ОСМИ КЛАС Сплотеното ни общество ще посреща Рождество

  • 28 303
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 182
Пък моят син се казва като бившето ми гадже. Е така се казва и свекър ми. Аз му бях избрала друго име и даже използвах като коз "против" факта, че гаджето ми имаше същото име, но ММ каза, че нямало знаение Wink

Марко е много хубаво име, ама тия мъже нищо не разбират. Като се хилехме на Сакура вчера, синът каза, че ще си кръсти синът Кит (Произхождащо от Китай) Grinning Зачудих се какво ли ще мисли жена му по въпроса, а той отговори: "Аз няма да имам жена, моите деца ще ги взема от Норевегия" Joy

# 61
  • София
  • Мнения: 1 326
Izida, хубаво е синкото да попита в училище за олимпиадата по АЕ. Изглежда във всяко училище е на различна дата.
В училището на дъщеря ми е на 11.01. След много мрънкане от моя страна, се записа пък ще видим.
При вас може също да е през новата година.

# 62
  • Мнения: 249
Олимпиада по АЕ кога е имало или ще има?
За втора АЕГ олимпиада по Англ е имало на 14.12. Незнам дали е една дата за всички🤔

# 63
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Та като казвате имена... и гаджета... моето любимо мъжко име е Петър. Това е името на татко ми - беше най-най таткото на света! Та като по-млада ми се паднаха цели три гаджета с това име. След второто вече знаех, че ще се омъжа за някой Петър. Някак това име присъстваше в живота ми и бях сигурна, че ще е около мен. И тримата ми Петровци бяха много свестни момчета. С единия до днес сме приятели. Та по онова време, момчетата само като си кажеха името и ако не съвпада... не стават. Да, ама не. И като не се омъжих за Петър изпаднах в чуденка. Щом не ми е мъж... значи ще ми е син. Когато забременях, просто знаех. Момче ще е и ще е Петър. Та така... за гаджетата.
Пък за щерката е друга история. Любимото име на мъж ми е Михаела. Аз имах една съученичка, Мишето - спукваше ме от подигравки, че и бой съм яла. Бях дребничка, с шини, очила и пеех в хора. Без майтап. Та това име го зачеркнах.

# 64
  • София
  • Мнения: 5 362
За баткото се колебаех. Никола или Мартин. Няма нищо общо с бившите ми гаджета. Заложих на второто име. ММ също не е участвал кой знае колко активно в избора. Още повече, че името съвпада с първите три букви от моето и на свеки, така че се получи идеално.
Днес е било класното по БЕЛ. Изобщо не е казал, че има класно, а и не видях да заляга над учебниците в почивните дни. Дано днес да се е представил добре иначе е под заплаха за коледните му мераци. Ще остане без подарък.

# 65
  • Мнения: 561
Големият е кръстен на мен, а малкият - на майка си. Така си решихме нещата при нас с кръщаването на някой. JoyJoyJoy

# 66
  • София
  • Мнения: 6 173
Моите не са кръщавани на никого. За малкото даже почти до раждането не бях избрала име. И след като се роди баща и ме пита по телефона как се казва бебето. Беше ме оставил аз да реша.

# 67
  • София
  • Мнения: 7 063
Моето момче си беше готов Иван, до денят на раждането. И двамата му дядовци са Иван, аз харесвам името, защото хората, които познавам с това име носят положителен заряд. Абе, както се казва, от кал да е, Иван да е!
В деня, след нощното ми раждане, ми се отвори фонтанелата и получих прозрение -Александър! Joy
Никога не съм мислила за това име. Просто ей така... Много харесвах Яна за момиче и като трябваше да съобщя на мъж ми, че детето ще е Алекс, а не Иван, му казах: Представи си колко символика ще има един ден в това. Ще имаме момиче, ще се казва Яна, а децата ни ще са всичко за нас, от А до Я.
Не можа да ми откаже, но си останах само с А-то, за сега.
След няколко месеца, разбрах от свекърва ми, че така е искала да кръсти мъж ми, но брат му, който тогава е бил на 5-6 год. се заинатил, че като не са го питали дали иска братче, поне за името ще го чуят. Joy
Та, някой спомена, че внуците може да носят исканите имена. Да знаете, възможно е. True story,  както се казва. Joy

# 68
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Слънчева, хубава история, хареса ми.Simple Smile И аз като теб все си мислех, че ако имам някога момиче, ще се казва Яна. Обаче като забременях и разбрах, че ще е девойка, изведнъж реших, че искам името и да е дълго Simple Smile Моите и двамата на никой не са кръстени, и на двамата имената им започват с една и съща буква.Simple Smile

Синковецът нищо не е казал за състезанията по АЕ. Не че съм изненадана...

# 69
  • Мнения: 98
Izida, от тази година всяко училище само определя датата за олимпиадата. Доколкото видях в заповедта на министъра е казано само до кога най- късно следва да се проведе. Олимпиадата по АЕ в Първа АЕГ е на 11 януари 2020. Не съм съвсем сигурна, тъй като не слушах много внимателно гимназистката. Жалваше се, че за ваканцията имала огромно количество стари олимпиади и още много материал за домашно.

# 70
  • Мнения: 561
За олимпиадите.
За общински кръг по всички предмети се дава крайна дата и всяко училище решава самò кога да го проведе. Освен това самò подготвя задачите и проверява работите, като определя и класираните за следващите.
Областният и национален кръг са с фиксирани дати и се провеждат едновременно за всички в определени училища.
Ако някой е изпуснал първия кръг, може да се яви в друго училище от същия район с много малко бюрокрация, но да се питат и двамата директори.
Иначе календарът е тук
https://www.mon.bg/upload/20511/zap_olimpiadi_2019_2020.pdf
Хубав и слънчев зимен ден.

Последна редакция: вт, 17 дек 2019, 08:59 от Na_Vesi_Pateto

# 71
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Йоана е кръстена на баба си Йорданка. Много отблъскващо име според мен и слава богу ММ нямаше нищо против. Когато избирахме име не знаех, че Йоан и Иван 🤔 срамота, а майка ми е Ваня. За да не се сърди свеки имен ден празнуваме не на Ивановден, а на Йоан Кръстител.
За малкия пък още преди да знам , че е момче сънувах, че тичам след един Коко. Реших си, че трябва да е Калоян, но като дойде момента на раждане, ММ заяви, че ще и Никола - аз съм Нина, баща ми и дядо ми са Никола и се роди на Никулден по стар стил. Естествено на галено му казваме Коко. 😉

# 72
  • София
  • Мнения: 7 039
Аз си мечтаех още от ученичка като порасна да си имам момче и момиче и им бях избрала и имената. Мечтата ми се сбъдна. Синът ми се казва Мартин (много харесвам това име), а малката Меги - на героинята на "Птиците умират сами". Роди се на Константин и Елена и всички в болницата ме убеждаваха да я кръстя Елена, Меглена и т.н., но аз не отстъпих, защото вече си бях взела решение независимо от деня на раждането. Сега като си каже името и постоянно й правят забележка да каже цялото си име Smile

# 73
  • Мнения: 1 812
Да кажа и аз за избора на имената Simple Smile
Като бях бременна с баткото с мъжа ми се разбрахме, че искаме хубаво силно мъжко име, като държахме да има и имен ден. Двамата дядовци имаха хубави имена, но нямаше как да кръстим и на двамата и затова решихме на никой. Останаха Никола и Калоян, влязох да раждам без окончателно да сме решили кое от двете имена да бъде. Като родих сина ми на въпроса "Как ще се казва", аз повтарях, че още не сме решили. Цял ден идваха някакви хора в болницата, не можехме да останем насаме с мъжа ми да решим кое от двете имена да бъде, накрая като се случи мъжа ми каза "Ама аз вече черпих за Никола". След 15 години се появи и Калоян като май повече ми се искаше да е Кирил, защото татко вече беше много болен, но семейният съвет надделя, бяха оставили все пак на мен да реша кое да е името. Той е роден на 01.01 и точно като родих, влезе една много щастлива акушерка от съседната родилна зала и попита"При нас се роди Крум, а при вас", погледнаха ме питащо и аз казах"Ами при нас тогава е Калоян"
За наборката, която е по средата се колебаехме между Калина и Мила, баткото много искаше  Калина, дълго ни се сърди след това, че не е Калина. Родих я много леко и беше много хубаво бебе, докторът ми я подаде и каза "Виж я колко е мила, как се казва?" и аз просто казах "Мила"

# 74
  • Мнения: 11 916
      Страхотно заглавие на темата, нека я напълним само с хубавини!

За името- в основата на избора ми има нещо шантаво , но вярвам,разбираемо.

Единственото условие беше да е красиво, българско име.

Години преди това, когато четях за кандидатстудетнски изпит/ а при мен не се случи с едно четене само/ , трябваше досущ като наборите да уча цитати наизуст, за да ги "втъкавам" в "темите". И до днес помня един красив цитат, описващ по-скоро отрицателен герой от произведението, с което /НАй-после!/ успях да вляза в желаната специалност. Та, на този герой ,макар и не дословно е кръстен синът ми, героят внушава мъжественост и здрава връзка с корените, макар и с все присъщите си морални ограничения.А избраното,дословното име, родеещо се с това на героя, се оказа едно от най-харесваните от мъжа ми мъжки имена.

Който се справи без Гугъл,получава искрени овации!

Цитатът:

Полската работа бе неговата стихия. Всичките му грижи и мисли бяха там. Лицето му имаше прегорелия цвят на пшеничното зърно и душата му гледаше небето, облаците и слънцето с надеждите и тревогите на плодородната земя.

Общи условия

Активация на акаунт