Кой пол гледа по-практично на връзката - жените или мъжете?

  • 8 713
  • 421
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Настоящата тема засяга факта, че обикновено хората се събират заедно, за да е животът им по-лек и приятен, когато са двама. За това ме подсети и една съфорумка с мнението, което написа в съседна тема и което ще цитирам отдолу. В България е широкоразпространено разделението между половете във връзките и по-често мъжът и жената имат коренно различни роли и отговорности в нея. Жените търсят у мъжа определени неща, докато мъжете по-често търсят у жените съвсем различни. Поради това, за мнозина причините за съжителстване също са различни, в зависимост от техния пол. Правят и различен тип отстъпки в името на общото бъдеще. Кой пол, според вас, гледа по-практично на връзката и търси повече удобства в нея?

Мъжете гледат някак по-практично, а може да не са свикнали да домакинстват и да останат без редовен секс.

# 1
  • Мнения: 3 703
Не мисля, че полът има нещо общо. Може би е до човек, със сигурност зависи от възрастта. Иначе всички се надяваме на джакпот Simple Smile

# 2
  • Мнения: 12 625
По-практично - жените, т.к. гледат да съградят трайна връзка и дом за децата; повече удобства търсят мъжете.

# 3
  • Мнения: 46 434
Явно живея на друга планета, околко мен хората търсят любов.
Само тези, които не знаят какво търсят, философстват.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Явно живея на друга планета, околко мен хората търсят любов.
Само тези, които не знаят какво търсят, философстват.
Звучи красиво това с любовта и съм съгласен, но ако мнозинството хора в обществото ни действително залагаха най-вече на любов, а не (и или преди всичко) на търсени удобства и външност, нещата биха били много по-различни. Simple Smile

 Ето - теорията я имаме - любов да има. Но ако наистина тя беше достатъчна на хората, защо са всичките тези вечни търсения на нещо по-добро, раздели, несъответствия и драми, някои от които са отразени и в този форум? Simple Smile Любовта предполага да даваме преди всичко от себе си и да изпитваме вътрешната необходимост човекът до нас да се чувства прекрасно, а с това и ние, без условия и без предварително да мислим какво ще получим в замяна.

# 5
  • Мнения: 19 668
Който го е страх, не ходи в гората, Жребий.
Аз съм рискувала и съм заложила на любовта и проблеми нямам.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Който го е страх, не ходи в гората, Жребий.
Аз съм рискувала и съм заложила на любовта и проблеми нямам.
За да обикнеш някого, преди това не е ли бил съзнателният избор с кого точно да решиш да общуваш, което е следствие от решението, основаващо се на външност и способности за кариерно развитие на съответния мъж? Simple Smile Или, при някои жени любовта идва от нищото и едва след като вече заобичат мъжа, тогава със закъснение разбират как изглежда той и какво притежава?

# 7
  • Мнения: 19 668
Да, при мен беше обратното. Влюбих се до полуда, но критерият ми беше друг, а не прагматичен, по-скоро духовен. Но хората с добра ценностна система обикновено са и успешни, и читави. Не разкривам велика тайна, все пак това е ясно, мисля.

# 8
  • Мнения: 2 749
Уф, няма ли някакви наръчници за връзките, че ми писна от тия теми-анкети!
Друго въпросче - на коя страница ще се стигне до меркантилните жени и стиснатите мъже? Grinning

# 9
  • Мнения: 19 668
Тя работата при Жребчо е "параграф 22".
Хем иска нещо различно, хем е пуснал гюрука и не смее да го вдигне, че да не го одуха "вятъра", демек някоя женица. Еми, в живота е така – ако искаш нещо повече, трябва да можеш и да рискуваш, да се променяш, да си отворен за нови неща, хора, мислене. Simple Smile
Та в тази връзка този тип теми ги виждам още доста време да са в топ-а.

# 10
  • Мнения: 866
Какво значи "мъжете", дефинирай ако обичаш или по-конкретно, за да ги сложим под общ знаменател колко процента от мъжете трябва попадат в дадена група, като дял от всичките. Примерно ако са повече от 60 или 70%, дай точно цифри, това е важно да се изясни. Иначе така зададена темата не е коректна.

Имай най-различни мъжки и женски мирогледи и примери могат да се дадат много. За жените вие си знаете по-добре, при мъжете аз мога да кажа, че има доста различни типове. Има и такива, които за тях връзката с една жена е просто едни цици и задник, от хубавите Smile

При много от мъжете все още преобладаващи са животинските инстинкти, при нас (не при всички де) еволюцията е малко по-бавна, при някои дори спряла. Тоест има много мъже, които биха избрали една жена само и единствено според външните качества - сексапил, тяло, красота. Иначе как ще си обясните случаите на жени тип куха проста като галош патка, но пипната като кукла Барби със всичките му подобрения, устните, циците, екстеншъните и за жалост много от тях гротеско изглеждащи, щото пипнатите устни, цици и т.н. мога да са си страхотни ако са в границите на естетиката и да изглеждат супер.

Та как да си обясним такива жени прости като галоши, но с такъв наплив от мъжко внимание ? Не всички мъже са такива разбира се, не всеки от тях си търси жена тип "кукла Барби за кекс". Иначе е супер ако жената е секси и  умна и за щастие в България има и много такива жени. Съжалявам ако малко съм вкарал темата в друг коловоз, но искам да споделя едно клипче което много ще ви развесели, изгледайте го Smile

https://gospodari.com/%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D1%8A%D0%B2-%D0%B5-%D0% … -video178975.html

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Да, при мен беше обратното. Влюбих се до полуда, но критерият ми беше друг, а не прагматичен, по-скоро духовен. Но хората с добра ценностна система обикновено са и успешни, и читави. Не разкривам велика тайна, все пак това е ясно, мисля.
Подкрепям напълно мнението ти в частта за читавите. Преди години заложих на любовта и обикнах една жена, без да ме интересува как изглежда, нито какво притежава. Истинска и чиста, споделена любов. Нямаше значение за мен, че бе красива, стройна, с изящен голям и стегнат бюст, с плътни устни, страстна нимфоманка почти колко мен, с две Висши образования и с по-висок доход от моя (аз всъщност бях безработен тогава). Всичките тези нейни недостатъци не ми попречиха да обичам душата ѝ, защото за чистата Любов граници няма. Innocent Събраха ни еднаквите теми на разговор, ученето, достойнството и сходната ценностна система.

 Не бих казал, че хората с добра ценностната система обикновено са успешни. Твърде голяма част от тях не успяват да се осъществят добре в живота в различните му сфери на развитие. И обратното - много от успешните в нещо хора далеч не притежават добра ценностна система.

Последна редакция: пт, 17 яну 2020, 17:33 от На кака жребчето

# 12
  • Мнения: 715
По мои наблюдения - жените гледат по-прагматично, мъжете са по - романтични и отвеяни във връзките си. Жените се раздават само докато са млади и глупави момичета, после захитряват и почват да си пресмятат.

# 13
  • Мнения: 19 668
Жребчо, те не винаги са успешни, защото не са често и амбициозни, но го имат потенциала и по-добре да имаш такъв човек до себе си, отколкото мида само с претенции.
Освен това, тези хора са доста по-стабилни и издръжливи на превратности от обърканият, повърхностен хихи-хахо.
Мислете в перспектива, бе момчета. Wink
Някакви ми говорят за хюман дизайн. Бъдещето е инвестиция в хора.

# 14
  • Мнения: 40 280
По инерция щях да кажа, че жените са по-практичните, защото те са пазителките на семейност гнездо и искат да са сигурни, че гнездото ще просперира. Затова гледат не само любов, а и материални неща.
Да, ама май не е така. Като гледам темите виждам колко празноглави жени има. И да подчертая дебело - нищо лошо няма в практичността, защото любовта е сладка, ама не се яде (както пишехме едно време в лексиконите). Нищо против любовта нямам, та е сляпа и идва ненадейно. И щом е дошла - изживявайте я, ама любов и брак не са едно и също. Любов може да се изживее всякак си,  брак се гради с разум и планиране. Да не говорим за деца и прочее.

Общи условия

Активация на акаунт