Емоционален манипулатор

  • 20 269
  • 412
  •   1
Отговори
# 45
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Темата за тези хора е тази: Невъзможните хора в живота ни. Ако авторката се интересува от истински истории на преживели, няма нужда да чака тук, там вече има изписани 107 страници, има и обяснения, и всичко.

# 46
  • Мнения: 1 463
Мисля и тема "За червените лампи" или нещо подобно.
Може би от пролетта.

# 47
  • Мнения: 553
Еленче, да не си ти лошият манипулатор?

Това с родителите и моделите и на мен ми се струва преувеличено.
Няма родители ангели, няма идеални семейства.
Преди няколко десетилетия боят е бил възпитателно средство.
А преди около столетие хората в Европа са участвали постоянно в кървави войни.
Едва ли всичките родени в тези катастрофични условия деца са станали психопати и ненормалници.
Ако човек се вглежда прекомерно в страховете си от грешния модел, най-добре да не прави деца въобще. Особено с тия краткотрайни семейни отношения, каквито са модерни напоследък.

Аз съм, аз съм. Мноо бързо бях разкрит тук.
Добър пост, но не е в духа на форума и се опасявам, че ще останете неразбрана.
Имате все пак едно палче от мен.

# 48
  • Мнения: 25
Еленче, да не си ти лошият манипулатор?

Това с родителите и моделите и на мен ми се струва преувеличено.
Няма родители ангели, няма идеални семейства.
Преди няколко десетилетия боят е бил възпитателно средство.
А преди около столетие хората в Европа са участвали постоянно в кървави войни.
Едва ли всичките родени в тези катастрофични условия деца са станали психопати и ненормалници.
Ако човек се вглежда прекомерно в страховете си от грешния модел, най-добре да не прави деца въобще. Особено с тия краткотрайни семейни отношения, каквито са модерни напоследък.

Аз съм, аз съм. Мноо бързо бях разкрит тук.
Добър пост, но не е в духа на форума и се опасявам, че ще останете неразбрана.
Имате все пак едно палче от мен.

Тц, не си ти! Ако беше ти, досега всичко женско тука да се е затръшкало от любов по теб  Laughing

# 49
  • Мнения: 1 463
Рудолф, защо си причиняваш да четеш женски форум и за чий го търсиш тук?
Реално, ако говорим сериозно, дали без конкретен модел, било то родителски или не, факт е, че повечето насилници са мъже, колкото и да не ти харесва. Както психически така и физически.
Досега не съм чела или гледала за жена пребила или убила мъж си, но обратното много често. Напоследък в България доста често!

# 50
  • Мнения: 6 166
Според мен няма такова нещо родителите да са прекрасни и детето да се окаже изрод.

Доказано е, че в семейства с разстройство на личността като - антисоциалност, граничност, нарцисизъм, хистрионност, децата "наследяват" модела на поведение на родителят / ите и те стават такива.

Затова старата поговорка е много вярна: ако искаш да опознаеш един мъж, запознай се с майка му.

# 51
  • София
  • Мнения: 17 775
Може да са окей като личности, но да не са окей като родители. Всичките девиантни мъжлета, които познавам, са с липсваща или кофти майка.

# 52
  • Мнения: 3 589
Не е само до възпитание, а и до ген. Дъщерята демонстрира прояви и поведение, които аз съм прекратила отпреди тя да се роди: както положителни, така и отрицателни. Няма как да ги е видяла и изкопирала/заучила.

Какво е девиантен мъж?

# 53
  • Мнения: 131
Имам опит с този модел на поведение,  но успях да го обърна в моя полза ... мога и да дам съвет на лични, не гарантирам ,че ще е най-добрия, но могат да се почерпят идеи.

# 54
  • Мнения: 553
Рудолф, защо си причиняваш да четеш женски форум и за чий го търсиш тук?
Реално, ако говорим сериозно, дали без конкретен модел, било то родителски или не, факт е, че повечето насилници са мъже, колкото и да не ти харесва. Както психически така и физически.
Досега не съм чела или гледала за жена пребила или убила мъж си, но обратното много често. Напоследък в България доста често!
На мен ми харесват руси мацки и черно Джони, ама тук съм за да се уча и образовам, да влизам в духа на времето, че знае ли се?
А какво сте чела или гледала аз не мога да знам, но в България мъжете живеят средно 8 години по-малко от жените. Надали от прекрасен живот и спокойно съжителство с "половинките" както казвате тук Wink

# 55
  • Мнения: 1 463
Изхрачи се, подърпай си макарите като истински мъж.
Наздраве!

# 56
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Според мен няма такова нещо родителите да са прекрасни и детето да се окаже изрод.

Доказано е, че в семейства с разстройство на личността като - антисоциалност, граничност, нарцисизъм, хистрионност, децата "наследяват" модела на поведение на родителят / ите и те стават такива.

Затова старата поговорка е много вярна: ако искаш да опознаеш един мъж, запознай се с майка му.

Аз пък мисля, че това изобщо не е доказано. Ако съм пропуснала, може ли линк?

# 57
  • Мнения: X
Еленче, ми премести се в Скандинавия, щом харесваш руси мацки. По нашите ширини повечето са "руси".
Мъжете живеят по-малко от жените поради вредните си навици - повече пият, пушат и живеят нощен живот.
А женените мъже живеят по-дълго от ергените, защото по-малко практикуват горните.

Тези статистики се отнасят до нашите майки и баби.
При съвременните поколения според мен разликите ще изчезнат.

# 58
  • Мнения: 17 407
И какво го топли жененият мъж, че е надживял ергенин, като жена му го надживява. Де е Киро на кирия.

# 59
  • София
  • Мнения: 12 103
Като автор на темата за Невъзможните хора и с напълно ясното съзнание, че има такива, трябва да отбележа, че напоследък този тип диагнози са станали мода. Както децата вече не се обиждат едни дри с идиот и олигофрен, а с аутист и Даун, така и все повече хора като искат да кажат, че бившият им е лош го наричат социопат или нарцисист.
Факт, че живеем във времена, в които нарцисизма става епидемия, но не по този начин. Не всеки, който ни е наранил заслужава диагноза, а и често диагнозата няма значение за бъдещето освен, ако нямаме продължаващ тормоз.
Приятелката на авторката ходи на психолог, има кой да и обяснява психопатологичната част. Авторката да е приятелка така, както може. Едни хора имат нужда от приятел, който да им приглася, други от приятел с критична мисъл. Ние няма как да знаем от какво има нужда точно тази изоставена приятелка. Именно авторката и е приятелка и тя трябва да знае. Подкрепата не означава непременно да вярва на всяка дума, а и на диагнозата, но е важно, че вижда, че човек, когото обича страда. Да я подпре да продължи напред.

Общи условия

Активация на акаунт