Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 6

  • 44 880
  • 881
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 18 542
Ще мажеш само пъпките, не цялото лице, нали? Ако е така, пробвай внимателно, но по-добре сутрин, не непосредствено преди трета. Вечер след трет, хидратирай много добре кожата, а сутрин след третирането на пъпката, хубаво хидратирай кожата около подутината, така че здравата част да е колкото може по-малко засегната от лосиона.

Другото което ти препоръчвам горещо е да спреш захарта, включително ограничи плодовете и меда, ако консумираш. Захарта естествена или не гликира протеините, съсипва кожата и увеличава възпалителните процеси в тялото.

# 826
  • Мнения: 92
Аз се спрях на вариант Аирол с много бавно въвеждане в режима. Кожата ми реагира по принцип на всякакви нови съставки, ако са малко по-агресивни...
Основното ми притеснение е, че доста хора споделят избиване на подкожни пъпки... Аз такива не съм имала от ученическите години и много се притеснявам да не се появят отново (имам си два белега от такива). В момента нямам никакви пъпки, а едва забележими черни точки по нослето основно... Аирола ми е надежда единствено като anti-aging...
Имате ли наблюдения дали при определен тип кожа се случва това или при определен тип режим?

# 827
  • Мнения: 18 542
Ако по принцип не ти излизат пъпки, вероятността да започнат не е голяма. При мен нямаше "утежнение на обстановката". Не са ми излизали повече от колкото обикновено, с изключение на мънички с бяло връхче на нетипични места, които минаваха бързо и без следи, но дали и при теб ще е така, никой не може да даде гаранция.

# 828
  • Мнения: 146
Колко често си правите пилинги и/или ексфолиране на лицето?

# 829
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 341
Мажа всеки трети ден вече две седмици. Обелих се веднъж, една пъпка след цикъла ми изби и то много неуверено. Изненадах се приятно, че въпреки стягащия ефект порите се почистват много леко. За пръв път не ми се налага да стискам зверски, за да премахна черните точки. Сами са избили на повърхността и само леко трябва да ги подпра с марля или салфетка.

Колко често си правите пилинги и/или ексфолиране на лицето?
Точно това беше предишното ми питане. Миоки каза, че не ексфолира специално.

# 830
  • Мнения: 18 542
Само под душа, с пръсти махам мъртвана кожа която се бели. Не правя други пилинги, няма нужда, а и кожата ми е доста по-чувствителна към механична увреда в момента от преди да започна да се мажа. Най-горния рогов слой е достатъчно изтънял, че да има нужда или полза от допълнителен пилинг.

Вяра, отдавна не стискам нищо - няма какво Simple Smile а цял живот си страдах от пустите черни точки.

# 831
  • Мнения: 92
А каква хидратация бихте препоръчали? Аз в момента ползвам само Hyaluronic Acid на The Ordinary и след нея squalane. Искам да се подготвя в случай, че се окаже недостатъчно...

# 832
  • Мнения: 146
Аз съм хвърлила око на този продукт и затова питах за пилингите. Иска ми се да го ползвам периодично, но може би ще трябва да спирам третиноина за няколко дни. Не знам. Посъветвайте ме!
Скоро си правих химичен пилинг с трихлороцетна киселина, но временно бях спряла третиноина.

# 833
  • Мнения: 878
Това на Revolution ми изглежда силничко. Аз използвам нещо подобно но ТО веднъж на седмица, но започнах чак след като кожата ми привикна към трета и с леко притеснение, че въвеждам и киселини. При мен киселините допълват добре влиянието на трета, но при по-чувствителни кожи може да стане и фал.
Иначе ексфолирам с peeling gel, който е доста неагресивен и съм доволна.

# 834
  • Мнения: 18 542
Спирането за няколко дни няма да реши проблема, защото той не е в съчетанието на двата продукта като състав, а ефектът който имат върху кожата. Ефектът от трет (скрост на обновяване и делебина на роговия слой) се възстановяван напълно за около 30 плюс минус дни.
За такъв по-слаб пилинг може би ще е достатъчно и 1-2 седмици, но пак зависи от кожата, обаче да се спре трет за да се ползва такъв пилинг за мен не е оправдано от гледна точка на полза. Трет не е продукт за пилинг, но реално, в крайна сметка има ефекта на пилинг. Има такова нещо като прекалено ексфолиране и то не е хич полезно за кожата.

За хидратация аз ползвам три основни крема
1. Bepanthen sensiderm - базов слой след всяко почистване на кожата - кремчето е "тънко" и неутежняващо, не лъщи и бързо попива напълно. Подходящо е дори за мазни дехидратирани кожи.
Скрит текст:

2. Aveeno oatmeal cream - прави много фин филм, матов е и не омазнява кожата, прави я мека и премахва чувството на опънатост. Ползвам го и през деня понякога, когато въздуха е сух и кожата ми се пресушава. Мажа го под слънцезащита, за неутрализиране до някъде на сухотата която получавам от тези кремове.
Скрит текст:

3. Eucerin Replenishing Cream 5% Urea - има леко по-мазен ефект и е подходящ за суха до нормална кожа. Не съм сигурна, че е идеален за мазна за дневен. За нощен обаче е супер.
Скрит текст:
Другият му вариант е в тубичката, той е някак по-тънък от този в бурканчето
Скрит текст:

За тежко положение със сухота и раздразнение, може да се ползва Дефламол или направо чист вазелин.

# 835
  • Варна
  • Мнения: 814
Миоки каква слънцезащита ползваш през деня и с какво я подновяваш?

# 836
  • Мнения: 18 542
С Антелиос емулсията на Ла Рош съм най-често, сега повече ползвам един Сити блокър на Клиник, че е леко тониран и искам да го изхабя, че е малко стар вече. Тонирания на Авен също ми харесва. Въобще ориентирам се към тонирани като че ли повече вече. Подновявам със същия с който съм се намазала пръвоначално. Не ползвам ФДТ и нямам грижи с подновяването, само да намеря къде да си измия ръцете преди да се клепам понякога е проблем.

# 837
  • Мнения: X
Продължавам да Ви досаждам с преживяванията и впечатленията си, които за момента са много добри. Напомням, че в петък (18.09) ми беше първото мазане и нямах раздразнения. Снощи успях да не се изкуша да се мажа и тази вечер също. Предполагам, че може би утре ще направя второ мазане. Забелязвам обаче някакви случващи се промени... Порите на носа ми вчера сутрин (първа сутрин веднага сед мазане) бяха сякаш по-малки, но помислих, че е внушение, но днес (втора сутрин) определено са още по-малки и определено НЕ е внушение (явно действието продължава въпреки че снощи не съм мазала). По бузите нещата стоят малко по-различно. По принцип нямам акне или пъпки, но вчера (първа сутрин веднага след мазане) бяха избили някакви несъвършенства (не мога да ги нарека пъпки, а някакви неравности като обрив...), а днес (втора сутрин) тези несъвършенства вече са много завехнали, успокоени и загладени...

# 838
  • Мнения: 18 542
Естествено, че продължава действието, за това ти казвам да внимаваш с мазането и от едно мазане няма да се види истинския ефект Simple Smile Дерзай

# 839
  • Мнения: X
Миоки, ти с какво почистваш кожата преди крема?

Общи условия

Активация на акаунт