Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 62

  • 34 429
  • 766
  •   2
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 2 092
Благодаря на всички ви, мили мои, за положителната енергия, която ми пратихте, и за това, че се радвате заедно с мен за резултата. Ако ви кажа само как се случиха нещата... Резултата беше готов още вчера, но аз отидох късно да го взема - пък те ги давали от 1 до 3 ч. Излезе една от служителките, помолих я да ми каже поне какъв е резултата, тя се разрови из едни папки, и после ми вика, ааа, да, да, спомням си, че вашите резултати много време ги обсъждаше професорът с доктор едикояси. Обаче не мога да ви кажа нущо конкретно, утре ще си ги разберете.
Естествено, като ви кажат така, земята под краката ви отива на майната си, а вие почвате да се чувствате като смъртник, който си чака изпълнението на присъдата.  Нямаше как, трябваше да кажа и на мъжа ми. Той, милият ми, цялата нощ после не спал, молил се за мен, а и аз да съм спала най-много 2 часа. Затова, когато сутринта видях, че в написано без разсейки, и му звъннах, милият, разплака се... Той винаги се опитва да ми дава кураж и увереност, че всичко ще мине благополучно, но аз си го познавам, на него страшно му личи, когато е тревожен, почва да изглежда като неспал и неял от седмица, едни тъмни кръгове под очите. Та, затова бяха тия фойерверки в поста ми сутринта. Много ни е тежко така, когато се разделяме за някакъв период, но аз имам и деца и внуци, и без тях си не мога и затова си разделям времето между тук и там. Но той ме разбира и е готов на всичко, за да се чувствам щастлива.

Момичета, знае ли някой, колко време минава, за да се развие ракът от една клетка със сгрешено ДНК, до тумор примерно 2 см? Мисля си, дали е възможно на Олив туморът да е съществувал отпреди  Золвадекса и Тамоксифена? От друга страна, тези лекарства не изчистват естрогена от организма, само намаляват чувствителността към него. Много сложна тая работа...

# 511
  • София
  • Мнения: 6 673
Благодаря на всички за подкрепата и съветите! Много положително ми действате! И аз предполагам, че все пак някакъв смисъл е имало от тези лекарства - вероятно е могло и по-зле да бъде. Иначе - да, това го определят като изцяло нов момент, нищо общо с предишния рак. Четох си хистологията - инвазивен лобуларен карцином от 3 различни места в гърдата, с резекционни линии, които не са чисти - на фона на лобуларен ин ситу. Т-е. навсякъде го има в гърдата, пише "мултифокален?". Поне са малки - 5/6 мм са и 3, да се надяваме, че това е в началото хванато и не е отишло към лимфните възли. Със сигурност ще действам, ако не може всичко накуп, поне мастектомията, пък после ще оправям щетите.

# 512
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Какво значи от 3 различни места?

# 513
  • София
  • Мнения: 3 123
Моите бяха 2 на голямо разстояние един от друг,но 12 и 20мм.За това и махнаха цялата жлеза.Бяха разположени така,все едно часовник със стрелки,показващи 3 часа.Възлите бяха чисти,въпреки размерите,дано и твоите са така.Аз даже напипах по-малкото, а голямото ми го показа Василев.
 Олив,а хормонозависим ли е този или още не е изследван?

# 514
  • assenovgrad
  • Мнения: 254
Олив, лобуларният карцином, образно казано, се разпространява най-често като мрежа, а не расте като бучка. Затова той много често е мултифокален. Заради това хирурзите предпочитат да махнат цялата гърда, тъй като никога не са сигурни къде точно се е пръснала тази мрежа.

# 515
  • Мнения: 2 344
Кажете, някой знае ли защо е нов вид рак при Олив?  Направо се стресирах, че си прави к'вот си иска гадината,  знаех, че първия може да рецидивира, но...защо "модела" му е нов?

# 516
  • assenovgrad
  • Мнения: 254
Ракът на гърдата е няколко вида, в зависимост от това дали е засегнал каналчетата или лобулите. Основно видовете са дуктален и лобуларен. При Олив първо е бил дуктален  - засегнал е каналчетата, а вторият вид е лобуларен - засяга  жлезните делчета на гърдата.
Ето цитат от един сайт:
*Инвазивен дуктален карцином – най-често срещаната форма (70-80 %) на рак на гърдата. Представлява инфилтрираща формация, изхождаща от млечните каналчета на гърдата.
*Инвазивен лобуларен карцином – среща се по-рядко (5-15 %). Туморът започва от жлезните делчета на гърдата. Характерното за него е по-голямата вероятност за мултифокалност (наличие на няколко огнища в засегнатата гърда) на процеса и развитието му в другата (контралатералната) млечна жлеза.
При мен първо се разви лобуларен, а след три години дуктален. И след втората поява взех смелото решение да направя двустранна мастектомия, като за подарък си направих реконструкция.

# 517
  • София
  • Мнения: 2 686
Точно преди година се разделих с гърдата си. Днес приеха майка ми, утре ще е операцията.

# 518
  • Мнения: 3 971
Тинтири,  стискам палци всичко да  е наред .
И аз махнах моята без да мисля много. По мое настояване. Доктора беше замислил да е частично само ама.... Не излезе на глава с мен Simple Smile

# 519
  • София
  • Мнения: 2 686
И аз я махнах по свое желание. Василев се чудеше как точно да стане частично, след като то почти нямам гърди аз. Та го улесних Simple Smile Наесен, живи и здрави, ще си направя реконструкция

# 520
  • Русе
  • Мнения: 763
Момичета щастлива съм. Прибирам се от превръзка /още ми източват от дренажа и махаха конци от операцията/ и ми прозвъни куриер. Получих това: Големият ми син учи в Шотландия и цветята са поръчани от него и приятелката му, по инициатива на момичето. Дано денят да е слънчев за всички ни.

# 521
  • София
  • Мнения: 1 272
Колко хубаво Рали, да са ти живи и здрави и все така да те изненадват хубаво!

Олив много тъжно ми стана, прегръщам те силно! Не знам какво да кажа. И аз се питам има смисъл от тези терапии след като споделяте, че връхлита отново.

Тинти, успех на мама утре. А ти си голям боец, казвам го като факт, защото знам че като ти е тежко, колкото и да те наричат герой, не помага.

Детелистна поздравления за чистия скенер 💙💚💛 Много ти се радвам, звучих така свежо и влюбено . Обичайте се все така с товоята половинка!

# 522
  • Мнения: 304
А аз бях на гениколог. Трябва да правя абразио. Гадно ми стана пак болници ,пак интервенции,пак страх. Уфффф.

# 523
  • София
  • Мнения: 2 686
А, Мери, споко. Абразиото е нищо работа, в сравнение с това, през което сме минали. Ама наистина нищо работа! Лягаш, дремваш половин час, ставаш и си заминаваш. Няма болки, няма нищо. Бих предпочела такова да минавам всяка седмица, вместо имунотерапията ми 😆

Да ви се похваля, подстригана съм! Е не подстригана, че то няма много какво да се стриже, ами оформена. Изравниха навсякъде и изтъниха покрай ушите и отзад. Та добих поне някакъв вид. Обаче боята не ме хвана. Т.е. хвана нещо, ама има само помен от лилаво Sad Следващия път взимам амонячна и тва е!

# 524
  • Мнения: X
Хм, Тинти...що така?!? Аз, още съм хубаво лилава....даже съм изненадана колко издържа.....Иначе честита прическа! Аз, я чакам още малко да порасне и  ще ида да ме оформят, но засега съм си взела спрей за къдрици и си ходя рошавка. Кураж за утре- дано всичко да минава бързо и леко.
Мери, няма да го усетиш. Стискам палците да не ти се налага скоро пак да ходиш в болница!
Рали, страхотна изненада....Дано по-често имаш такива поводи за усмивка!
Детелинката, все такива да са ти новините!
Аз, утре съм на херцептин. И ще ходя да напускам основната си работа. Нищо, че ТЕЛК-а се произнесоха, че ми е тамън.....и аз и шефовете не мислим така. Пък и допълнителната засега ме устройва перфектно- почасово е, правя си графика според другите ангажименти, не се натоварвам, не се и ядосвам .....а парите не са лоши, така че мисля засега да я карам така.

Общи условия

Активация на акаунт