Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 6

  • 44 876
  • 881
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 18 542
С масло. Правя маслено почистване, а от време на време ползвам Дермоклензър на Ла Рош, но той не е добър замахане на слънцезащита и грим, за това го ползвам сутрин или ако не съм излизала през деня. Вкъщи не ползвам слънцезащита.

# 841
  • Мнения: X
Почистване с мицеларна вода подходящо ли е? Говорим за почистване (себум), не дегримиране. Или салицилов спирт (кожата ми е към мазна)?

# 842
  • Мнения: 18 542
Мицеларна може, но не ползвай спирт за лицето си без значение каква ти е кожата, освен ако не е на малък участък за целево третиране като пъпка примерно. Спиртът дехидратира кожата и я стимулира да произвежда още повече себум.

# 843
  • Мнения: 146
Да ви питам за слънцезащитите - не омазняват ли ви? Аз си взех на Ла рош, като на Миоки, освен това и една матираща на Биодерма, на Неострата.... от всичките лъщя и лепна! Ужасно е! От кожата ли е, от какво ли е, не знам, но хем е неприятно, хем грозно.

# 844
  • Мнения: 18 542
При мен е точно обратното, изсушава ми се, понякога зверски и си чувствам лицето опънато. Ако ти лъщи, пробвай да слагаш по малко пудра отгоре.

# 845
  • Мнения: 23 087
Да, всяка слънцезащита на мен ми лъщи и лепне, запушва пори.

# 846
  • Мнения: 3 788
При мен е точно обратното, изсушава ми се, понякога зверски и си чувствам лицето опънато. Ако ти лъщи, пробвай да слагаш по малко пудра отгоре.

На мен също всяка слънцезащита страшно ми изсушава лицето до степен да започне да се лющи и бели. И усещам кожата опъната, направо ми придърпва. Много е неприятно, за пудра не мога да си помисля, даже руж или метеорити не мога да ползвам, веднага ставам на люспи. Ако сложа само дневен крем съм ок. Направо съм се видяла в чудо.

# 847
  • Мнения: 450
Относно изсушаването, аз затова първо слагам хидратиращ серум и върху него слънцецащитен. Но трябва да не е от тези, дето стават на "парцали", когато има друг продукт под тях. За лъщенето, от повечето и аз преди лъсвах,но тази година открих един на SVR, който много приятно матира.

# 848
  • Мнения: 3 788
Серум слагам, мазен крем отгоре, всичко е наред. И като сложа слънцезащитния - започвам да се люспя. Понякога трябва да си измия лицето наново, защото веднага става на парцали. Пробвам различни, резултата е все един и същ и е много досадно.

# 849
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 341
Относно изсушаването, аз затова първо слагам хидратиращ серум и върху него слънцецащитен. Но трябва да не е от тези, дето стават на "парцали", когато има друг продукт под тях. За лъщенето, от повечето и аз преди лъсвах,но тази година открих един на SVR, който много приятно матира.
SRV слънцезащитен ли е? Може ли да го видя?

# 850
  • Мнения: 92
При мен засушаване винаги става от слънцезащитен с минерални филтри. От миналата година ползвам корейски алтернативни и в момента съм с UV essence by Klairs, от който леко лъсвам, но не повече отколкото с по-силен хидратант... Знам, че химическите филтри имат кофти слава, но за мен след рисърча, който направих (и чантите с пари за минерални слънцезащитни, които ми правеха лицето леш), реших да мина на такива. Аз не ползвам защита вкъщи, а само ако излизам.

# 851
  • Мнения: 450
Относно изсушаването, аз затова първо слагам хидратиращ серум и върху него слънцецащитен. Но трябва да не е от тези, дето стават на "парцали", когато има друг продукт под тях. За лъщенето, от повечето и аз преди лъсвах,но тази година открих един на SVR, който много приятно матира.
SRV слънцезащитен ли е? Може ли да го видя?

Ето този
https://sopharmacy.bg/bg/product/000000000030000470

Слагах го лятото и на плаж, в града почти не използвам висока слънцезащита. Но и трет не мажа много редовно, защото кожата ми така и не свикна.

Последна редакция: пн, 21 сеп 2020, 13:42 от Nabella

# 852
  • Мнения: X
Днес ми е трети ден след първото мазане. Колкото и да не вярвах, че ще се случи, но носът ми се бели и кожата ми щипе при нанасяне на обичайния ми серум.

# 853
  • Мнения: 18 542
Ма слушайте патило Sweat Smile
Щом ти щипе серума, по-добре го прати в отпуска за известно време. Може да се появи усещане като изгоряла от слънцето кожа при пипане (не от щипещи серуми, просто кожата става по-чувствителна в началото)

# 854
  • Мнения: X
Слушам те аз. Кажи сега какво да правя? Да правя ли довечера второ мазане (петък 18.09 беше първото) или да изчакам още? И като казваш да оставя серума за известно време, какво да правя, с какво да мажа?

Общи условия

Активация на акаунт