ЮЛИ 2020 - Тема №3

  • 22 629
  • 742
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 534
На мен един апетит ми се е отворил, постоянно съм гладна, яде ми се всичко и по много, но се ограничавам и гледам да ям здравословно (относително).

За месото - за растежа на бебо е важно да се ядат протеини и ако не можете месо - леща, яйца, извара.

# 316
  • Мнения: 766
По въпроса с месото, АГ ми каза всеки ден да хапвам по една пържола заради по-ниския хемоглобин. Моят е 109, при долна граница 120. И на мен не ми се яде месо особено,  но нямам избор, ако не искам хапчета. Вие изследвали ли сте го?

# 317
  • Мнения: 271
На мен като цяло почти от всичко ми е гадно. Месо, шоколад, кафе, кашкавал, яйца - не мога да ги вкуся. Нямам почти никакъв апетит. Ям салати, сирене, картофи и ориз..

# 318
  • Мнения: X
Да ,онзи ден изследвах, хемоглобина ми е 140 ... при положение,че почти не ям месо. Но аз съм си месоядна и се е натрупало от преди.

Ще ви споделя какво правих със предната бременност ако някой иска да пробва.
Правих си протеинови шейкове , помага и за растежа на бебче. В лидъл продават една обезсмаслена извара , със зелен етикет , кутийката е като от майонеза. 1 банан и чаша прясно мляко. Всичко това в блендер се разбива много добре.
Изпивах по 1 на ден. Скоро мисля пак да пробвам , че сега не понасям банани или ще търся алтернатива Grinning

Има ли някоя мама да пие Аквасорс , да споделяме мнения?

# 319
  • Мнения: 312
Аз откакто влязох в 16та седмица вече не повръщам и не ми се гади. От време навреме ми става кофти ако има по-натрапваща миризма или вляза в някой мол. То там няма въздух. Нямам апетит изобщо, но се храня. Купих си книжка за храненето по време на бременност. Малко по-сериозно ще се заема вече като ми минаха неразположенията. Преди малко се върнах от лекция за първите дни на новороденото. Там се запознах с една бъдеща мама, която сподели, че авокадото съдържало много фолиева киселина и по едно на ден било добре да се хапва. А вие ядете ли риба! Чудя се дали скумрия може да се хапва?

# 320
  • Мнения: X
Аз откакто влязох в 16та седмица вече не повръщам и не ми се гади. От време навреме ми става кофти ако има по-натрапваща миризма или вляза в някой мол. То там няма въздух. Нямам апетит изобщо, но се храня. Купих си книжка за храненето по време на бременност. Малко по-сериозно ще се заема вече като ми минаха неразположенията. Преди малко се върнах от лекция за първите дни на новороденото. Там се запознах с една бъдеща мама, която сподели, че авокадото съдържало много фолиева киселина и по едно на ден било добре да се хапва. А вие ядете ли риба! Чудя се дали скумрия може да се хапва?

Може, само риба тон НЕ,заради живака.

# 321
  • Мнения: 439
Да се похваля, дойде ни количката, чудна е, но сме с 2 големи колички в малкото антре, тя ще я опаковам и на терасата.. рано е много, но я намерихме на супер цена https://www.twinstore24.de/epages/61934645.mobile/en_GB/?ObjectP … &Locale=en_GB
Ще ползвам едното кошче за новородено, а голямото бебе в седалка Simple Smile

# 322
  • Мнения: 3
Следя се в Щерев от около 6 години при д-р Татяна Арабаджи, имам една лапароскопия миналата година, заради киста пак при нея. Като цяло не бих си сменила докторката, смятам че си разбира от работата и е много отдадена на пациентките си. Единствено се дразня, че понякога много се чака въпреки записания час, но... какво да се прави. А вие при кой се следите там?

# 323
  • Мнения: 2 534
Аз съм изследвала много неща, сега приемам комбинирани витамини на гардън оф лайф, омеги и протеин за бременни, хемоглобинът ми беше 130 и нещо, не помня с точност.

# 324
  • Мнения: 68
Включвам се и аз по темата с хапването. Нямам два поредни еднакви дни. Ту ми се яде сладко, ту кисело, ту изобщо не ми се яде. Но сладко и тестено най-често ме изкушават Simple Smile Опитвам се поне да си правя различни домашни неща и така контролирам количеството на захарта и съдържанието като цяло Simple Smile

Преди да забременея рядко ядях плодове, сега преоткрих ябълките и крушите Simple Smile А за килограмите, отслабнах много преди положителния тест, първите месеци ми беше нон-стоп лошо и се хранех много малко и сега все още нямам покачване в теглото. Малко ми е странно, но знам, че бързо може да се промени положението Simple Smile

Предложението на Janetm за шейка е супер. Преди, особенно в дните, в които тренирах, често закусвах това Simple Smile Сега не ми стига Smile

А в този ред на мисли, попадали ли сте на колективни спортни активности за бременни в София?

# 325
  • Мнения: 1 775
аз имам огромен апетит, яде ми се постоянно и по много, направо ми се плаче...с предишната бременност качих 25кг и сега така ме е страх да не се повтори пак това...опитвам се да се ограничавам, сутрин пия сок от червено цвекло, ябълка и морков и 1 кафе, не закусвам друго, че иначе още повече озверявам. За обяд поръчвам от заведението на работа - обикновено нещо готвено и за вечеря си готвя аз, опитвам се вечерята да е с по-малко въглехидрати, но пусти картофи така ми се ядът...
Този протеинов шейк незнам дали ще мога да го пия, с каква цел се приема? Ако е за бебето може и да се прежаля, ама иначе едва ли...Иначе хляб и сладко избягвам, но детето като започне да търси шоколад и не се сдържам...
Мисля да започна да правя някакви упражнения за бременни, ще търся в ютуб, някой ако е намерил добри може да ми препоръча.
Другата седмица съм на ФМ и БХС и така ме е страх, моля се всичко да е наред.

# 326
  • Мнения: 1 692
Момичета, аз май искам да си пусна изследвания за витамини и минерали в Рамус. Имах очаквания, че АГ ще ми пусне такива, но за сега не, не знам за по нататък. Някакси ми се иска да се ориентирам от какво имам недостиг и с какво прекалявам. Някоя от вас пускала ли си е сама такива изследвания?
Можеш да си пуснеш всичко сама. Аз последно изследвах ( в пакет) вит.Д, вит.Б12 и хомоцистеин. Знам, че Б6 също е важен, но резултатът излиза след 2-3 седмици, ако не се бъркам.
А каква е цената на тези изследвания?

Моника Попгеоргиева 648810, защо не харесваш Рамус?

# 327
  • София
  • Мнения: 269
Следя се в Щерев от около 6 години при д-р Татяна Арабаджи, имам една лапароскопия миналата година, заради киста пак при нея. Като цяло не бих си сменила докторката, смятам че си разбира от работата и е много отдадена на пациентките си. Единствено се дразня, че понякога много се чака въпреки записания час, но... какво да се прави. А вие при кой се следите там?

Хей, аз също съм в Щерев, при Ралица Милчева. За Арабаджи само хубави отзиви съм чувала. Много исках да се следя при нея, но графикът ѝ е толкова пълен, че се наложи да избера друг лекар.

# 328
  • Мнения: 955
Sunrise755, и аз съм при Арабаджи. Малко ме дразни, че не ми даде телефон за контакт. По натам щяла, като съм в по напреднала бременност. Излязоха ми на изследвания много високи левкоцити и се бях притеснила, звънях да й оставя съобщение на регистратурата и не ми звънна обратно, което не е изобщо Ок. Трябваше да се разкарвам и да вися без час, за да ме види за 1 мин. Иначе е симпатична и добре обяснява.

# 329
  • Мнения: 439
аз имам огромен апетит, яде ми се постоянно и по много, направо ми се плаче...с предишната бременност качих 25кг и сега така ме е страх да не се повтори пак това...опитвам се да се ограничавам, сутрин пия сок от червено цвекло, ябълка и морков и 1 кафе, не закусвам друго, че иначе още повече озверявам. За обяд поръчвам от заведението на работа - обикновено нещо готвено и за вечеря си готвя аз, опитвам се вечерята да е с по-малко въглехидрати, но пусти картофи така ми се ядът...
Този протеинов шейк незнам дали ще мога да го пия, с каква цел се приема? Ако е за бебето може и да се прежаля, ама иначе едва ли...Иначе хляб и сладко избягвам, но детето като започне да търси шоколад и не се сдържам...
Мисля да започна да правя някакви упражнения за бременни, ще търся в ютуб, някой ако е намерил добри може да ми препоръча.
Другата седмица съм на ФМ и БХС и така ме е страх, моля се всичко да е наред.
Аз с предишната бременност качих 20, 8 свалих със самото раждане, после още 2 докато ме изпишат. Но покрай кърменето качих 4, и сега още 3, много ме е страх за тези кг, с повишен риск за прееклампсия се водя, а съм 156см, 65кг..... Което хич не е ок 😢😢😢
Преди да забременея с малката бях 48кг, сега се гледам и не мога да се позная... За корема да не говорим, като в 6ти месец съм, а съм в 4ти, това, че съм родила преди 7 месеца не ме оправдава, гледам хората раждат и месец по късно все едно не са били бременни..... Ограничавам се много в момента, но каквото и да правя без сладко не мога 😭😭😭

Общи условия

Активация на акаунт