никой не възразява.
Аз нямам против жена ми (че и щерката) да идват с мен за риба, но пък те не искат. На среща с приятели, приятелки другият е винаги добре дошъл при желание.
Жена ми няма против да ходя с нея на танци, но мен ме напушва смях само като си го помисля.
Дъщеря ми даже ще се радва да ходя с нея на училище, но учителките ѝ нещо не ме кефят (упс.)
Телефоните ни, лаптопи, телевизори са за общо ползване и там само по-бързият има предимство.
Жена ми чете какви съм ги творил тук - нямам против, дори се забавляваме.
И не сме женени от вчера, а влюбени от онзи ден - 15 кръгли годинки.
Хора всякакви и всеки има право сам да си избере на кой клон да се обеси. Simple Smile

# 344
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Жребчо, колко си ги опознал, преди тази крачка? Че нещо, нещо...
Вики, много хубаво мнение.
И дълго да е, и кратко да е опознаването преди това, някой реши ли да играе игрички и да прикрива истинския си нрав възможно най-много във времето, все тая. Чистите отношения затова са редки, защото изискват съвестно отношение и от двамата души в една връзка, без тънки сметки и бягане от отговорности.

Общи условия

Активация на акаунт