Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... LIV

  • 67 385
  • 770
  •   1
Отговори
# 285
  • Пловдив
  • Мнения: 140
Снощи изгледах 1917 по препоръка на моя приятелка. Изключителен филм. Припомни ми защо толкова много обичам военните сюжети. Абсурдно е да го сравняват със "Спасяването на редник Райън", най-малко защото емоцията, която получаваш като зрител от двата проекта е съвсем различна. 1917 за мен лично представи самата война и ужаса от нея. Ще се радвам да спечели във всичките категории Оскар, за които е номиниран. Hands Clap

Скрит текст:
Докато гледах това заснемане в стил "един кадър", сякаш аз самата бях там, влизайки в ролята на главните герои. Хареса ми факта, че бяха подбрали млади актьори да изиграят момчетата, изпратени на тази убийствена мисия, давайки им шанса да изпъкнат /както и се случи/, а имена като Колин Фърт, Марк Стронг и Бенедикт Къмбарбач имаха епизодични роли.

След като го изгледах, пуснах в Ютюб клипове относно самата му направа - впечатлих се от усилията и времето, които целия екип е отделил за самата подготовка на филма: мерките, които са взети на снимачния терен, макетите, които са били направени предварително на постройките, които сетне виждаме на екрана, усилените репетеции на актьорите, фамозната техника, с която са снимали.

# 286
  • Мнения: 2 280
Georgey King, ейй супер. Не знаех, че има документален. Но и сериала си го представя добре. Ерик Бана доста добре се справя. Но дай да пишем в темата на сериалите, че да не спамим тук.

# 287
  • Мнения: 500
Днес изгледах Marriage Story - гледа се на един дъх, точно по моя вкус. Усетих и една малка доза Уди Алън. Страхотна актьорска игра /нямаш усещането, че има камера/.  Разкошна работа от всички. Лора Дърн наистина е страшна Simple Smile

# 288
  • Мнения: 31 175
Вчера гледах Marriage Story, никак не ми хареса. Едва го догледах. Муден, скучен, еднообразен и не ми въздейства по никакъв начин. Не желая да спечели никакви Оскари.

# 289
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Денси, подкрепям. С тази разлика, че аз не догледах. Макар да харесвам Лора. Докато към Адам Драйвър изпитвам непреодолима антипатия.

# 290
  • Мнения: 31 175
Денси, подкрепям. С тази разлика, че аз не догледах. Макар да харесвам Лора. Докато към Адам Драйвър изпитвам непреодолима антипатия.
И аз. Развали Междузвездни войни.
Аз съжалявам, че го догледах този безсмислен филм, защото времето ми е ценно и само го загубих.

# 291
  • Мнения: 2 817
И на мен не ми хареса Marriage Story, изключително безсмислен и тегав филм.

# 292
  • Мнения: 2 780
Чудесен сценарий и актьорска игра в Marriage story.

Препоръчвам и "Истината" с К. Деньов, Ж. Бинош и Итън Хоук.

# 293
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
Чудесен сценарий и актьорска игра в Marriage story.
И на мен много ми хареса, но всеки си усеща различни неща Simple Smile

# 294
  • Мнения: 2 821
Денси, подкрепям. С тази разлика, че аз не догледах. Макар да харесвам Лора. Докато към Адам Драйвър изпитвам непреодолима антипатия.
И аз. Развали Междузвездни войни.


Междузвездните ги развалиха Дисни.

# 295
  • Мнения: 31 175
И това е вярно.

# 296
  • София
  • Мнения: 6 062
Marriage Story е добър филм, но си е една най-обикновена бракоразводна драма, с протичащите от това тривиални взаимоотношения, гарнирани с фалшивеещ на моменти патос. Такива сме ги гледали до безкрайност. Даже и нашият минисериал „Денят на бащата” е с подобен сюжет - стъпилият накриво и впоследствие онеправдан татко. Laughing До безкрайност и във всякакви филмови и сериални сюжети сме им гледали на американците и дисекция на съдебната им система с хищните и безскрупулни адвокати (браво на Лора Дърн и Рей Лиота, чудесни бяха и двамата). С две думи - нищо ново и невиждано досега. Какви Оскари за оригинален сценарий и за най-добър филм, какви пет лева?! Hands V

# 297
  • Мнения: 1 656
Да и за мен си беше като Денят на бащата, просто тук се набляга повече на тъпата бракоразводна система, в която двойката влиза и сбърканата комуникация помежду им. В нашата версия центърът на вниманието беше върху детето, как му се отрази тази помия. Не виждам нищо оскарско, дори и Скарлет ми беше странна като игра.

# 298
  • Мнения: 31 175
Скрит текст:

Това е един от филмите, които съм запомнила много ярко. Ужасно много го харесах, даже си поръчах книгата след това. Не знам дали ви е известен фактът, че е написана от мъж, с женски псевдоним. Историята е напълно автентична.

Филмът е страхотен. Как се казва книгата, по която е направен?
Днес го гледах. Страхотен е.

# 299
  • Мнения: 669
Georgey King, ейй супер. Не знаех, че има документален. Но и сериала си го представя добре. Ерик Бана доста добре се справя. Но дай да пишем в темата на сериалите, че да не спамим тук.
Дай Wink

Общи условия

Активация на акаунт