ДЕКЕМВРИйски мами са щастливи - гушкат бебета красиви!

  • 17 388
  • 731
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 882
Сладурче честита  трета месечинка на двете сладурки.  Алексче бързо да се оправяте с Вики. Джорджи ние като се кърмим вечер от болките в корема в началото си се храни нормално и после се почва едно мрънкане бутане да ме ближе уж захапва пък пуска  и реве  и затова новия метод и легнали на леглото слагам го настрани лягам до него и му давам . Той си рита с крачета, пръцка си даже успява и да се изака.  Мисля че като ги боли корема и не им е удобно като са гушнати  в нас да ядат.  И аз нямам търпение да се затопли времето и да отидем някъде извън квартала на разходка . Сополки бели и аз вадя всеки ден а кашляне ние имаме по няколко пъти на ден но при моя син е от това че го мързи да гълта.  Задържа си им и храна или слюнка в бузите и ако не му изтече напред а назад ми се дави и кашля.  Аз нз какво да правя с тия крусти по лицето явно трябва повече време докато мине . Иначе тая нощ си спа  и се хранихме на 3 часа дано и тази вечер да е така, че ще сме самички . Аз за коликите давам лефакс и го давам едно впръскване на всяко хранене а био гаята я смених с линекс , че имам чувството че от нея по зле станахме

# 466
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Аз нз какво да правя с тия крусти по лицето явно трябва повече време докато мине .

Крусти и ние имаме, но малко. Главно над едната вежда. Пише, че с времето сами падат. Някъде пишеше. че може да се масажира с олио бебешко и мека четка след баня. Но мен, честно каззно, ме е страх и не ги пипам. Чакам да си паднат.

Днес пък не ставаше за разходка. Та цял ден си кукуваме. Аз днес лягах с него за по час.
Обикновено не го правя, защото все нещо има за вършене или излизаме на разходка.

Уикенда го дават направо пролетно, та може да се разходим с таткото извън квартала. Малко ми е стрес храненето и смяната на памперса най-вече, като не съм вкъщи.
До сега два пъти ми се е налагало, но на гости бяхме, а така навън, не знам. Ще видим.

# 467
  • Мнения: 882
Фам  а червеничко ли ви е под тях . Мен  ме хвана страх Да не останат  някакви белези.  Иначе и при нас падат но имаме много  . И ние днес не сме излизали  . Цяр ден вали утре пък сняг то дават а събота и неделя топло.  После как няма за има епидемия с това време

# 468
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Фам  а червеничко ли ви е под тях . Мен  ме хвана страх Да не останат  някакви белези.  Иначе и при нас падат но имаме много  . И ние днес не сме излизали  . Цяр ден вали утре пък сняг то дават а събота и неделя топло.  После как няма за има епидемия с това време

Ами не съм виждала червено. То неговите са съвсем малко. По главата, като че ли имаще след като ни изписаха от болницата, но сега вече не.
Не знам до кой месец трябва да паднат. Може би 3-4 някъде. Не се притеснявай, пише, че не е болест и при доста бебета ги има.
Аз точно затова не ги пиапм, защото може да направя рани отдолу.

# 469
  • Мнения: 3 797
Ох, ние правихме няколко пъти разходки за повече време. Още през декември един ден се наложи да ходим до мола и Икеа, добре че беше делничен ден и по обяд, та нямаше хора, но тогава я сменях в стаята на Икеа и я храних в колата. Сега 2 дни бяхме в парка, който ни е по-далеч, та я сменях в количката и храних на пейка в парка, насред едно заведение и в колата. Почва да ми пада пердето. Като я кърмех в заведението се покрих с пелена, но непрекъснато се оглеждах и ми беше притеснено, ама на никой не му пукаше за мен 😂 всеки се наслаждаваше на слънцето, хапваше, пийваше и си гледаше работата. Та не е чак такава драма кърменето на публични места явно.

Вие вечер как сте? Аз ако можех, още в 8 бих си легнала, много се уморявам вече. Днес Ели спа съвсем малко и успях набързо да сготвя и толкова. Ако имаше още едно спане щях и аз да дремна с нея, ама уви...

# 470
  • Мнения: 829
Lani според мен не трябва да се притесняваш това е нещо съвсем естествено,но да мисля  че е редно да има местната пеленка отгоре, че на човек не му трябва сумати очи върху гърдите му.
И мо бебок от пон е много крив а днес направо ужас, цяяял ден плачеееее, чак следобеда открих, че като му пусна нашата песен с ММ го успокоява и заспива преди да е свършила дори, може би това, че каквото са слушали докато са били в корема ги успокоява сега е вярно, защото много пъти с ММ сме си я пяли в колата и вероятно е усещам положителните емоции, които ми е носило това. Heart Eyes но иначе или спи или реве, като спи по съвсем малко, надявам се да е от скок в растежа защото е почти на 8 седмици и скоро да отмине.

# 471
  • Мнения: 5 440
И Кая днес сумарно е спала 1 час, мпге и да няма толкова. Какво стана не знам.

# 472
  • Мнения: 196
Неда, на кутията пише, че може да се дава по 3 пъти на ден по 3 мл. Само пе аз през деня давам Еспумизан и върши работа. Вечер, като станат по-силни коликите, тогава давам сиропчето. Ти от къде го взе? Тук продава ли се?

Калоян ми прави номера със засиняването по няколко пъти на ден. Главно от лиготия. В никакъв случай обаче не се обръща детето да се тръска. Духам в очите и ако не помогне го слагам легнал на една страна и така го растърсвам по гръбчето. В началото много се шашках, но той го прави от лиготия и като види, че му обръщаме внимание и му играем по гайдата и го прави, за да привлича внимание. То или ще е на смяната на памперса, или като падне бибката. Вече го оставям така. Само ако видя, че много секунди стават, само тогава духам в очите и се оправя. Иначе сам си спира. На една позната детето до втори клас ги манипулираше така. Ще го изкореня в зародиш този навик, че да не берем ядове по-натам.

# 473
  • Мнения: 270
И при нас днес спането беше мираж... от къде толкова енергия се чудя? И в момента е будна ...а аз две не виждам 🤪

# 474
  • Мнения: 882
При вас вчера през  деня беш е така  . Днес яде и спи надявам се и през нощта да  е така че  сме си самички двамата и сиг ще се напрегна .

# 475
  • Мнения: 347
Моят днес направо ме учуди колко спа, през деня около 2-3 часа, а това не ни се беше случвало от седмици . Той от както ни изписаха не спи много през деня, а през нощта заспива чак към 12-1 направо ддоксто стане 12-1 се изпържвам на бавен огън..или нервничи или суче или се кокори и иска да го занимавам с нещо ..чудя се дали да не инвестирам в люлка ,много ми е трудно да го припспивам ..сам заспива само през деня, вечер е много трудно и дори се събужда доста често през нощта..вместо да маха нощните хранения той добавя и сега става 3 пъти през нощта да суче..имаме към 12 хранения за денонощие направо в чудо съм се видяла честно, то зърната постоянно ме болят , той докато го пусне и пак иска да яде и общи взето съм в омагьосан кръг... пробвах с АМ да видя дали от мен е проблема, ами пак е същото пак си огладнява на около 2 часа ..апък тая веечер много плаче..аз реших да спра капките за колики защото не плачеше от около 1-2 седмици и то се оказа , че коликите се върнаха с пълна сила, тая вечер се дере мноооого много ..и само гърда го успокоява..не знам дано е скок в растежа и да отмине, чеее направо ми е супер трудно особено с вечерните хранения , събуждам ссе полуумряла🤣 даже памперса ме мързи да сменя..той и не е акал от 1 ден пак..може и за това да плаче..ама пак почнах капките да видим , няма да ги спирам повече🤣🤣за сега. ние днес излизахме , утре пак ше излизаме, ама имам работа и за това иначе не бих го извела страх ме е много от тези вируси и глупости..нашата консултация е на 6-ти , да видим колко е наддал.. иначе някой беше споменал , че бебето му много се слюнчи, ами и моят много се лигави от 2 седмици някъде пуска дълги лигички много сладки🥰🥰😃 и гука доста силно и доста често и се усмихва на предмети и на нас❤

# 476
  • Мнения: 444
Иви, пробва ли вместо гърда да му даваш залъгалка? Щом само това го успокоява...
Моята я оставям да си гука, но като видя, че ѝ се спи, а плаче ѝ салам залъгалка и след минута-две е заспала. Ако това го направиш и с люлка си е идилия. Чакам 15-тина минути след като е заспала в люлката и я местя в кошарата.
Понякога слагам залъгалката дори и да не ѝ се спи, защото се дере от лиготия, а ме болят вече ръцете от носене, а главата ми ще се пръсне. Цока си там нещо детето и мрънка през това време, ама цока 😂

# 477
  • Мнения: 347
Д.к той въобще не харесва залъгалки, много рядко успявам да го залъжа с нея, ама за кратко и пуска, смених към 5 различни вида докато намеря една която харесва , тя е първата, която му дадох в родилното и само нея може да понесе и се моля да не я загубя, на авент е и не знам точно дали ще намеря друга такава някъде, утре ще потърся и ще купя една две да се запася , защото скоро едвам не я загубих😃 а понякога наистина върши работа..
Момичета ние с ММ най-после се разписахме вчера🤣 престраших се да правим секс , е болеше  , от това където са ме шили, и сега дори ме боли мястото, дали това ще отшуми много се надявам, иначе самото място от епиотозомията вече не е така твърдо както беше, почти си е както преди, само където имам този дискомфорт , дано не е винаги така.
моят мъник тази вечер направи кубава пауза от  почти 6 часа и съм много доволна от 11 до 4 и нещо, и сега стана пак да яде , дано всеки ден да е така! Иначе снощи сука 1 час преди да заспи!

# 478
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287


Вие вечер как сте? Аз ако можех, още в 8 бих си легнала, много се уморявам вече. Днес Ели спа съвсем малко и успях набързо да сготвя и толкова. Ако имаше още едно спане щях и аз да дремна с нея, ама уви...

Едва дочаквам да яде и да заспива. Той яде към 22 и после, тъй като винаги ака на това хранене пак сменям памперса, нищо че в 21 и малко го къпем. Та някъде до около 23ч. лягам. Добре, че напоследък заспива бързо.

Иначе две нощи вече мъжът ми ме отменя. Взима го в хола и там той се занимава с него, с първото хранене около 2. Аз после ставам за това към 6 и 30.
Обаче не може и всяка нощ, защото той ходи на работа все пак. Но като цяло повече издържа от мен на безсъние. И преди бебето е имало много често нощи стои на компютъра до 2-3 и после става в 7 и 30 за работа.Disappointed

# 479
  • Мнения: 489
Ваня, една приятелка ми го даде преди да родя,но е без опаковка и го бях забравила в хладилника. Със сигурност емот Гърция.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт