Суеверие

  • 2 330
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Добрич
  • Мнения: 933
Ами,смешно си е,в 21-ви век,човек да вярва на такива неща.

# 31
  • Мнения: 18
Ами, може и да е смешно, но не вярвах във суеверия и някои неща са ми се случвали, точно защото не вярвах.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Например?Trollface

# 33
  • Мнения: 10 681
В друга тема съм писала - казаха ми да не престъпвам кабели, за да не се увие пъпната връв около врата на бебето. Сцепих се от прескачане на кабели, просто в нас има много разклонители навсякъде. Като се роди бебето беше с овита връв около врата. Е, пак не вярвам на такива тъпотии...

# 34
  • Мнения: 25 675
В друга тема съм писала - казаха ми да не престъпвам кабели, за да не се увие пъпната връв около врата на бебето. Сцепих се от прескачане на кабели, просто в нас има много разклонители навсякъде. Като се роди бебето беше с овита връв около врата. Е, пак не вярвам на такива тъпотии...
Търкалям се от смях.
Не сте сериозни нали?

# 35
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 114
Ми то под земята е пълно с кабели. Ами сега?
Ще трябва да прелитаме.

# 36
  • Мнения: 10 681
В друга тема съм писала - казаха ми да не престъпвам кабели, за да не се увие пъпната връв около врата на бебето. Сцепих се от прескачане на кабели, просто в нас има много разклонители навсякъде. Като се роди бебето беше с овита връв около врата. Е, пак не вярвам на такива тъпотии...
Търкалям се от смях.
Не сте сериозни нали?

В смисъл? Я пак прочети публикацията. Написала съм, че  НЕ вярвам в такива тъпотии..

# 37
  • София
  • Мнения: 15 435
Аз пък животни, като бях бременна, не съм имала, а пък и трите ми деца се родиха с големи коси, от к'во ли ще е?

# 38
  • Мнения: 10 681
Аз пък животни, като бях бременна, не съм имала, а пък и трите ми деца се родиха с големи коси, от к'во ли ще е?
Сигурно си имала одеало с дълъг косъм и си спала с него Grinning Grinning

# 39
  • Мнения: 192
Живота е достатъчно сложен сам по себе си. Защо искащ да си го усложниш допълнително със суеверия?!
Давай го по-леко Simple Smile

# 40
  • Мнения: 784
Ще го кажа така. С и без суеверия живота е труден за всички. Изпълнен е с изпитания и лоши моменти. Ако мислиш, обаче да вярваш и да се съобразява със суеверия та, които съществуват в света ще трябва да се затвориш вкъщи и да не мърдаш никъде.
Суеверията са едно време за бабите и за неща, които са нямали обяснение по друг начин.


Ако бебето ти се роди много космато, то то ще е защото има заболяване, а не заради кучето ти. Ако има недъг, или проблем не е от суеверия, а защото хората страдат и се разболяват.
Живей си живота и се радвай на моментите.

# 41
  • София
  • Мнения: 12 654
...
Моя големия беше с голяма четина,оформена в пънк прическа(явно родилният ми канал има и фризьорски функции 😉),а кучето дойде 4 години след това.Странна работа.Може пък докато съм си слушала метъла,то да е решило да стане пънкарче.

Лелееее, аз имам 4 деца, 3 кучета, слушам дуум, траш и индъстриъл и даже с 2 от бременностите съм ходила на концерти, а с първите 2 бременности стоях по цял ден у сестра ми, която имаше тогава 2 котки. И кабели съм прескачала, даже спя с телефон до възглавницата. И децата съм си извеждала от 2-рия ден, и дрешките съм сушала навън, не съм ги солила и мариновала. Пък 2 от тях вече са пълнолетни. Чудя се как са оцелели. Но поне от тази тема разбрах защо дъщерите ми имат страхотни дълги коси. Сега само се надявам синчето да не оплешивее някой ден, че генът му от баща, чичо и дядовци е такъв, но що кучета и котки съм галила и гушкала. Дано съм го спасила от тая карма. Ако се получи с номер 5, направо ще си разнасям поне едно от кучетата постоянно с мен. За всеки случай.

# 42
  • Добрич
  • Мнения: 933
...
Моя големия беше с голяма четина,оформена в пънк прическа(явно родилният ми канал има и фризьорски функции 😉),а кучето дойде 4 години след това.Странна работа.Може пък докато съм си слушала метъла,то да е решило да стане пънкарче.

Лелееее, аз имам 4 деца, 3 кучета, слушам дуум, траш и индъстриъл и даже с 2 от бременностите съм ходила на концерти, а с първите 2 бременности стоях по цял ден у сестра ми, която имаше тогава 2 котки. И кабели съм прескачала, даже спя с телефон до възглавницата. И децата съм си извеждала от 2-рия ден, и дрешките съм сушала навън, не съм ги солила и мариновала. Пък 2 от тях вече са пълнолетни. Чудя се как са оцелели. Но поне от тази тема разбрах защо дъщерите ми имат страхотни дълги коси. Сега само се надявам синчето да не оплешивее някой ден, че генът му от баща, чичо и дядовци е такъв, но що кучета и котки съм галила и гушкала. Дано съм го спасила от тая карма. Ако се получи с номер 5, направо ще си разнасям поне едно от кучетата постоянно с мен. За всеки случай.
Да кажа честно ми е писнало от бабини деветини и прочие простотии.И то в 21-ви век,ерата на информираността.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Авторке, сега е момента съвсем целенасочено, да се избавиш от всякакви суеверия. Само усложняват живота, твоя толкова ли е безпроблемен, че искаш сама да си създаваш такива. Спокойно де, като се роди бебчето, ще ти създава достатъчно проблеми (нормални), то колики, то зъби ... все ще има причина, да те държи на нокти. Та не си усложнявай живота допълнително.

Fever Ray, плешивостта при мъжете се наследява от дядото по майчина линия, там виж дали има от какво да се притесняваш.

Моето дете никога не е било урочасвано, не че е грозно и отблъскващо, просто майка му не вярва в уроки.

# 44
  • София
  • Мнения: 12 654
Имам, затова казах, че генът му е отвсякъде, ама аз с галене на 3 кучета трябва да съм го променила.

Общи условия

Активация на акаунт