Суеверие

  • 2 352
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте момичета Simple Smile
Малко странен въпрос Rolling Eyes
Разбрах, че съм бременна, но днес си взех кученце, много пухкаво!
Според вас вярно ли е суеверието, че когато си играеш много и го галиш всеки ден и е при теб, рожбата ти ще се роди с много косми?
Благодаря за отговора!

# 1
  • София
  • Мнения: 28 579
Здравейте момичета Simple Smile
Малко странен въпрос Rolling Eyes
Разбрах, че съм бременна, но днес си взех кученце, много пухкаво!
Според вас вярно ли е суеверието, че когато си играеш много и го галиш всеки ден и е при теб, рожбата ти ще се роди с много косми?
Благодаря за отговора!
Пълни глупости са суеверията.

# 2
  • Мнения: 46 518
Естествено, че няма нищо вярно в суеверията. Не си усложнявай живота.

# 3
  • Мнения: 490
100% е вярно.. Майка ми е галила змия и сега ММ така ми вика на галено.. 😄😄😄 Може би имаме прилика, знам ли.. 😄😄

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Вярно е! Бебето си мисли, че обичаш повече кучето и от ревност става космато и то!
Сериозно, може ли да ставате родители и да питате такива неща? На какво ще научите това дете?

# 5
  • София
  • Мнения: 39 765
Някой иска да ви откаже от кучето.
Аз бременеех с котка. Опитах се леко да огранича котарака, но не се получи. Спеше ми на корема.
Синът ми е нормален Joy

# 6
  • Мнения: 25 620
Вярно е! Моля, подари ми кученцето!   Blush

# 7
  • Мнения: 25 749
Вярно е, да. Ако кучето е черно, ще родиш негърче.  Sunglasses

# 8
  • Мнения: 18
Възрастни хора съм питала и затова реших да попитам и вас дали е вярно, дали сте чували нещо. Доста се притеснявам.

# 9
  • Мнения: 8
Притеснително е, че се замисляш дали е вярно.

# 10
  • София
  • Мнения: 16 038
Е какво те притеснява? Докато детето порасне методите за епилация ще се усъвършенстват и космите ще бъдат премахнати.

# 11
  • София
  • Мнения: 18 703
Вярно е,дай снимка,някоя от нас го взема докат родиш.

# 12
  • Мнения: 10 818
Аз имам черна космата котка, детето е русо и без косми Grinning А така се надявах да е с черна коса, колко галене на котарака падна Grinning
Честно, тази глупост за първи път я чувам Grinning

# 13
  • Мнения: 25 749
Възрастни хора съм питала и затова реших да попитам и вас дали е вярно, дали сте чували нещо. Доста се притеснявам.
Ние също сме възрастни, споко.
Не се ли радваш малко, че ако е момче бебето няма да е плешив.

# 14
  • София
  • Мнения: 18 703
Извинете не се имам за възрастна.

# 15
  • Мнения: 25 749
Извинете не се имам за възрастна.
Тихо де, всичко ще развалиш.

# 16
  • Кърджали
  • Мнения: 10 271
Добре де, то е елементарно. Отговори си сама н въпроса :Как космите на кучето ще се окажат върху бебето в корема ми? О

Последна редакция: пн, 13 яну 2020, 21:31 от Aлекcандрa

# 17
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Вярно е! Колкото по- дългокосместо е кучето, толкова по- дълги и гъсти косми ще има детето. Трябваше предварително да се информираш и да си вземеш късокосместа порода.

# 18
  • Мнения: 46 518
Възрастни хора съм питала и затова реших да попитам и вас дали е вярно, дали сте чували нещо. Доста се притеснявам.
Възрастта няма значение. По-скоро образованието и общата култура.

# 19
  • София
  • Мнения: 7 992
Бях бременна, имаме две кучета, едното е руски ловен шпаньол, демек космато, сигурно трябваше мини Йети да си родя.

# 20
  • Мнения: 1 357
Добре е да научиш кучето да не спи при теб в кревата, да не се качва без позволение на диваните, и евентуално да не влиза в бъдещата стая на бебето. Ако си знае правилата от малко, няма да имаш проблеми (и с космите) след като родиш.

# 21
  • Мнения: 13 082
Вярно е. Също така не се подстригвай, не прескачай кабели, като се стреснеш не се пипай никъде. Най-добре легни и не прави нищо през деветте месеца. А и като се роди бебето не оставяй дрешките му на простора след залез слънце, ще се намъкнат караконджули в тях.

# 22
  • София
  • Мнения: 18 703
И 40 дни никакво мърдане вън.

# 23
  • Мнения: 19 014
Вярно е! Колкото по- дългокосместо е кучето, толкова по- дълги и гъсти косми ще има детето. Трябваше предварително да се информираш и да си вземеш късокосместа порода.

Ясно защо моето се роди с няколко сантиметра коса, че и продължи да расте пущината. Имам дългокосместа котки.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 433
по-добре не слушайте възрастните и техните суеверия
после почва онова с осоляването/топ 10 в тъпните/, изхождането с мушкато, да не се извежда до 40 я ден и вече не се сещам какви тъпотии ми се предлагаха и се наслушах
разсъждавайте нормално, радвайте се на бремеността си и не живейте във Средновековието

# 25
  • Мнения: 10 818
Осолиш го, намажеш го с мас, после го изяждаш явно Joy

# 26
  • Мнения: 25 749
Забравяте, да се облича с дрехите на опаки, да не му убиват ръбовете...и това съм чувала.  Crazy

# 27
  • Мнения: 954
Повечето суеверия са измислени с причина. В случая се е целяло бременната жена да избягва контакт с определеното животно, за да не и лепне евентуална зараза - все пак бременната жена трябва да се пази. (На времето не са имали домашни декоративни кученца с ваксини и т.н.) Така че, няма за какво да се притеснявате. Евентуалните последици от суеверията, които се описват са по-скоро със стряскащ ефект, за да не се неглижират реалните. Simple Smile

# 28
  • Добрич
  • Мнения: 933
Вярно е! Колкото по- дългокосместо е кучето, толкова по- дълги и гъсти косми ще има детето. Трябваше предварително да се информираш и да си вземеш късокосместа порода.

Ясно защо моето се роди с няколко сантиметра коса, че и продължи да расте пущината. Имам дългокосместа котки.
Моя големия беше с голяма четина,оформена в пънк прическа(явно родилният ми канал има и фризьорски функции 😉),а кучето дойде 4 години след това.Странна работа.Може пък докато съм си слушала метъла,то да е решило да стане пънкарче.

# 29
  • Мнения: 18
Тези, където си изказват ироничните мнения, благодаря Ви, много сте забавни,ама ако съм искала някой да ме разсмее, нямаше да съм тук 😉

# 30
  • Добрич
  • Мнения: 933
Ами,смешно си е,в 21-ви век,човек да вярва на такива неща.

# 31
  • Мнения: 18
Ами, може и да е смешно, но не вярвах във суеверия и някои неща са ми се случвали, точно защото не вярвах.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Например?Trollface

# 33
  • Мнения: 10 818
В друга тема съм писала - казаха ми да не престъпвам кабели, за да не се увие пъпната връв около врата на бебето. Сцепих се от прескачане на кабели, просто в нас има много разклонители навсякъде. Като се роди бебето беше с овита връв около врата. Е, пак не вярвам на такива тъпотии...

# 34
  • Мнения: 25 749
В друга тема съм писала - казаха ми да не престъпвам кабели, за да не се увие пъпната връв около врата на бебето. Сцепих се от прескачане на кабели, просто в нас има много разклонители навсякъде. Като се роди бебето беше с овита връв около врата. Е, пак не вярвам на такива тъпотии...
Търкалям се от смях.
Не сте сериозни нали?

# 35
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Ми то под земята е пълно с кабели. Ами сега?
Ще трябва да прелитаме.

# 36
  • Мнения: 10 818
В друга тема съм писала - казаха ми да не престъпвам кабели, за да не се увие пъпната връв около врата на бебето. Сцепих се от прескачане на кабели, просто в нас има много разклонители навсякъде. Като се роди бебето беше с овита връв около врата. Е, пак не вярвам на такива тъпотии...
Търкалям се от смях.
Не сте сериозни нали?

В смисъл? Я пак прочети публикацията. Написала съм, че  НЕ вярвам в такива тъпотии..

# 37
  • София
  • Мнения: 15 466
Аз пък животни, като бях бременна, не съм имала, а пък и трите ми деца се родиха с големи коси, от к'во ли ще е?

# 38
  • Мнения: 10 818
Аз пък животни, като бях бременна, не съм имала, а пък и трите ми деца се родиха с големи коси, от к'во ли ще е?
Сигурно си имала одеало с дълъг косъм и си спала с него Grinning Grinning

# 39
  • Мнения: 193
Живота е достатъчно сложен сам по себе си. Защо искащ да си го усложниш допълнително със суеверия?!
Давай го по-леко Simple Smile

# 40
  • Мнения: 784
Ще го кажа така. С и без суеверия живота е труден за всички. Изпълнен е с изпитания и лоши моменти. Ако мислиш, обаче да вярваш и да се съобразява със суеверия та, които съществуват в света ще трябва да се затвориш вкъщи и да не мърдаш никъде.
Суеверията са едно време за бабите и за неща, които са нямали обяснение по друг начин.


Ако бебето ти се роди много космато, то то ще е защото има заболяване, а не заради кучето ти. Ако има недъг, или проблем не е от суеверия, а защото хората страдат и се разболяват.
Живей си живота и се радвай на моментите.

# 41
  • София
  • Мнения: 13 155
...
Моя големия беше с голяма четина,оформена в пънк прическа(явно родилният ми канал има и фризьорски функции 😉),а кучето дойде 4 години след това.Странна работа.Може пък докато съм си слушала метъла,то да е решило да стане пънкарче.

Лелееее, аз имам 4 деца, 3 кучета, слушам дуум, траш и индъстриъл и даже с 2 от бременностите съм ходила на концерти, а с първите 2 бременности стоях по цял ден у сестра ми, която имаше тогава 2 котки. И кабели съм прескачала, даже спя с телефон до възглавницата. И децата съм си извеждала от 2-рия ден, и дрешките съм сушала навън, не съм ги солила и мариновала. Пък 2 от тях вече са пълнолетни. Чудя се как са оцелели. Но поне от тази тема разбрах защо дъщерите ми имат страхотни дълги коси. Сега само се надявам синчето да не оплешивее някой ден, че генът му от баща, чичо и дядовци е такъв, но що кучета и котки съм галила и гушкала. Дано съм го спасила от тая карма. Ако се получи с номер 5, направо ще си разнасям поне едно от кучетата постоянно с мен. За всеки случай.

# 42
  • Добрич
  • Мнения: 933
...
Моя големия беше с голяма четина,оформена в пънк прическа(явно родилният ми канал има и фризьорски функции 😉),а кучето дойде 4 години след това.Странна работа.Може пък докато съм си слушала метъла,то да е решило да стане пънкарче.

Лелееее, аз имам 4 деца, 3 кучета, слушам дуум, траш и индъстриъл и даже с 2 от бременностите съм ходила на концерти, а с първите 2 бременности стоях по цял ден у сестра ми, която имаше тогава 2 котки. И кабели съм прескачала, даже спя с телефон до възглавницата. И децата съм си извеждала от 2-рия ден, и дрешките съм сушала навън, не съм ги солила и мариновала. Пък 2 от тях вече са пълнолетни. Чудя се как са оцелели. Но поне от тази тема разбрах защо дъщерите ми имат страхотни дълги коси. Сега само се надявам синчето да не оплешивее някой ден, че генът му от баща, чичо и дядовци е такъв, но що кучета и котки съм галила и гушкала. Дано съм го спасила от тая карма. Ако се получи с номер 5, направо ще си разнасям поне едно от кучетата постоянно с мен. За всеки случай.
Да кажа честно ми е писнало от бабини деветини и прочие простотии.И то в 21-ви век,ерата на информираността.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Авторке, сега е момента съвсем целенасочено, да се избавиш от всякакви суеверия. Само усложняват живота, твоя толкова ли е безпроблемен, че искаш сама да си създаваш такива. Спокойно де, като се роди бебчето, ще ти създава достатъчно проблеми (нормални), то колики, то зъби ... все ще има причина, да те държи на нокти. Та не си усложнявай живота допълнително.

Fever Ray, плешивостта при мъжете се наследява от дядото по майчина линия, там виж дали има от какво да се притесняваш.

Моето дете никога не е било урочасвано, не че е грозно и отблъскващо, просто майка му не вярва в уроки.

# 44
  • София
  • Мнения: 13 155
Имам, затова казах, че генът му е отвсякъде, ама аз с галене на 3 кучета трябва да съм го променила.

# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Не, не са верни, в някои от тях има някаква логика, която е била  валидна за времето си. Но днес знаем (поне някои) повече и живота е по-различен. Вече обясниха, защо са плашели бъдещите мамчета с космати бебета. И в таласъмите, дето разболяват, ако оставиш прането навън вечер има логика - тъкани дрехи, осъмващи навън, са = на „здравей роса“, пък после като ги журне леко слънцето и подвеждат, че са сухи, обличат малкия човек с влажни дрехи и ето ти разболяване.
Аз макар, че раждах секцио, питах после доктора как е била пъпната връв, каза, че нищо ѝ нямало. Но у дома пред вратата между хола и спалнята минаваха всички кабели за компа. Ама на, не е имала проблем с пъпната връв.

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Аз помолих за примери какво ви се е случвало, ама тц.Unamused

# 47
  • Мнения: 13 082
Няма и да има, Козигогче. Всичко е в сферата на въображението.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Знам, просто ми се четат глупости.
Имам приятелка, която работи в неонатология. Та родило се едно бебе и родителите много притеснени я питали дали има петна по тялото си, защото майката била пипнала къна, докато била бременна.Close
Аз това го знам, че ще се роди рижо бебе, ама не ми дадоха да пробвам.Joy

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Моята малката има малък белег кафеникаво родилно петънце на десния прасец. Веднага се намери някой, да ми каже, че нещо съм се уплашила и съм пипнала моя прасец. Да, да, те бременните, дори с малки кореми, умрат да се сгъват и сучат, че да си стигнат прасеца.

Общи условия

Активация на акаунт