Модни тенденции в прическите. Тема 12

  • 36 489
  • 726
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 2 935
Гледам  "На кафе" и цвета на Енжи Касабие много, много ми харесва. Някакви кичури са.... Точно такива искам.

# 256
  • Мнения: 1 918
Има ли някаква тънкост при постригването на черта ? Ако се поддържа черта с машинка ще има ли форма косата, или си трябва фризьор да я пипне и дооформи ?

Иначе е решено, поддържам косата така(с машинка), докато ми се изравнят накъсаните кичури и след това ще търся добър фризьор в София. Ще пътувам, ще ми е по-скъпо, но се надявам, че ще си заслужава. А и няма да ходя всеки месец.

# 257
  • Мнения: 2 588
Да, аз. Бях ползвала 06 лешник, но стана по-тъмно. Не е грозно в никакъв случай, но исках с един тон по-светло от моето. Имам по-назад качени снимки.
Точно с тази марка боя винаги така ми се е получавало. Аз купувам 6-ца примерно, а резултата е 4-ка. Винаги ми е ставала много тъмна косата с тази боя.

# 258
  • Мнения: 1 950
Да, аз. Бях ползвала 06 лешник, но стана по-тъмно. Не е грозно в никакъв случай, но исках с един тон по-светло от моето. Имам по-назад качени снимки.
Точно с тази марка боя винаги така ми се е получавало. Аз купувам 6-ца примерно, а резултата е 4-ка. Винаги ми е ставала много тъмна косата с тази боя.
Благодаря ти. Значи ще взема с 2 или 3 номера по-светло следващия път. Аз преди това бях ползвала саяс тъмно русо и пак си стана по-тъмно от текущия тогава цвят.

# 259
  • Мнения: 5 832
Да, аз. Бях ползвала 06 лешник, но стана по-тъмно. Не е грозно в никакъв случай, но исках с един тон по-светло от моето. Имам по-назад качени снимки.
Точно с тази марка боя винаги така ми се е получавало. Аз купувам 6-ца примерно, а резултата е 4-ка. Винаги ми е ставала много тъмна косата с тази боя.
Благодаря ти. Значи ще взема с 2 или 3 номера по-светло следващия път. Аз преди това бях ползвала саяс тъмно русо и пак си стана по-тъмно от текущия тогава цвят.
Когато се цели определен цвят, се взимат предвид няколко неща. Какъв е естественият цвят коса, колко сантиметра корени са израснали, колко % побеляване има и има ли изобщо, боядисвана ли е преди това косата и с какво, равномерен ли е цвета в момента, или не и чак тогава какъв номер е боята. Да, можеш да вземеш и 5 номера по-светла, ама да не стане после един светнал корен с тъмни дължини. Затова се играе и с % окислител, и с цветовете. Аз съм се боядисвала с един номер боя, но разделена на три и разредена с три различни като процент окислители, за да постигна равномерен цвят.

# 260
  • Мнения: 1 950
Цвета ми е равномерен, не съм побеляла. През годините естествения ми цвят се промени от самосебе си, за това исках един тон по-светло, за да си го възвърна, а то стана по-тъмно. 2 опита съм правила само с безамонячна боя.

# 261
  • Мнения: 3 139
Гледам  "На кафе" и цвета на Енжи Касабие много, много ми харесва. Някакви кичури са.... Точно такива искам.

Енджи Касабие е от Бейрут и мъжът ѝ е Мистър Ливан. Обзалагам се, че ходи в салона на Мунир.

# 262
  • Мнения: 8 846
Аз не разбирам от боядисване и от "правилата" при постигане на разни цветове, но нормално ли е като слагам по-светъл цвят от моя на главата, да се получи по тъмен от сегашния ми? Не би ли трябвало да не хваща въобще?
да, възможно е, особено, ако не стоиш небходимото време. Също зависи % на  окислителя. Зависи и от марката боя - различни фирми имат много големи разлики в цвета, който уж трябва да е един  и същ.

# 263
  • Някъде там
  • Мнения: 4 830
На 12 записах час на фризьор.
Ще си правя косата такъв цвят
В момента е така,снимка след подстригването във вторник

# 264
  • Мнения: 5 832
Такъв красив цвят имаш, недей според мен. Много трудно се постига цветът, с който си в момента, не е като да не съм пробвала около 874268 пъти. Joy

P. S. В първия момент помислих, че топката е дупето ти и се оцъклих. Joy

# 265
  • Мнения: 18 562
Искрице, цветя ти е почти същия като този на актрисата(ако не се лъжа това е една турска актриса популярна ат сериалите,Демет се казва).
Нейния цвят май е една идея по-тъмен.
Моя естествен е такъв подобен. Според мен си ти у добре с твоя. Ох,Танч и аз така😂 после видях,че е топка.

# 266
  • София
  • Мнения: 2 935
На мен пък едно и също ми се струва. На Искрица снимката е със светкавица, тя силно променя цветовете. Скоро беше качила снимка без светкавица и желе същото като желания цвят.

# 267
  • Мнения: 18 562
Да, почти еднакви са.

# 268
  • Някъде там
  • Мнения: 4 830
Да  ,почти същия ми е цвета.

Последна редакция: сб, 01 фев 2020, 09:19 от Искрица

# 269
  • Бостън
  • Мнения: 13 529
А, това е хубав въпрос, Мис Simple Smile Най-вече ми се иска да стане някакво чудо и да се събудя с дебела плътна коса, а не с моята изключително тънка и изтормозена от боядисване перушина, пък ако чудесата не са опция ми се иска синът ми да реши, че иска да стане топ коафьор и да почне да ме стилизира всеки ден (той много обича да си играе с косата на сестра си Wink

Майтапът настрана, положението е зле, косата ми е наполовина на това, което имах и след толкова години със сигурност знам, че къси дължини не са за мен (с 2 леви ръце съм като стане дума за стилизация и черепът ми не е правилен и косата ми залепва буквално за главата). Гледам за нещо средно към дълго, подходящо и за тънка коса и за кръгло лице, което безпроблемно да мога да завъртя на кок като ме завърти шайбата в офиса. За цвят вече не гледам - слагам прилични бои в неутрално към топло кафяво и да става какво ще - на всеки 2 седмици имам по 5-6 мм израснали бели корени, боядисвам на всеки 3.  Онзи ден напазарувах онлайн Wella Koleston
Скрит текст:
...
Ако има съфорумки със много тънки коси, с бързоомазняващ се корен, които да са намерили чудодейната прическа съм отворена за всякакви идеи. Ако е възможно да изискват минимум оформяне и стилизация.

PS Моля ви, не ме цитирайте, ще изтрия снимките по-късно! Мерси за разбирането!

Последна редакция: сб, 01 фев 2020, 15:36 от Agent Provocateur

Общи условия

Активация на акаунт