Фон дьо тен, бази за грим и перфектен тен - 33

  • 53 058
  • 800
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 31 120
180 и няколко.

# 316
  • Мнения: 2 805
Serendipity номерът с пудрата под ФДТна става с повечето фино смляни, насипни- с Лора нямаш проблем, пробвай. Виж Уейн Гос, за когото беше писала, че харесваш по-назад (дали не бъркам...), има видео за тази техника.
Ще търся тогава, не мога да му изгледам всички видеа. Той в последните  е яко възторжен от техниката - buffing.

Моля, още веднъж за препоръки за пресована пудра, кяото да не стои сухо и брашняно.

И Ния, ти случайно да си ползвала Sensai cellular performance foundation?

Агент,
Скрит текст:
Цитат
Днес ми попадна - според мен много добре илюстрира как текстурата на кожата се подчертава от лъскави и рефлективни ФДТ и не се подчертава от матови такива. И защо Т-зона с разширени пори трябва да се матира.
и

А, и тук Андреа казва, че ФДТ с пълно покритие не изглеждат добре върху акне, текстура и разширени пори!
Това аз не разбрах Simple Smile. Както и да е, не е важно.

Аз само въпроси, но скоро ще дам отчет за Нарс, и фдт и консийлърът, само да ги поразнося още малко.

# 317
  • Мнения: X
Не съм май, да се поправя ли?
Виж пудрата на MUFE- много яко стои.
Аз много лошо се скарах с моят кънсийлър на Нарс, или просто се сбабичосах последните дни. Вероятно второто.
Заповядай- https://m.youtube.com/watch?v=EyQsVyGadbY

# 318
  • Мнения: 2 805
Не съм май, да се поправя ли?
Виж пудрата на MUFE- много яко стои.
Аз много лошо се скарах с моят кънсийлър на Нарс, или просто се сбабичосах последните дни. Вероятно второто.
Заповядай- https://m.youtube.com/watch?v=EyQsVyGadbY

Благодаря!

Веднага Smile Как иначе да си го купя без препоръка! Маса пари е.

И защо се скара с НАРС, аз нямам мнение още. Днес го сложих и навън кучи студ и вятър, и като ми потекоха едни сълзи докато вървя и си изплаках и консийлъра и имах толкова натоварен ден, че само до подновяване ми беше.

Консийлърът на Смашбокс Studio skin 24 hours,  никак не съм доволна, едвам го преполових и го изхвърлих. За нищо не става, поне на моята кожа, никакви 24 часа, след 2 го няма, никакъв.

# 319
  • Мнения: X
Аз съм с много суха кожа, но нямам кръгове или торбички. Използвам го за озаряване. Пробвала съм Смашбокс, ок беше, не ми е изчезвал. Виж Катрис е доста по-издържлив, но е сухичък.

Да се жертвам освен...

# 320
  • Мнения: 625
Привет дами!Имам нужда от препоръките ви!В търсене съм на фон дю тен ..кожата ми е с пори,тук таме някоя пъпка ,назолабиални бръчки и така като гледам напоследък се появяват доста и по челото.Около 5 години използвам Виши Дермабленд 45 номер ,за зимата ми е тъмен ,но нали сме с яки и ръкави -карай да върви:)))Така..искам нещо от този ранг покривност!Една консултантка на Диор ми даде отливка от Forever Undercover 25 -това нещо не мръдна цял ден ама грам,сбабичкоса ме брутално ,изглеждах с 10 год отгоре и някак си ми правеше лицето студено...голяма греда за моят кожа -наби се в порите,нръчките...Не знам защо съм си втълпила Диор та Диор ..Забравих да спомена ,че имам Дабъл Уеър ,но цвета не е моя ,много тъмен ми идва и не го нося ,когато го слагах имам спомен ,че не ми направи впечатление да е по различен от Виши Дермабленд ,знам ли...Та така сега съм в терсене на горе долу такава полривност ,гладко лице и свежо ,обичам мат ефект ,забравих да спомена ,че с Виши след около 2-3 часа започвам  да лъсвам яко напоследък .Гоня 34 ...

# 321
  • Мнения: X
Обичам Виши Дермабленд, ако има по-светъл цвят, който да пасне, бих носила него.
А като доскорошен притежател на големи пори и ФДТ фрийк, най-доброто за текстурирана кожа и сериозно покритие до сега са били Ланком Ultra Wear нанесен с гъба, Smashbox 15 hour hydrating- нанесен с четка или пръсти, YSL all hours- нанесен с пръсти, Dior Forever, ама не undercover ако си решила да е Диор на всяка цена- нанесен всякак, но се събира в назолабиални, другите ми препоръки-не, MUFE стик- с него обаче ще лъсваш още по-бързо, отколкото с Виши и MUFE пудрата- нанесена с гъбката, която идва в комплекта.

# 322
  • Мнения: 2 255
Само да вмъкна, че на моята смесена към мазна кожа Dior Forever се впи, свелече и лъсна доста бързо, затова съветвам проба. Иначе и аз бях решила него, а в крайна сметка се спрях на Undercover.

# 323
  • Мнения: 1 447
Фдт-нът го реших. Grinning Smashbox 15 hours (Nia Simple Smile ). Сега ва коректор да питам. Искам да е дълготраен, средно покривен и подходящ за брутално суха кожа. Grinning

# 324
  • Мнения: 2 255
и аз се включвам в питането за коректора! Simple Smile

# 325
  • Мнения: X
Това с брутално сухата кожа... трудно. На мен MUFE и born this way не ми стоят ужасно зле.

# 326
  • Мнения: 1 425
Привет дами!Имам нужда от препоръките ви!В търсене съм на фон дю тен ..кожата ми е с пори,тук таме някоя пъпка ,назолабиални бръчки и така като гледам напоследък се появяват доста и по челото.Около 5 години използвам Виши Дермабленд 45 номер ,за зимата ми е тъмен ,но нали сме с яки и ръкави -карай да вървиSimple Smile))Така..искам нещо от този ранг покривност!Една консултантка на Диор ми даде отливка от Forever Undercover 25 -това нещо не мръдна цял ден ама грам,сбабичкоса ме брутално ,изглеждах с 10 год отгоре и някак си ми правеше лицето студено...голяма греда за моят кожа -наби се в порите,нръчките...Не знам защо съм си втълпила Диор та Диор ..Забравих да спомена ,че имам Дабъл Уеър ,но цвета не е моя ,много тъмен ми идва и не го нося ,когато го слагах имам спомен ,че не ми направи впечатление да е по различен от Виши Дермабленд ,знам ли...Та така сега съм в терсене на горе долу такава полривност ,гладко лице и свежо ,обичам мат ефект ,забравих да спомена ,че с Виши след около 2-3 часа започвам  да лъсвам яко напоследък .Гоня 34 ...
Шоколадена, това с цветът, който не е твоят постоянно във всичките ти ФДТ, не е добре. Намери своя цвят и си го вземай, когато ходиш да си търсиш нови.
На 34 години си, не си тийн, който не разбира.
Освен това, минимум по 2 цвята се взема от любимите ФДТ - зимен и летен. Тенът изсветлява с няколко тона през зимата.
И с най-подходящата формула да е - ако не е твоят цвят, не се получават нещата.

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 23:43 от HappyRSmile

# 327
  • София
  • Мнения: 6 189

Освен това, минимум по 2 цвята се взема от любимите ФДТ - зимен и летен. Тенът изсветлява с няколко тона през зимата.
И с най-подходящата формула да е - ако не е твоят цвят, не се получават с ФДТ нещата.
И аз така процедирам често, взимам най-тъмния, до който стигам, и съответно най-светлия. Защото при мен боята се променя постоянно, междинните сезони си ги смесвам.
Даже честно казано само по това време на годината и когато съм най-черна не смесвам цветове.

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 15:57 от ~Étoile~

# 328
  • Бостън
  • Мнения: 13 468
Да не говорим, че като минем една възраст и почне да ни се променя кожата се оказва, че любимият ни ФДТ, който е оптимален за лятото хич не става за зимата, та освен цвета се налага да се сменя и ФДТ.
Агент,
Цитат
Днес ми попадна - според мен много добре илюстрира как текстурата на кожата се подчертава от лъскави и рефлективни ФДТ и не се подчертава от матови такива. И защо Т-зона с разширени пори трябва да се матира.
и

А, и тук Андреа казва, че ФДТ с пълно покритие не изглеждат добре върху акне, текстура и разширени пори!
Това аз не разбрах Simple Smile. Както и да е, не е важно.
Напротив, важно е, очевидно не съм се изразила добре, след като и на теб не ти е ясно. Пак ще обясня!

Всеки ФДТ се различава както по консистенция (течна (или т. нар. флуид), мус, твърд (стиковете), серумен, прахообразен, компактен (който е пак форма на прахообразния), така и по финиш (матов, сатенен, озаряващ, dewy, етц.), така и по покривност (полупрозрачен, лек към средно покритие, средно към пълно покритие, пълно покритие). Дотук е ясно, нали?

Та като имаме една кожа с явни несъвършенства и релеф имаме едно наум, че светлоотразяващи финиши като озаряващ ще я подчертават, докато матовите финиши (които не рефлектират светлина) няма да я подчертават.

И за капак (добавя Андреа), тоналните продукти с пълно покритие също подчертават силно релефа на проблемната кожа и привличат вниманието към проблема.

Стана ли по-ясно?

Оставам с впечатлението, че много хора си мислят, че ако един тонален продукт е с матов финиш, то той е и с пълно покритие. Това не е съвсем така. Има матови финиши, които са с леко към средно покритие.

Също така да не забравяме, че финишът на всяко тонално средство ние твърде често модифицираме като го "фиксираме" с пудра. Т.е. една смесена кожа с мазна Т-зона и разширени пори в тази зона и остатъци от акне абсолютно не ни задължава да я покрием с матиращ ФДТ с висока покривност. Може да се ползва по-сочен финиш и по-ниско покритие, но Т-зоната е добре да се запечата с прозрачна матираща пудра - 1. за да намалим рефлективността на сочния финиш; 2. за да попива тази пудра отделящия се себум.

Може също така да се борим с релефа с помощта на дадени бази с висок вискозитет.
Можем да използваме различни бази по различните части на лицето си - матираща на мазните зони, хидратираща на сухите, етц.
Можем на направим по-сочен и по-непокривен всеки ФДТ като му добави олио или озаряваща база.
Можем и да намалим покривността на любим матов ФДТ като го разредим с подходяща база или крем или ББ.
Можем да увеличим покривността на даден ФДТ като му добавим пудра/продукт като UD Velvetizer.
Можем да използваме прахообразен цветен ФДТ за фиксиране и промяна и на цвета и на покритието на основния ФДТ върху лицето.
Можем да изберем различен инструмент  за нанасяне на един и същ ФДТ и да постигнем различно покритие - по-пълно с плоска кабуки четка и по-леко с влажен бюти блендър (просто бърз пример)
Бъдете креативни, девойки бивши Grinning

И изобщо не е задължително да се купува нов тонален продукт И да се очаква от този нов продукт да ни реши всички проблеми накуп - и сухите участъци, и мазните такива, и разширените пори и бръчките и петната и релефа.


PS Да спомена и петната, като написах такъв ферман. Стандартно жените с хиперпигментация все търсят тонални с пълно покритие. На 20 и на 30 год тази стратегия работи. На 40+ вече имаме едни "зрели" кожи, които изглеждат добре с толкова тежка артилерия първите 30 мин или ако се казваш Мадона. Затова петната се обработват с коректор и консилер локално, а не се опитваме да ги маскираме с ФДТ.

Науката прогресира, може пък скоро да изнамерят някой полимер, който да превръща визуално петньосаната ми и сбръчкана кожа във 16 год и без пори, но към днешния ден тези правила и насоки са що-годе общовалидни. Що годе, защото не споменахме, че климатът/климатикът/прочие външни фактори също оказват влияние върху това как изглежда ФДТ върху носовете ни  Simple Smile

Последна редакция: чт, 30 яну 2020, 13:55 от Agent Provocateur

# 329
  • Мнения: 2 583
Агент, благодаря ти за дългия пост. Накара ме да се замисля, защото от един месец само тествам различни фдт и имам чувството, че никой цвят не ми пасва. Като цяло най-светлия номер винаги ми се слива с кожата, от него започвам теста в магазините. Не знам на какво се дължи, но един номер по-тъмно и ми стои като маска. Скоро реших да експериментирам с Catrice HD, втория нюанс. Изглеждах като болна, коментарите бяха ужасни, смятай на какво съм приличала. Сега се сдобих с MAC Face and body, да видим как ще е. На 34г.съм, нямам бръчки, около носа малко разширени пори и по челото и контура ми леко започна да се отпуска. Обаче най-много пъпките обичат да излизат в участъците с фини пори и после ми оставят петна. Все се целя във висока покривност и мат, фикс идея ми е и усещам, че това трябва да се промени.

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 17:24 от Хелия

Общи условия

Активация на акаунт