Емоционален манипулатор

  • 20 175
  • 412
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Благодаря за отговора ти, Akson! Мисля, че следвам същия този нездрав модел на привличане. В момента, все още се отърсвам от последната си травматична връзка. Изпаднах в депресия. Започнах, все повече да търся грешките в себе си. Чувствам се като във въртящо се колело. Провокираше ревност у мен и накрая, излезе, че филмите са в моята глава, въпреки, че имаше факти, доказващи обратното. После се извиняваше, но без промяна.
Нежно отношение, съчетано със студено и безотговорно поведение. И си като в психо- трилър филм.
След 2 януари ще си търся подходящ психотерапевт.

# 31
  • Мнения: 25
Благодаря за отговора ти, Akson! Мисля, че следвам същия този нездрав модел на привличане. В момента, все още се отърсвам от последната си травматична връзка. Изпаднах в депресия. Започнах, все повече да търся грешките в себе си. Чувствам се като във въртящо се колело. Провокираше ревност у мен и накрая, излезе, че филмите са в моята глава, въпреки, че имаше факти, доказващи обратното. После се извиняваше, но без промяна.
Нежно отношение, съчетано със студено и безотговорно поведение. И си като в психо- трилър филм.
След 2 януари ще си търся подходящ психотерапевт.

Адреналинова любов Simple Smile Добре, че съществува интернет! Иначе до гроб щяхме да си мислим, че всички мъже са такива или че ние сме виновни.
Понеже имам дете, моят страх по - скоро е да  не оплескам и неговия живот с тоз прекрасен модел.

# 32
  • Мнения: 1 463
Не при всички жени попаднали на емоционални насилници, проблемът е в родителите и връзката им с тях.
По-скоро мъжете, проявяващи пасивна агресия произлизат от дискфуционални семейства.
Имам нормални родители, не съм пренебрегвано дете, нито глезлено.
Мъжът беше от разбито семейство с последващи емоциионални травми, които проектира върху по-близките си.

# 33
  • Мнения: 6 166
Извинявам се, да. Другият тип жертви на емоционални насилници са жени от добри семейства, които вярват в доброто у хората, прошката и даването на втори шансове.

# 34
  • Мнения: 1 463
Да, да речем такива.

# 35
  • София
  • Мнения: 17 711
С две думи- гледани в саксия Simple Smile
Факт, това оказва влияние върху хоризонта, в който разсъждаваш и много по- лесно проектираш свои човешки черти върху подобни хора.

# 36
  • Мнения: 169
Не при всички жени попаднали на емоционални насилници, проблемът е в родителите и връзката им с тях.
По-скоро мъжете, проявяващи пасивна агресия произлизат от дискфуционални семейства.
Имам нормални родители, не съм пренебрегвано дете, нито глезлено.
Мъжът беше от разбито семейство с последващи емоциионални травми, които проектира върху по-близките си.

Не всички емоционални манипулатори са от разбити семейства. Това, че родителите му са женени, не означава, че самите те не са психопати и не са създали чудовище, чрез личния си пример. Това просто не е критерий,има множество примери от живота. Вижте родителите на Викторио, който уби жена си например. Те са още женени. Тия неща с разбитите семейства просто не са верни. Има нормални хора с разведени родители, както и ненормалници с женени родители.Това не е показател. Бракът не е критерии за добро семейство,нито развода е показател за някаква патология.

# 37
  • Мнения: 1 463
Не смятам "гледани в саксия" е точният израз.
Има го моментът, че в един момент наистина съм очаквала гледна точка, приблизително близка до моята, но съм се заблуждавала, имайки предвид обърканата му представа за взаимоотношения, семейство.
В това си отчитам моята грешка.
Но моята история е дълга, а тук не говорим за мен конкретно.

# 38
  • Мнения: 6 166
Не е лицеприятен, но е точен изразът. Някои родители в желанието си да предпазят детето от плявата не го научават, че освен риби в морето има и акули, че акулите не знаят нищо друго освен да мачкат и че видиш ли акула бягаш с 300 в другата посока или ако не можеш да избягаш бързо, вадиш тежката артилерия, защото нещата са на война.

# 39
  • Мнения: 1 119
Akson, да не си ходила с бившия ми?

# 40
  • Мнения: 25
Akson, да не си ходила с бившия ми?
Ми....ако цял живот спокойно си го пращала да върши престъпления, а после си хранила децата си с парите от престъпленията, значи си ти  Laughing, ама надали!

# 41
  • Мнения: 1 119
Нямам деца. Ама описа 1 към 1.

# 42
  • Мнения: 25
Нямам деца. Ама описа 1 към 1.
Значи сме баджаначки. Ха, честито да ни е! Joy
Не бих се учудила, ако сме. Тия типове са силно промискуитетни.

Колкото до травмата нанесени от родители, която се обсъждаше по - горе, доколкото схванах от прочетеното тия дни, даже много грижовни родители могат неволно да нанесат такава, защото психиката е устроена така, че едно и също действие при едни хора, може да предизвика травма, а при други не.

# 43
  • Мнения: 553
Мноо яко надъхване пада тука. Па родители, па руски психоложки. Майтап!
Щом ви помага на чувството за собствена значимост, няа лошо. Той, интернет е затва.
Се пак се радвам, че не познавам никоя от вас реално.

# 44
  • Мнения: X
Еленче, да не си ти лошият манипулатор?

Това с родителите и моделите и на мен ми се струва преувеличено.
Няма родители ангели, няма идеални семейства.
Преди няколко десетилетия боят е бил възпитателно средство.
А преди около столетие хората в Европа са участвали постоянно в кървави войни.
Едва ли всичките родени в тези катастрофични условия деца са станали психопати и ненормалници.
Ако човек се вглежда прекомерно в страховете си от грешния модел, най-добре да не прави деца въобще. Особено с тия краткотрайни семейни отношения, каквито са модерни напоследък.

Общи условия

Активация на акаунт