Подготовка за малкия човек - тема 9

  • 36 320
  • 760
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 5 707
Аз мисля да използвам и кокосово масло, заедно с някаква козметика, за която още не съм взела решение. Ще чакам да видя и в болницата какво ще препоръчат. Кокосовото масло, обаче го обожавам и му имам доверие. Като цяло мисля, че естествените масла и съставки са по-добрия избор, така че и козметиката, на която се доверя ще бъде такава.

# 676
  • Мнения: 236
Здравейте. Аз мажа децата с измита със вода мас и с кокосово олио. И двете хидратират супеп добре. Децата се родиха октомври. Започнах с кокосовото, като стана по-студено, минах на маста. На пролет пак ще сменя на кокосово. Кожата им е супер. Шампоан/душ гел ползвам на Биодерма (също много довална).

# 677
  • Мнения: 1 692
Здравейте. Аз мажа децата с измита със вода мас и с кокосово олио. И двете хидратират супеп добре. Децата се родиха октомври. Започнах с кокосовото, като стана по-студено, минах на маста. На пролет пак ще сменя на кокосово. Кожата им е супер. Шампоан/душ гел ползвам на Биодерма (също много довална).
А какво е измита с вода мас? И маста домашна ли е?

# 678
  • София
  • Мнения: 1 456
У дома ползваме Биодерма. Купих козметика за бебето още преди да се роди. Не бих ползвала продукти А и Б , защото ги използват в болницата.
Тоо, да, това е основното.

# 679
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
За първи път изпробвах стерилизатора на Cangaroo като уред за готвене на пара. Останах доволна, за 12-15 минути 1 голям картоф беше готов. После го хапнах аз, че на детето му е рано още за пюрета.
Само се чудя като го сложа с Нутрибулета или с пасатора да го пюрира да добавям ли малко вода, че гъстичко иначе става. Може би утре ще пробвам и морков как ще сготви и ще видя като го пасирам дали ще трябва да му се добави и вода.
Моркова е желателно да го нарежете на по-тънки парченца, понеже е по-твърд зеленчук и няма да е готов за това време. Картофът цял ли го сложихте? Цели неща съм слагала само броколи и карфиол, всичко друго режех. Не съм ползвала Нутрибулет или пасатор, мачках с вилица още от самото начало и слагах вода винаги щом правех пюре съдържащо картоф и морков, че ставаше доста лепкаво и трудно за преглъщане.

# 680
  • Благоевград
  • Мнения: 92
[quote author=tooclose link=topic=1154131.msg40066635#msg40066635 date=1579891754
Само се чудя като го сложа с Нутрибулета или с пасатора да го пюрира да добавям ли малко вода, че гъстичко иначе става. Може би утре ще пробвам и морков как ще сготви и ще видя като го пасирам дали ще трябва да му се добави и вода.
[/quote]

Уредът за готвене на Avent оставя винаги малко вода и аз пасирам с нея (засега съм правила морков и картоф). Консистенцията става като на готовите пюрета. Веднъж отсипах от водата и стана много сухо (не се харесва от малката).

# 681
  • София
  • Мнения: 3 845
На у-щето за родители казаха, че е грешка детето да се маже със свинска мас. Бебешката кожа има нужда от хидратация, не от омазняване, защото бебето е било 6-7 месеца във вода и тъкмо това липсва на кожата. Дори специализираните бебешки олиа са хидратиращи. Маста е тежка и запушва порите, а често е и осолена.
Е, кремовете против подсичане са по-мазни, но те борят друг проблем.

# 682
  • Мнения: 236
Здравейте. Аз мажа децата с измита със вода мас и с кокосово олио. И двете хидратират супеп добре. Децата се родиха октомври. Започнах с кокосовото, като стана по-студено, минах на маста. На пролет пак ще сменя на кокосово. Кожата им е супер. Шампоан/душ гел ползвам на Биодерма (също много довална).
А какво е измита с вода мас? И маста домашна ли е?

Да. Маста е домашна. В една купа слагаш мас и вода и започваш с миксера да разбиваш. Така известно време. Става по чиста и не мишире толкова лошо след това.
Не съм съгласна че запушва порите и че само омазнява. Преди време племеницата имаше доста пробремна кожа. Какво ли не пробваха. С мас се оправи.

# 683
  • Варна
  • Мнения: 3 415
С нищо не сме мазали бебето. На 8 месеца е и педиатърката все още се учудва, че не мажем. Кожата е перфектна. Защо да мажа, ако няма нужда? Само, защото някога е тръгнало това мазане на бебешка кожа като задължителна практика. Лятно бебе е и ми беше немислимо да го намажа с каквото и да е и да излезем на разходка на 25 градуса примерно...Да се купуват лосион/олио преди раждането също ми звучи нелогично. Все още не се знае какви ще са нуждите на бебето тогава.

# 684
  • Мнения: 5 563
Аз ползвам съвсем проста и бюджетна козметика - Bübchen. Много е нежна; ползвах млякото през лятото за масажите, сега за зимата взех олиото, но сина ми вече изобщо не стои за масаж, колкото успея - толкова. И шампоан 2в1. Купих ги след като родих, изкачах да видя дали ще има проблем и взех тези, понеже такъв нямаше. Косичката на сина ми е много мека и има страхотен аромат, а кожата му е нежна и мека също. От мустелата много мои приятелки се оплакват. Братовчедка ми ми хвали Weleda и се замислям, но не ми изглеждат удобни, защото нямат помпичка. Иначе в ОБ ползваха Хип - изобщо не ми харесват, ужасен аромат, трудно попива в кожата. За дупе ползвам Бепантен, ако е зле положението Судокрем или Павловича мас.

# 685
  • Мнения: 3 789
Кокосовото масло запушва порите и не бих го ползвала ей така просто.

Като козметика бяхме взели Мустела, но кожата й отначало беше суха. Къпем я с гела на Мустела, мажем с Нахткерцен, който си е за суха кожа и обтриваме лицето с мицеларна вода на Биодерма. Дупето мажем с Хипп на всяка смяна, в момента има малко обривче от честа смяна на мокри кърпи и пръскаме с Джинджира алба бебе + обтриваме с преварена лайка.
За тези, които не мажат - как правите масаж? 🙄

# 686
  • Мнения: 5 563
И аз да питам нещо.. ползвате ли Колд крем или стик? Чудя се да взема ли, каква марка?

# 687
  • Мнения: 35 112
Аз взех един крем на Юсерин . Ще го снимам по- късно

# 688
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Аз не съм правила масаж, а кожата мажех само след баня, тоест 1-2 пъти седмично. Сега мажа още по-рядко, дъщеря ми нещо големи фасони прави като се опитам да я намажа, не знам защо, но поне сега кожата ѝ е добре и не е проблем.

За да не затваряте излишно при в козметика вижте дали не можете да вземете или купите някакви малки мострички от това което мислите да ползвате, вижте дали понасят на бебето и тогава вземете големите опаковки.

# 689
  • Мнения: 15 356
А защо ползвате мицеларна вода за лицето?Наистина не знам,не се заяждам.

Общи условия

Активация на акаунт