Фон дьо тен, бази за грим и перфектен тен - 33

  • 53 240
  • 800
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 456
Много благодаря на Agent Provocateur, сега и аз го разбрах по-добре.
Да, и за мен много грешки се допускат. Грешка с по-тъмен цвят на ФДТ седи много зле - състарява моментално.
Една от дружките ми например не мога да я убедя, че за прикриване на петна е нужен коректор, а не да се китоса цялата с ФДТ.  Тя все си избира едни силно покривни ФДТ, които й стоят много тежко, мацва 2 пъти по кожата без да разнася и изхвърча навън. После - защо не стои добре? Нерви нямам вече...

# 331
  • Мнения: 39 403
Аз имам петна. Чувствам се ужасно с тях, въпреки борбата ми.
Скоро купих коректор (признавам си, че не всеки коректор прикрива петната), който е двуфазен. За съжаление все още не съм го ползвала върху всички петна, а само съм го тествала.
Искам да питам за крем(нещо като ББ, но не е упоменато, че е точно такъв), който купих заради високия слънцезащитен фактор. У дома разбрах, че е тониран. Е, имам проблем с нанасянето му. Остава гаден слой, който почти успявам да разнеса, но не и на носа, където почва лющене. Ползвам хидратиращ крем за основа, но явно не ок. Масло/олио няма как да ползвам, защото то привлича допълнително слънцето. Някакви идеи?

# 332
  • Мнения: 1 575
Здравейте! Следя темата в търсене на ФД и база(антиейдж) за нормална кожа. В момента ползвам EL Perfectionist 2N1 и база Guerlain Blurring Active Base ( за скриване на пори). Не съм впечатлена от базата, ще я оставя за лятото, когато кожата ми е смесена. Сега е по-скоро нормална и ми трябва за изравняване (пори и фини линии) - моля за препоръка. Освен това искам да си взема DW Stay-in-Place , дали да заложа пак на 2N1?
От темата реших да пробвам Missha M Perfect Cover , 23 дали ще е ОК?
Видях, че Teint Idole Ultra на Lancomeима голям избор на цветове. Ще го избирам на място в Douglas, вероятно, че въобще не мога да се ориентирам.
Ще бъда благодарна някой да ме ориентира. От сравнително скоро ползвам повече грим и съм боса още.

# 333
  • Мнения: 2 255
Аз ползвам на DW 2N1 или 2C3, и двата ми запиват. Миша - 23 номер. Ланком - 02 Lys rose. Ако съм помогнала Simple Smile

# 334
  • Мнения: 1 575
Lollaa*, много благодаря за помощта. Имам тестерче на Lancome с No3, но ми идва малко по-тъмен и по-жълт. Ще го опитам и лятото. Сега ще пробвам 02. Ще следя и отзиви за бази с покриване на неравности - китосване ако има направо Blush

# 335
  • Мнения: 2 255
Радвам се, че съм помогнала.
Бях се засилила за 03 на Ланком, но отидох първо да го пробвам в Сефора и веднага излязох на слънчева светлина. Беше трагедия Grinning
Иначе за Миша 23 - в началото изглежда доста по-светло, но се адаптира добре.

Относно бази - не мога да помогна. Никога не са ми били ок тези, които съм пробвала.

# 336
  • Мнения: 1 456
На Миша 23 не е ли сив? Много ме притесняват тези коментари колко бие на сиво...

# 337
  • Мнения: 31 212
Сивее да, но при мен се напасва. И аз ще го купя сега.

# 338
  • София
  • Мнения: 6 281
Аз взех малка опаковка 23 и ми е сив, та взех и следващия, той ми е оранжев. Смесени са ми идеални.

# 339
  • Мнения: 625
Благодаря за препоръките ,наистина полезни съвети.Утре ще взема проби на Ламком ,днес взех на Диор и ЕЛ ДУ-3N1 i 3w1 ,пробвах всички двойки на ръката и буквално като варосана бях ,консултантите тук нямат машинка а с палитра ме определи тройка ...Само да вметна ,че на Диор 2,5 N forever undercover ми стоеше бледо като платно светъл ми беше ..Ох не знам с тези цветове ще е играчка .Утре ще пробвам Ести двата цвята и ще карам подред:))) пък дано случа на хубав резултат.Ако някой има опит с гореизброените цветове,ще се радвам да се включи

# 340
  • Мнения: X
Дами, заговорихме за цветове и не искам да съм груба, но нещо изпуснах нишката на това как можем да препоръчаме цвят на някой, когото не сме виждали или да споделим мнение за цвят?
Например аз съм ползвала ЕЛ ДУ 3W1, но съм с различна кожа, подтон, тон и текстура на кожата от други. Поредните номера на Ланком са с различен подтон например, не е просто гама в по-светли и тъмни нюанси на един и същ цвят.
Аз, разбира се, все още правя грешки с цветовото напасване онлайн, тази зима поради някаква причина, кожата ми е по-топла като нюанс от миналата, някои от старите ми ФДТни ми зеленеят, но това ми се е случвало и преди, а явно и зимни процедури имат значение.

# 341
  • Мнения: 2 255
Просто давам насока, не мисля, че съм извършила престъпление....................................
На мен такива насоки винаги са ми били полезни.
Всички смятам сме достатъчно големи и с глави на раменете, за да вземем решение дали дадената насока всъщност ни е полезна или не.

# 342
  • Мнения: X
Не визирам теб, дали нещо сивее или се напасва е полезно.
Да се реванширам ако обидих някого- прибирам се с торба нови похождения, ще пиша отзиви.

# 343
  • София
  • Мнения: 1 464
Не визирам теб, дали нещо сивее или се напасва е полезно.
Да се реванширам ако обидих някого- прибирам се с торба нови похождения, ще пиша отзиви.
Няма как някой да ти се сърди тук! Казвай какво имаш в торбата!:)

# 344
  • Мнения: X
Количества.... не съм си купувала нищо отдавна. Днес обаче приятелка се прибра от командировка и ми донесе всичко, за което съм мрънкала за проба- има неща, които има и тук, но има и много Кевин, Уондър, Марк, Том-все любими мъже. Наистина са доста, почвам ги и ще пиша.
Разцъках и подредих как ще ги започвам:
MUFE Ultra HD, цвят у315. Ще Ми е светъл, така че ще го пробвам през деня, на работа.
Laura Mercier tinted moisturizer
TF traceless foundation stick
Bite beauty changemaker
Milk stick
Charlotte Tilbury airbrush
J.cat powder
И някакво олио ФДТ на Kosas... щастлива...
тези отворих и се омазах до лакти, другите-като пробвам тези.

Последна редакция: чт, 30 яну 2020, 22:27 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт