Звънкат коледни звънчета и ДЕКЕМВРИйски бебешки гласчета! 🔔🎅👼

  • 16 776
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 139
Лана, това са хубави новини, в повечето случей се израства и аз така знам.
Аз вчера бях на шопинг таткото гледа и двете деца, имаше едно хранене бебо. Справил се е чудесно.
При нас преглед на тазобедрени стави, бъбреци и фонтанела имаше сега на 1 месец с ехограф.

# 706
  • Мнения: 4 660
Иначе на кутията на АМ пише, че от 5-6 седмица храненията трабва да са 5-6. Ние продължаваме със 7. Нямам идея как да отпадне едното. Или просто трябва да изчакам сам да си го "махне" Thinking
На кутията много неща пише, по принцип давам АМ на поикване. Моето има около 8 хранения тя сама с времето ще ги махне.
Сутрин пие повече през нощта по малко като се наака иска полвин доза. Ей го на не и стигна направих още 30 мл и заспа. С вода абсурд да я залъжа.
Трябва да видя май е пред първия скок на разтежа около 5 седмица след раждането тогава пак пият повечко АМ и са неспокойни.
8-те фази на растеж през първата година на детето

Днес ни предстои нещо като погача първото излизане и ходене до баба. Още сутринта съм ги облякла нахранила и двете Grinning
Остава да оправя багажа да се преоблека. Доста се чудих дали да не взема друга чанта по голяма за дрехи и памперси но останах със старата.
Имам 1 чанта с памперси мокри кърпи 1 с АМ и една с дрехи. Вие какви чанти имате за излизане?

Последна редакция: нд, 12 яну 2020, 08:08 от kikair

# 707
  • Мнения: 3 789
Кикаир, аз съм само с чантата от количката - един ромпер, мокри кърпи, Памперси, дезинфектант за ръце, кремче за подсичане, 2 памучни пелени, лигавник и непромокаема подложка за преобуване, протектори, биберон ии май нямаме друго в нея 😁 и пак е по-лека от раницата ми например.

Мрън че заваля сняг и ми провали идеята за тоалет и прическа. Хубав ден от мен, отивам все пак да се правя красива и да заминаваме към църквата 😁

# 708
  • Мнения: 803
Лана, това са хубави новини, в повечето случей се израства и аз така знам.
Аз вчера бях на шопинг таткото гледа и двете деца, имаше едно хранене бебо. Справил се е чудесно.
При нас преглед на тазобедрени стави, бъбреци и фонтанела имаше сега на 1 месец с ехограф.
Мария какъв доктор направи този преглед? Може ли да препоръчаш някой от Пловдив? Simple Smile

# 709
  • Мнения: 1 139
Еделвайсче, ние сме в Германия и това го прави педиатъра на детето.
Баткото съм го водила на коремен ехограф на 6 месеца при др Якова 5 дкц.
За тазобедрените стави ходихме в медицински център на бул. България 4,не си спомням името на лекаря, но мога да проверя.

# 710
  • Мнения: 882
Момичета възможно ли  е на 37 ден от раждането да ми дойде цикъла.  Лохите бяха спряли и от тая сутрин ми тръгна чиста кръв 🤔  тъкмо мислех  за преглед да мисля ама явно ще чакам

# 711
  • Мнения: 2 170
Кикаир, аз и двете деца побирам в чантите на количките.
Даже на единичната количка не съм купувала чанта този път, защото ми беше жал да дам толкова много пари, та подхванах една моя дамска чанта, сложих разделител (продават разделители и става като бебешка чанта), и нея си ползвам.
На бебето нося 3-4 памперса, мокри кърпички, крем за дупе, шише с вода, биба, пеленка, непромокаема подложка са преобуване, лигавник и два ромпъра с едно боди. Ако се налага бих взела и шише+кърма или АМ.
Каката ми е още по-лесна. Тя е с 2 памперса, кърпичките са общи и нося само един пакет, вода, нещо за хапване, лигавник и някакво облекло ( ромпър без краченцата отдолу или панталонче с блузка, боди и чорапки). И на двете деца одеалцата седят в кошовете. За себе си мъкна Вода, дезинфектант, сухи кърпи. Това е. Събирам ни и трите в една чанта.

На нас след малко ни е погачата. Цяла сутрин се занимавах с редене и чистене. Сега подвих крак и се храним😉

Мони, възможно е да ти дойде цикъл, да! На мен ми дойде накъде на 30 ден, не точно , но около него. Не се притеснявай, в реда на нещата е☺

# 712
  • Мнения: 213
Момичета възможно ли  е на 37 ден от раждането да ми дойде цикъла.  Лохите бяха спряли и от тая сутрин ми тръгна чиста кръв 🤔  тъкмо мислех  за преглед да мисля ама явно ще чакам

Моникриси, доколкото помня ти кърмеше май....Шанса да ти дойде цикъл на толкова ранен етап при кърмене е минимален, ама знам ли....Ето, Алекс е пример, че е възможно явно. Принципно, прозиводстовото на кърма зависи от нивата на пролактина в организма, а пък същия не позволява да ти дойде, ама по-добре се допитай до АГ

# 713
  • Мнения: 499
Момичета,вече не знам как да подходя. Бебето отказва да яде. Изяжда си цялата доза единствено,когато е направил по-голяма пауза. Иначе се лигави на бутилката,плюва.. Притеснява ме,че не яде необходимото количество за деня. Не знам млякото ли вече не му харесва, бутилката ли.. Преди си изяждаше лакомо всичко. Иначе видимо е спокоен, не го боли нищо според мен.. Ака и пишка редовно, но нз защо му изчезна апетитът...

# 714
  • Мнения: 230
Джорджи, аз имам обратния проблем. Все гладно бебе. На 22 дена е, вчера изяде около 130 мл, смесено първо кърма после АМ. Няма такъв апетит, смуче жадно от бутилката все едно не е ял преди 3 часа. Все се налага да донаправяме АМ. Вече директно правим 90 мл (то как да ми стига кърмата с такъв гладник). Ако искам да дръпна бутилката криви главата за глад. Ако искаш пробвай сегашното ни АМ Нан Оптипро сигурно ще му се повиши апетита. Аз мисля, че е от него и затова разпитвам да го сменя. Пък знам ли може да е криза на растежа на 3 седмици.
Като цяло мнението ми е, че ако бебето е спокойно и наддава не мисля, че има за какво да се тревожиш.

# 715
  • Мнения: 882
Да и аз така знам, че като кърма.  Аз преди да  забременея  имам много  висок пролактин и пиех достинекс имам аденом на  хипофизата  пролактина  ми беше почти 3000 обаче ми идваше . Та явно и сега  .

# 716
  • Мнения: 354
Предният път цикълът ми дойде на 40тия ден някъде- кърмех, сега лекарката каза, че ще ми дойде до края на месеца - отново кърмя Simple Smile явно при някои няма отърване. Моят пролактин беше 1600 някъде, а и бях с поликистоза.
За излизане в момента не нося нищо почти, защото излизаме в района и на бебо само кърпичка за забърсване и залъгалка нося, на каката вода и мокри кърпички. Иначе взимам същите неща- дрехи за преобличане, памперс, в малка чантичка нося козметика( имам малки разсфасовки на крем и измивам гел), вода, кърпички, одеало/пелена. Ако ще е за по- дълго бих взела и доза ам за всеки случай , ако откаже да цока навън Simple Smile

# 717
  • Мнения: 499
Джорджи, аз имам обратния проблем. Все гладно бебе. На 22 дена е, вчера изяде около 130 мл, смесено първо кърма после АМ. Няма такъв апетит, смуче жадно от бутилката все едно не е ял преди 3 часа. Все се налага да донаправяме АМ. Вече директно правим 90 мл (то как да ми стига кърмата с такъв гладник). Ако искам да дръпна бутилката криви главата за глад. Ако искаш пробвай сегашното ни АМ Нан Оптипро сигурно ще му се повиши апетита. Аз мисля, че е от него и затова разпитвам да го сменя. Пък знам ли може да е криза на растежа на 3 седмици.
Като цяло мнението ми е, че ако бебето е спокойно и наддава не мисля, че има за какво да се тревожиш.

 Лейди,мислех и аз да сменя млякото ама пък не смея,защото ме е страх да не да му се отрази зле..  А за наддаването не беше наддал кой знае какво за седмица..Но пък педиатърката не го отчете като проблем. Каза,че едни деца са по-лакоки, други не..

# 718
  • Мнения: 4 660
Аз имам две бебета та чантите станаха три едно за АМ, второ за дрехи и чантата на количката за памперси мокри кърпи и дребни неща. Не ми се дават пари за нова чанта та ще мъкна три като излизаме всички заедно. Иначе имам и две колички по една за бебе. Само ми трябва втори човек да бута едното бебе Grinning най-вероятно ММ.
Обядът и мама мина добре събрахме се най-близките ми хора. Като бях бременна си представях този ден сняг и студ, а се оказа много хубаво време за излизане.

# 719
  • Мнения: 230
Ехее Кикаир много чанти Simple Smile
Джорджи не си сама и аз съм със същите страхове. Вчера с мъжа ми четохме до три сутринта за различните видове АМ и всякакви теми и коментари в нета и бг мама. Хората как сменят постоянно АМ, а аз все се притеснявам за нещо. Май трябва малко да се отпусна вече Simple Smile . Единственото друго АМ, което сме пробвали беше Фризолак по стечение на обстоятелствата само веднъж и след него орева артълъка, та не повторихме и ще направя протеинови блокчета от него. Добре, че мъжът ми е непоправим оптимист и веселяк и всяка ситуация я обръща на майтап иначе с моя вроден песимизъм да съм превъртяла. Ние също на цялата лакомия бяхме качили само 400 гр. Може пък и да има нашият добър метаболизъм знам ли вече, с баща му ядем като изтървани, а сме стройни. Даже приятели с едно наум ни канят на вечеря.
Вчера да споделя ходих до неотложния кабинет да закарам по поредложение на педиатърката на смяна три наакани памперса, защото акото освен зелено стана и със слуз. Видя ги, каза, че вижда слузта, но за сега изглеждат приемливо и да следя за кървави жилки (това е индикация за нещо притеснително не толкова слузта). Каза, че децата на Нан акат често в зелено, но като цяло млякото е добро.

Общи условия

Активация на акаунт