На море в Турция - тема 65

  • 59 285
  • 759
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 119
Здравейте и благодаря на всички, които поддържат тази прекрасна тема!
Много моля, ако някой има каквито и да е мнения/впечатления за някой от тези два хотела, особено за първия, защото клоним към него, да ги сподели. Ще пътуваме началото на юни, две семейства с деца 2 - 10 год. и трябва спешно да решим...
Dream World Aqua /Manavgat/
Hotel Ramada Resort /Lara/

# 541
  • Мнения: 1 710
Ulla, на мен повече ми допада Dream World Aqua, но все пак ще напиша накратко най-характерното и за двата, за да прецените кой е "вашият" Simple Smile
Dream World Aqua
    - до него се пътува 30-40 минути повече;
    - плажът е по-добър;
    - има по-разнообразен аквапарк;
    - стаите са по-малки;
    - има повече барове и по-малко а ла карт ресторанти;
    - плажът е далече за ходене пеша, но има шатъл;
    - има повече зеленина;
    - малко по-нов е.

Ramada Resort Lara
    - по близо до Анталия, съответно до забележителности, молове, аквариум и т.н.
    - на пешеходно разстояние до плажа;
    - с пясъчен плаж, но има чакъл на влезане в морето и бързо става дълбоко;
    - няма почти никаква зеленина;
    - съвсем наблизо има спирка на гр. транспорт.

Това са разликите.
Общото е, че и двата имат малки територии, че имат добро обслужване, храна, въобще предлагат хубава почивка. И двата са близо до търговски обекти и има някакво оживление около тях. Все пак мисля, че местоположението на Ramada Resort Lara е малко по-добро и около него е по-приятно. И двата са близо до природни и културни забележителности, но до Ramada са доста повече. Като концепция мисля, че нямат съществена разлика и май безплатните напитки и в двата са до 24 часа. И двата имат бар на плажа, безжичен интернет на територията на хотела, но не знам дали сигналът се "лови" и на плажа.

# 542
  • Мнения: 119
Марги, сърдечно благодаря за изчерпателния отговор и отделеното време!💐
Наясно сме, че и двата хотела са среден клас, но се надяваме най - вече хигиената и храната да са на добро ниво.

# 543
  • Варна
  • Мнения: 3 955
Пивс -  какви пари са бусчетaта за превоз от хотела до пазара в Мармарис?  
Или въобще  от хотелската част на Мармарис до  градската част с магазините и Гранд капълъ чарши Мармарис?
Работи ли всичко след 15 май

Няма точка в Турция до която да няма автобус! Дори отделни самотни хотели в нищото имат транспорт.И почти всичко не само след 15 май , а и целогодишно си работи Simple Smile . В Мармарис (Ичмелер) празнувахме ЧНГ  и даже пазара работеше Simple Smile

# 544
  • Мнения: 190
Здравейте,
Има ли агенция, която предлага почивка в Турция със самолет от летище Пловдив? Миналото лято е имало, но сега не откривам.

# 545
  • Пловдив
  • Мнения: 2 027
Няма от Пловдив.Никога не е имало.

# 546
  • Мнения: 190
Няма от Пловдив.Никога не е имало.
https://www.karacitours.bg/bg/o/pochivka-v-lara-antalija-s-polet-ot-plovdiv-21397
Попаднах на няколко подобни оферти с полет от Пловдив за миналата година. Помислих си, че може да има полети и през следващото лято.   
Наистина ли никога не е имало? Значи са били само оферти, а всъщност изобщо не е имало полети ли?

# 547
  • Пловдив
  • Мнения: 2 027
Не се учудвам,че го виждам в сайта на Караджъ турс.За първи път когато почивах за Турция бях с тях.Много останах разочарована точно за това ,че ме излъгаха.Твърдяха,че програмите били техни а накрая в договора пишеше Ориент99.Може да осигуряват някакъв трансфер от Пловдив до София но самолети няма.

Последна редакция: пн, 03 фев 2020, 12:51 от slavei4e

# 548
  • Мнения: 5 085
Моята одисея с турската почивка продължава. Нали се решихме на средата на октомври в района на Анталия със самолет. Гледах в сайта на ToursClub и набелязах някои хотели. Да, но се сетих и за Tez. Да ви питам къде точно и как гледате офертите в сайта им? При мен сайтът им е толкова бавен, че нищо не се зарежда. Ако нещо случайно се зареди, то са оферти до месец май. Излезе ми във фб реклама на хотел от техния сайт, цъкнах за средата на октомври... пак - нищо не се зарежда. Само на място ли може да се разгледат, в техен офис?

# 549
  • Sofia
  • Мнения: 3 819
Ето тук:
Скрит текст:

# 550
  • Мнения: 5 085
Ами в този гледам (опитвам се) и аз - филтрирах дата, категория хотели, курорт и "няма намерени оферти". Казах си, сигурно е късно, 16 октомври все пак, цъкнах средата на август. Същото съобщение ми излиза. По-приятен за работа изглежда http://pochivki.teztour.bg/ , като оставим факта, че в него последната дата е 18 окт, а в teztour.bg е двайсет и някой си октомври. Но като се цъкне върху нещо, върти и не зарежда Sad

# 551
  • Мнения: 1 710
blackisback, Турс клуб предлагат самолетните почивка точно на Тез тур, така че ако ви е по-удобно, търсете там. Иначе при мен търсенето в сайта на Тез тур не работи добре с всеки браузър, така че може това да е проблема. Най-актуалната информация за предлаганите хотели може да се намери на търсачката - https://www.tez-tour.com/bg/sofia/search.html?city=11870.

# 552
  • Пловдив
  • Мнения: 2 027
Турс клуб предлагат самолетни програми на Тез тур и на Онекс зависи в кой ден е полета.В сряда със сигурност е на Онекс.

# 553
  • Мнения: 1 710
slavei4e, сигурно си права, че предлагат и оферти на Онекс тур. Със сигурност не са само на Тез тур, защото има оферти за хотели, които Тез не предлагат тази година.
Сега гледах офертите на Онекс и за определени хотели ми се видяха по-ниски цените. Всъщност, не че е кой знае колко голяма разликата, някъде около 200-300 лв. за 4-членно семейство и то за скъпи хотели, но все пак има. Аз не съм търсила информация за тях тази година. Дали са договорили самостоятелни полетите или делят седалките с друг туроператор? Аз мислех, че са самостоятелни, но май полетът в неделя е заедно с Тез тур Thinking Поне така изглежда защото превозвачът е един и същ. А този в сряда?

Последна редакция: пн, 03 фев 2020, 13:22 от Мaрги

# 554
  • Пловдив
  • Мнения: 2 027
Да в неделя е на Тез Тур.А в сряда на Онекс.Макар ,че не знам дали имат собствен полет.Забелязала съм ,че и други агенции предлагат този полет в сряда.Който е с много хубаво разписание.

Общи условия

Активация на акаунт