Суеверие

  • 2 331
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 675
Извинете не се имам за възрастна.
Тихо де, всичко ще развалиш.

# 16
  • Кърджали
  • Мнения: 10 228
Добре де, то е елементарно. Отговори си сама н въпроса :Как космите на кучето ще се окажат върху бебето в корема ми? О

Последна редакция: пн, 13 яну 2020, 21:31 от Aлекcандрa

# 17
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 119
Вярно е! Колкото по- дългокосместо е кучето, толкова по- дълги и гъсти косми ще има детето. Трябваше предварително да се информираш и да си вземеш късокосместа порода.

# 18
  • Мнения: 46 437
Възрастни хора съм питала и затова реших да попитам и вас дали е вярно, дали сте чували нещо. Доста се притеснявам.
Възрастта няма значение. По-скоро образованието и общата култура.

# 19
  • София
  • Мнения: 7 980
Бях бременна, имаме две кучета, едното е руски ловен шпаньол, демек космато, сигурно трябваше мини Йети да си родя.

# 20
  • Мнения: 1 348
Добре е да научиш кучето да не спи при теб в кревата, да не се качва без позволение на диваните, и евентуално да не влиза в бъдещата стая на бебето. Ако си знае правилата от малко, няма да имаш проблеми (и с космите) след като родиш.

# 21
  • Мнения: 13 079
Вярно е. Също така не се подстригвай, не прескачай кабели, като се стреснеш не се пипай никъде. Най-добре легни и не прави нищо през деветте месеца. А и като се роди бебето не оставяй дрешките му на простора след залез слънце, ще се намъкнат караконджули в тях.

# 22
  • София
  • Мнения: 18 635
И 40 дни никакво мърдане вън.

# 23
  • Мнения: 18 686
Вярно е! Колкото по- дългокосместо е кучето, толкова по- дълги и гъсти косми ще има детето. Трябваше предварително да се информираш и да си вземеш късокосместа порода.

Ясно защо моето се роди с няколко сантиметра коса, че и продължи да расте пущината. Имам дългокосместа котки.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 433
по-добре не слушайте възрастните и техните суеверия
после почва онова с осоляването/топ 10 в тъпните/, изхождането с мушкато, да не се извежда до 40 я ден и вече не се сещам какви тъпотии ми се предлагаха и се наслушах
разсъждавайте нормално, радвайте се на бремеността си и не живейте във Средновековието

# 25
  • Мнения: 10 682
Осолиш го, намажеш го с мас, после го изяждаш явно Joy

# 26
  • Мнения: 25 675
Забравяте, да се облича с дрехите на опаки, да не му убиват ръбовете...и това съм чувала.  Crazy

# 27
  • Мнения: 939
Повечето суеверия са измислени с причина. В случая се е целяло бременната жена да избягва контакт с определеното животно, за да не и лепне евентуална зараза - все пак бременната жена трябва да се пази. (На времето не са имали домашни декоративни кученца с ваксини и т.н.) Така че, няма за какво да се притеснявате. Евентуалните последици от суеверията, които се описват са по-скоро със стряскащ ефект, за да не се неглижират реалните. Simple Smile

# 28
  • Добрич
  • Мнения: 933
Вярно е! Колкото по- дългокосместо е кучето, толкова по- дълги и гъсти косми ще има детето. Трябваше предварително да се информираш и да си вземеш късокосместа порода.

Ясно защо моето се роди с няколко сантиметра коса, че и продължи да расте пущината. Имам дългокосместа котки.
Моя големия беше с голяма четина,оформена в пънк прическа(явно родилният ми канал има и фризьорски функции 😉),а кучето дойде 4 години след това.Странна работа.Може пък докато съм си слушала метъла,то да е решило да стане пънкарче.

# 29
  • Мнения: 18
Тези, където си изказват ироничните мнения, благодаря Ви, много сте забавни,ама ако съм искала някой да ме разсмее, нямаше да съм тук 😉

Общи условия

Активация на акаунт