ОСМИ КЛАС Сплотеното ни общество ще посреща Рождество

  • 28 236
  • 737
  •   1
Отговори

Анкета

Кога да бъде следващата среща?

Опции:

* Може да изберете максимум 8 опции.

# 45
  • Мнения: 11 816
Днес - класно по математика, много е притеснена, но.. каквото-такова.. И по информационни ще имат.. Усещам я вече много уморена, чака с нетърпение ваканцията. Хубаво е, че в петък няма да учат..

Откакто се запознах с Михаела, 10-годишния черен пинчер на една баба от съседния вход, ми е ясно, че хората имената за нищо ги нямат. А в другия съседен вход малката ми дъщеря си име адашка - кокершпаньол.
Свекърва ми цял живот си е кръщавала кучетата (обикновено малки породи, най-вече чихуа) с човешки имена - Магдалена, Сузана, Калоян, Роджър.. Сега има една Мери и Джаксън. Simple Smile

# 46
  • София
  • Мнения: 946
Да се похваля, че днес с Elea lea представихме новата ни гимназия по БНР, радио "София" в предаването "Радиокафе" посветено изцяло на училището. Участвахме родители, учители, деца.
А тя донесе такъв проект на дъщеря си по география, че направо ми счупи главата 😃, уникален макет на вулкан.
Беше готино, наистина има дух в това училище, а директорът е машина. Радвам се, че и синковеца се чувства много добре там.

Има ли някъде запис на предаването? Бих искала да го чуя. Дъщеря ми (сега е 7-ми клас) се е замислила за вашето училище заради италианския.

# 47
  • Мнения: 178
Малко усмивки с животинските имена- някога преди да ми се родят децата имах котарак Алекс - много ми харесваше - отива им на котараците( някак мило и аристократично). В един момент се сдобихме с дете, което избрах да нарека с прекрасното мъжествено име Александър. И моя мъж като чу заяви, че съм си кръстила детето на котарака. Какво да кажа слабост са ми тези имена

# 48
  • София
  • Мнения: 2 768
За имената, важното е, да не се кръщават децата на бившите гаджета, всичко друго се преглъща 🤣

# 49
  • Мнения: 2 357
Благодаря за новата тема - само с хубави новини да се напълни!
Ние даваме 25 лв. на седмица и се изхарчват за храна навън. В новото училище отказва да си носи, никой друг не го правел. Надявам се да се променят нещата и да започне да се храни по - осъзнато, ще опитам да съм по - настоятелна след ваканцията.

# 50
  • София
  • Мнения: 11 854
За имената, важното е, да не се кръщават децата на бившите гаджета, всичко друго се преглъща 🤣
Абе, наложително е и на двамата родители да се харесва името. Аз много исках да кръстя сина си Марко. 'Ми, харесва ми! И е международно. ММ обаче рече, че всички магарета в северна България се казват Марко. И така, останах си с мечтата... Frowning1

# 51
  • София
  • Мнения: 2 768
За имената, важното е, да не се кръщават децата на бившите гаджета, всичко друго се преглъща 🤣
Абе, наложително е и на двамата родители да се харесва името. Аз много исках да кръстя сина си Марко. 'Ми, харесва ми! И е международно. ММ обаче рече, че всички магарета в северна България се казват Марко. И така, останах си с мечтата... Frowning1
Хаха, прав е човека, аз познавам още от малка един Марко , на моята възраст, еми винаги съм се сещала за магарета, като сме го споменавали😁

# 52
  • Мнения: 2 066
И дъщеря ми е от спестовниците, давам по 20 лева на седмица, често не ми иска в понеделник, защото имала още... малкия 20 лева с едно мигване ги похарчва Wink. Класното по математика е последния час в четвъртък, за завършек... в нашето училище в петък няма да се учи, имат коледен концерт и почерпка с класа. Във Варна е 15 градуса, никакво зимно-коледно усещане нямам, добре, че сме готови с подаръците и ще опаковаме тази седмица, да се почувствам празнично Simple Smile.

# 53
  • София
  • Мнения: 11 854
Звездица, аргументите му бяха, че ще го спукват децата в училище. Ами, имали са децата съученици, на име Марко, и никой не ги е спуквал. Те днешните деца не са виждали магаре на живо, камо ли да ги познават поименно. Joy Аз се бях заинатила, че аз ще го раждам - аз ще избирам името. Обче ММ е хитър и каза: "Чудесно! Таман майка ми ще се зарадва, че си го кръстила на нея." Е, веднага ме отказа. Laughing

# 54
  • Мнения: 11 816
sanaka, може случайно да ти се сбъдне с някое внуче! Wink
Аз също познавам Марко, много го харесвах като малка (по-голям беше, с едни къдрици..), разбира се, името му беше винаги на подбив. Но съдбата си знае работата - живее и се е устроил чудесно в Неапол, повече от 20 г., там му се роди и дъщеря и т.н. Със същите къдрици е все още, виждах го първо във ФБ, а скоро и на живо, сигурна съм, че отдавна се е слял и е неразличим от местните.

Na_Vesi_Pateto, Elea lea, браво!!

# 55
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 368
За имената, важното е, да не се кръщават децата на бившите гаджета, всичко друго се преглъща 🤣
Aз преди години имАх глупостта да кажа, че първото момче, в което се влюбих, се казваше Калоян и когато трябваше да избираме име за набора, Калоян автоматично и завинаги беше задраскано от половинката като опция (а това ми е най-любимото мъжко име). Neutral Face

# 56
  • Мнения: 1 915
Изида, нали знаеш какво значи Калоян?
Аз по същата логика не исках да къстя дъщеря ми на свекито Мария. На дядо ми всички магарета( магарици бяха) се казваха Мара.
На нашето училище олимипиадата по АЕ съвпадаше с БЕЛ или МАТ, не си спомням кое. Май беше с БЕЛ.

# 57
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 654
Нямате изчитане тези дни.

Спунк благодаря за темата!

Относно парите аз давам на наборката 30лв. всяка събота. От тях може би 10-15 лв. харчи, а останалите събира. Храни се сутрин към 10 в къщи и си взима сандвич за училище. Най-често харчи за вода, но от скоро и този разход го зачеркна и нея носи от нас. Рядко ми иска други пари. От събраните си купува дрехи и по-крупната сума е за нов телефон.
Попитах я миналата седмица за олимпиади - ама много тъпо ме гледаше. Попитала учителите и се оказало, че по БЕЛ я е изпуснала докато бяхме в Брюксел, а по МАТ е била в петък и учителя не им е казал. Не очаквал, че някой иска да ходи, но не се и учудвам, днес е върнал входните нива, които ги правиха преди 2 седмици. От петък пък започнаха с векторите, толкова са назад с материала, че не ми се мисли.

Оооо Марко са всички магарета у наше село и Пенчо де.

# 58
  • Мнения: X
Отдавна не бях влизала.
Давам по 35 лв. на седмица, но се храни почти изцяло навън.
Не бях разбрала за момичетата от НПМГ, изобщо няколко дни не съм влизала по форумите. Много лоша миналата седмица, ние я минахме криво-ляво. За мен беше тежка, даже пратих ММ и на двете родителски срещи.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 042
Нямаме фиксирана сума за седмица/месец. Давам по 10-20 лв. като ми поиска. Иска ми горе-долу веднъж седмично. Първа смяна е. Не я знам закусва ли в къщи, защото сама става и се оправя. Аз съм свободна професия и сутрин си поспивам. Обичайно си носи от вкъщи сандвичи, кекс, ядки, плодове и вода. Обядва в къщи или минава през офиса и обядваме с нея някъде наоколо. Спестяванията от джобните ги харчи за маникюр. Събота и неделя, ако ходят някъде давам допълнително, както и за подаръци за рождени дни. Миналата година като ходеше и на курсове и уроци имаше дни, в които от сутрин до вечер беше навън – първо курс, после училище и след това тренировка – тогава давах и по повече джобни и обядваше готвено или скара в заведенията около училище.

Общи условия

Активация на акаунт