Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 62

  • 34 548
  • 766
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 2 686
Люба, завиждам ти, че си намерила спокойна работа! Аз се треса как ще е от понеделник. Уж са ме сложили в по-спокоен екип, шефката ми е приятелка, аз съм й била на нея шеф. Та мисля, че добре ще се сработим. Но работата си е напрегната, това ме притеснява.

# 526
  • Мнения: X
Тинти, не съм я намерила аз......тя ме намери( работила съм преди време във фирмата, но тогава бях със съвсем други функции, но като се оголили позициите шефа първо на мен звънна да помагам, щото явно съм му спечелила доверието). И хич не е спокойна.....,но факта че съм си договорила да ходя само когато мога, да не се занимавам с неща, дето не ме касаят и най- вече, че не съм на трудов договор, много ме улесняват- винаги мога да си тръгна, ако някой се направи на велик.....А и извън това- екипа с който работя на местна почва е от хора дето можеш с една дума да се разбереш и това определно прави работата лесна и приятна.
Ти, кажи боята държа ли я достатъчно, че от одеве се чудя що не те е хванала?!?

# 527
  • София
  • Мнения: 3 123
Тинти,успех утре на майка ти!
 
 Мери и при теб ли е дебела лигавицата?Лечението същото ли ти остава?
 Май само на мен ми го смениха .От този Аримидекс нещо много ме болят краката,основно коленете и ми е някак по- уморено.

 Рали,страхотна изненада!

# 528
  • Мнения: 304
Да ,удебелена е лигавицата. Не съм говорила с онколога. Защо да сменяват лечението. Нямам никакви оплаквания. Не вярвам да ми спрат инжекцията . Днес се отдадох малко на тъга,но от утре ще се мобилизирам и започвам да проучвам къде ,какво,кой,колко. Искам в София да е .

# 529
  • София
  • Мнения: 3 123
Тя инжекцията не пречи,а Тамоксифена,от него е проблема с лигавицата.На мен него ми го смениха,но моята лигавица стигна 20мм за 2 ,5 месеца.

# 530
  • София
  • Мнения: 6 689
Какво значи от 3 различни места?

Отворена биопсия направиха, на операционна маса, представи си гърдата ми в анфас, хирурга е направил разрез на 3 часа, където беше най-голямото образувание, и от този разрез е успял да извади още 2 по-малки - на 12 и на 6 ч. Как го е направил, акъла ми не го побира - голямо ровене ще да е било...защото разреза е много малък наистина.

Иначе, според хистологията е зависимо на 95% от естроген и прогестерон - 8 по скалата. Защо не действат Золадекс и Нолвадекс - не е ясно.

Мисля, че Голяма Питанка най-добре е обяснила какво представлява лобуларния, нещо подобно ми обясни и професора.
Влизам в болница за операция другата сряда, стискайте палци! Засега махам само тази гърда и възлите /защото не могат да се напаснат с пластичния хирург/, обещали са ми през март да се съберат и да махнем другата и да сложат експандери.

# 531
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
А защо трябва да махаш и кожата? Махне ли се "пълнежа", проблемът се решава. Иначе това с експандерите е  много тегаво.
Преди време, на мен също Золадекс не подейства изобщо.

# 532
  • София
  • Мнения: 6 689
Кожата няма да махат, мускула също. Ще махнат паренхима или както там се нарича този "пълнеж".

# 533
  • София
  • Мнения: 2 686
Ти, кажи боята държа ли я достатъчно, че от одеве се чудя що не те е хванала?!?

При фризьорка бях, тя ме боядиса. Стоях близо 50 минути. То не е да не ме е хванала, стана тъмна, но лилавото е само бегъл зачатък. С оцветителите постигах много по-лилав ефект.

# 534
  • Мнения: 2 350
Тинти, като почне са се отмива ще избие отдолу лилавото. Аз също я правя моята с лилав отенък, запразихте ме. Комбинираме две бои, защото искам лилавото, да е само проблясък. Получава се много готино.
Олив, 🍀❤🍀

# 535
  • София
  • Мнения: 3 123
Тинти,на срещата в Неделя мога да ти донеса моят лилав балсам оцветител,че на мен ми е тъмен и си купих друг.
 Да пишеш след операцията на майка ти,че ви мислим!

# 536
  • Мнения: X
А, така съм съгласна...и с Белла съм съгласна- след няколко измивания ще стане с поне една идея по-светло.....А, може и да е станало тъмно заради тъмната основа( и при мен, нали изби черна коса......ама аз пък я изрусявах по едно време). Но, пък видях една снимка  в сурат тефтерЯ и смея да твърдя, че изглеждаш много добре( ама наистина ефекта от подстрижката  и цялостното излъчване е "Уау!"). И чакам и аз да пишеш за майчето ти!
А, аз бааааааавно и полечка отивам на херцептин......Ама не съм се разбързала ,де....ще си изпия кафето,  ще си прегледам новините и тогава.....

# 537
  • Мнения: 68
А къде и от колко часа е срещата в неделя? Има ли отново организирана обща среща?

# 538
  • София
  • Мнения: 2 686
Благодаря ви, момичета, че ни мислите с майка ми. Тя още чака да я вкарат за операция. Най-гадно е чакането, както знаете.

Люба, снимката е отпреди боядисването и подстригването Simple Smile

Аз минах сутринта през Сити за поредната инжекция и сега чакам да видя как ще е. Дребното си е у нас с конюктивит. Баткото и той ми се мота, че нали са грипна ваканция. Така ми се щеше поне последните дни да си почина...

# 539
  • Мнения: 2 350
Тинти, и от мен имаш едни стиснати палци да мине по учебник процедурата при майка ти. Да знаеш, че като тръгнеш на работа дори ще се чувстваш по-добре, ще видиш и ти го желая. Само тези ефекти от имунотерапията да са преодолими не те спъват.

Общи условия

Активация на акаунт