Подготовка за малкия човек - тема 9

  • 36 411
  • 760
  •   1
Отговори
# 660
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Уреда на Avent е една от топ покупките ни. В смисъл, аз съм мързелива, та ако трябваше да варя на пара, пасирам и бла бла, със сигурност много бързо щяхме да приключим с домашните пюрета.
А с уреда режех, включвах да се варят и излизахме. Като се приберем само обръщах и смилах и воала, домшно пюре.
Сега го ползвам да му топля нещата от кухнята, че ми е по-удобно да не го наблюдавам.

Моята дружка е на същото мнение. Освен това и тя е с три деца, купи го с третото, защото тогава вече времето е много кът. Да готвиш за 4-членно домакинство, плюс пюретата за бебе си е половин ден околко печката. Аз не съм решила още дали ще го взема, но като се познавам най-вероятно да. Simple Smile Обичам всички улесняващи живота уреди и технологии.

# 661
  • Мнения: 6 690
Вече два месеца захранвам. Какво по-елементарно от това да свариш два зеленчука и да ги пасираш... Ама те какво ли не измислят вече, за да вземат парите на хората.. специален уред за пюрета Joy
Току-що пуснах в един сайт да продавам музикалната въртележка за леглото на бебчо. Да сме я пускали броени пъти. Той докато започна да я забелязва и вече я хващаше и дърпаше и трябваше да я махна.
Мисълта ми е, че половината неща, които се рекламират за видиш ли без тях не можете, всъщност изобщо не влизат в употреба и само се чудиш къде да ги складираш после.
Виж, шезлонга не знам как ще се разделим с него Kissing Heart

# 662
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 860
Вече два месеца захранвам. Какво по-елементарно от това да свариш два зеленчука и да ги пасираш... Ама те какво ли не измислят вече, за да вземат парите на хората.. специален уред за пюрета Joy
Току-що пуснах в един сайт да продавам музикалната въртележка за леглото на бебчо. Да сме я пускали броени пъти. Той докато започна да я забелязва и вече я хващаше и дърпаше и трябваше да я махна.
Мисълта ми е, че половината неща, които се рекламират за видиш ли без тях не можете, всъщност изобщо не влизат в употреба и само се чудиш къде да ги складираш после.
Виж, шезлонга не знам как ще се разделим с него Kissing Heart

Абе да бе, ама не мога да изляза и да ги оставя да се варят без да мисля примерно. После има за миене доста повече неща. Аз приветствам всяко приспособление, което което олеснява живота ми. Естествено, че може без него, ама защо Grinning

Ние въртележката супер много я ползвахме също така. Та зависи от зависи.

# 663
  • Мнения: 884
Момичета тъй като аз съм с много чувствителна кожа,склонна към обриви,дерматити и т.н.,дали ще е добре да се презастраховам с малкия да му взема и на него някоя,козметика за по чувствителни кожа? И каква да е те? Аз се къпя с душ олио на Юсерин и съм много доволна, изписа ми го дерматолог.

# 664
  • Мнения: 5 563
Мен ме постветва педиатъра преди да родя да не взимам козметика, а да изчакам и да видя каква ще е кожата на малкия. Аз също съм с много чувствителна кожа, но малкия /за щастие/ няма никакъв проблем. Моят съвет е да изчакаш да не взимаш някаква специализирана козметика за чувствителна бебешка кожа.

# 665
  • Мнения: 3 750
Няма смисъл да купуваш предварително.Аз бях накупила какви ли не козметики,а накрая бебка се роди с перфектна гладка кожа.Нямаше нито бебешко акне,нито крусти по главичката.Вече е на 3+ месеца и козметиката си стои неотворена.ИзполЗвам само душ крем и лосион за тяло на Uriage.За дупето мажа със Себамед,но само при нужда.

# 666
  • Мнения: 116
За мен гнездото беше най полезната покупка до 3 месеца си спеше в него. От долу беше леко повдигнато (антирефлукс) жалко, че вече му отесня. Слагах си го в него и в леглото или през деня на дивана. Детето е сгушено и спи спокойно. До сега никога не съм го люшкала или  оставяла да спи върху мен.
Имаме и люлка на грако и шезлонг на фишер прайс. В момента му е по интересно на шезлонга защото играчките са по ниско и ги бута с ръце. А на люлката само зяпа. Grinning
 Скоро започваме с захранването и се чудя има ли нужда да купувам специално уред за пюрета или една решетка на тенджерата ще ми върши същата работа? Знам, че стерилизатора н кенгуру става и за готвене на пара, моя е на  томи типи дали става и той?
Здравейте, можете ли да ми кажете откъде закупихте гнездото? Simple Smile

# 667
  • Мнения: 560
Козметика - Uriage или A-derma. Големи разфасовки са и са икономични. Беба е на 8м. и още имам от лосиона и измивния гел. Скоро взех на Хип, защото мирише божествено Simple Smile

# 668
  • Мнения: 35 144
Аз правех пюрето на детето преди да ста е от сън. Реално, съм ползвала точно 2 неща- малък съд за варене ( не на пара) и приставката на пасатора.  Съдът го моя в миялната, приставката на пасатора под течаща вода. Не съм видяла зор никакъв. За това реших да си спестя разхода.
Въртележка за легло ползвахме много. Докато се извъртят песните на въртележката и дребчо беше заспал.

# 669
  • Мнения: 161
Момичета тъй като аз съм с много чувствителна кожа,склонна към обриви,дерматити и т.н.,дали ще е добре да се презастраховам с малкия да му взема и на него някоя,козметика за по чувствителни кожа? И каква да е те? Аз се къпя с душ олио на Юсерин и съм много доволна, изписа ми го дерматолог.

Здравей!
Моят бебо се роди с изключително чувствителна кожа.Още  преди да родя бях купила цялата козметика на MUSTELA-олио,хидратиращ крем,душ гел,крем за подсичане.. но още в болницата ме посъветваха да му взема специалната серия която е на Мустела Стелатопиа.
Е хайде наново всичко- да не говорим колко пари дадохме.. но това няма значение,важното е бебо да е добре... та нещата не приключиха до тук.. от месец насам отново започна на места да се образуват като екземи и  реших да сменя козметиката с тази за атопична кожа на La Rosche... ходихме и на дерматолог и в крайна сметка днес смених всичко с A-DERMA(отново серията която е за атопична кожа).
Сега ще видим дали ще се успокои.. Та моят съвет е- за да не се получи като при нас(да купувате няколко пъти различни неща), изчакайте докато не се роди бебчо. Simple Smile

# 670
  • Мнения: 884
Благодаря за мненията! Значи ще изчакам като с памперсите Grinning Такава съм,че искам всичко да ми в организирано и готово,но явно ще трябва да чакам момента.

# 671
  • София
  • Мнения: 1 455
Уредът на Авент за мен също е изключително полезен и удобен. Вълшебство много добре е  казала защо. Режа, слагам в уреда, включвам и излизам. В същия уред пасирам.
Ползвала съм Памперс премиум, а след това открих Памперс Пюр. Синът ми стана днес на 9 месеца и още е с Пюр.

# 672
  • Мнения: 365
Добре, ако се вземе козметика за чувствителна кожа, а се окаже, че бебето е с нормална, има ли проблем? Даже по-добре, че ще е по-щадяща козметиката. Ясно, че ако има някакъв проблем с кожата ще се търси нещо по-специално. Но не си представям как току що изписана, с бебе на няколко дни ще тръгна тепърва да търся козметика по аптеките вместо да си гледам детето. Ако пратя ММ или ще вземе първото нещо, което му дадът или нищо няма да вземе.
Интересно ми е какво ви е мнението за по-натуралната козметика - кокосово масло, свинска мас, неща от този тип, с които да се хидратира кожата на бебето. Смятате ли, че е удачно бебето да се маже с нещо подобно вместо с маркова козметика?
И въобще какво му е нужно като козметика - нещо хидратиращо кожата (олио/масло), нещо за баня (душ гел/специализиран сапун) и нещо за дупето (крем), евентуално слънцезащитни продукти през лятото? Това ли е всичко (основно)?

# 673
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Като сте на тема козметика да попитам - лятно бебе как се предпазва от комари? И слънцезащита може ли да се използва веднага?

Аз с малкия бях взела биодерма душ гел и лосион за тяло. Кожата му беше доста чувствителна, но нещата му се отразиха добре. Въпреки, че е зимно бебе, не съм ползвала олио. Сега с лятното пък пак се чудя изобщо мажат ли се с лосион, ако нямат проблем с кожата? Предполагам да, ама ми е по непознато.
Май пак ще заложа на биодерма, големи и иконични опаковки, пък и поне съм го пробвала. За дупето судокрем при по сериозно подсичане и бепантен използвах, че е по мазен и не изсушаваше.

# 674
  • Мнения: 3 952
За първи път изпробвах стерилизатора на Cangaroo като уред за готвене на пара. Останах доволна, за 12-15 минути 1 голям картоф беше готов. После го хапнах аз, че на детето му е рано още за пюрета.

Само се чудя като го сложа с Нутрибулета или с пасатора да го пюрира да добавям ли малко вода, че гъстичко иначе става. Може би утре ще пробвам и морков как ще сготви и ще видя като го пасирам дали ще трябва да му се добави и вода.

Общи условия

Активация на акаунт